^
A
A
A

Kintantis klimatas gali paveikti žmonių psichiką

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

12 April 2017, 09:00

Pasak periodinio "Huffington Post", klimato ir ekologiniai pokyčiai planetoje yra pavojingi ne tik žemės ūkio pramonei ir megaukams, bet ir asmens psichinei sveikatai.

Amerikos psichologų asociacinė grupė ir daugelis "EcoAmerica" aplinkosaugininkų pristatė kartu parengtą ataskaitą, kurioje išsamiai apibūdinama pasaulio klimato kaitos įtaka žmogaus psichikai. Pranešimas skelbiamas pavadinimu "Psichikos būklė ir šiuolaikinis besikeičiantis klimatas: poveikis, pasekmės ir patarimai". Jame ekspertai apibendrina savo išvadas dėl to, kad daugelis planetos gyventojų yra paveikti klimato ir ekologijos įtaka, kuri sukelia stresinius stresus, nerimą, nerimą, depresijos būsenas. Kai kurie žmonės taip pat vystosi savižudybės tendencijas ar sunkius psichikos sutrikimus.

Pranešimo autoriai teigia, kad stichinės nelaimės tiesiogiai įtakoja periodinių ir nuolatinių psichikos sutrikimų vystymą žmonėms, kurie tokius nelaimes. Pvz., 2014 m. Rytų Afrikos, Naujosios Zelandijos ir Prancūzijos žemės buvo pakenktos ekstremalioms oro sąlygoms - nuo stiprios sausros iki kritulių įrašymo. Tarp gyventojų, kurie išgyveno tokius įvykius, vėliau buvo užregistruota daug psichologinių traumų turinčių pacientų - tai negalima vadinti sutapimu. Kai kurie iš šių žmonių dėl nelaimės prarado artimuosius, kažkas prarado turtą: dėl to kentėjo psichinė sveikata.

Tarp tų, kurie nukentėjo dėl pragaištingo potvynio "Katrina" poveikio (2005 m.), Po šešių žmonių vėliau buvo diagnozuotas psichinis sutrikimas. Po daugelio metų šie žmonės parodė savižudybės bandymus ir mintis, sunkią depresiją ar emocinius sutrikimus.

Be to, ekspertai pastebėjo, kad per didelis klimato atšilimas paveikė padidėjusį dirglumą ir padidėjusį savižudybių skaičių tarp gyventojų. Tik Jungtinėse Amerikos Valstijose šilumos reiškinių skaičius per pastaruosius metus išaugo trigubai. Nenormalus šiluma sukėlė didesnę agresiją žmonėse, kuri vėliau sukėlė žalą sau ar kitiems žmonėms.

Remiantis statistika, anomalioji šiluma yra susijusi su žudynių ir savižudybių banga, nes aplinkos temperatūros kilimas gali neigiamai paveikti žmonių, turinčių jau egzistuojančių sutrikimų psichiką.

Kita kategorija žmonių, patyrusių neigiamą klimato kaitos poveikį, yra šalies viduje perkeltiesiems žmonėms. Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, per ateinančius trisdešimt metų mažiausiai 200 milijonų žmonių turės keisti savo gyvenamąją vietą dėl aplinkos nelaimių, nes dėl didėjančio pasaulio vandenyno lygio tam tikros problemos kyla daugelyje regionų. Daugelio imigrantų prarasta tėvynė ir dėl to atsiranda nestabilumo jausmas dažnai sukelia įvairių psichinių sutrikimų.

Gauti duomenys turėtų būti naudojami prognozuojant padėtį ir teikiant galimą pagalbą aukoms.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.