^
A
A
A

Kaip tiksliai atspėti terminą?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

15 June 2021, 09:00

Ekspertai pasiūlė naują diagnostikos metodą, padedantį maksimaliai tiksliai nustatyti gimimo datą.

Norėdami apskaičiuoti, kada nėščia moteris turėtų susilaukti kūdikio, gydytojai naudoja ultragarsu nuskaitytą informaciją, taip pat remiasi paskutinių menstruacijų data. Būtent ši data suteikia apytikslį supratimą, kada galėjo atsirasti pastojimas. Ultragarsas taip pat leidžia palyginti laikotarpį su būsimo kūdikio gimdos vystymosi laipsniu.

Nepaisant to, nepaisant naudojamų loginių skaičiavimų, klaida išlieka didelė: klaida gali trukti iki 5 savaičių. Daugelis specialistų papildomai naudoja kitus rodiklius, pavyzdžiui, gimdos kaklelio ilgį. Tačiau šis metodas ne visada „veikia“.

Stanfordo universiteto atstovai įsipareigojo šią problemą išspręsti naudodamiesi kraujo tyrimu. Jie atliko tyrimą, kuriame dalyvavo kelios dešimtys nėščių moterų, kurios buvo antrame nėštumo trimestre . Eksperimento metu mokslininkai kelis kartus paėmė moterų kraują analizei - buvo įvertintas įvairių biologinių žymenų, baltymų, medžiagų, atsiradusių dėl medžiagų apykaitos procesų, lygis. Tada rezultatai buvo lyginami su tais, kurie buvo rasti tą dieną, kai tyrimo dalyviai pradėjo gimdyti.

Dėl šio darbo mokslininkai sugebėjo išskirti 45 molekulinius komponentus, kurie gali parodyti gimdymo pradžios požiūrį. Tada tyrėjai dar kartą patikrino savo prielaidas, išnagrinėję dar dešimties būsimų motinų analizę. Iš tiesų buvo galima numatyti terminą maždaug po trijų savaičių.

Galbūt vienintelis šio metodo trūkumas yra tas, kad analizės turėtų būti atliekamos pakartotinai ir bent kelis kartus per visą nėštumo laikotarpį. Juk specialistai turėtų nustatyti izoliuotų molekulių dinamiką. Pavyzdžiui, placentos hormono 17-hidroksiprogesterono kiekis yra orientacinis: staigus jo padidėjimas rodo, kad moteriai daugiau laiko pasiruošti gimdymui. Panašus rodiklis yra padidėjusi imuninio baltymo IL-1R4 koncentracija-vadinamasis IV tipo interleukino-1 receptorius. Šios vertės padidėjimas rodo, kad gimdymas prasidės maždaug per mėnesį.

Šiuo metu mokslininkai bando patobulinti ir patikslinti diagnostinių rodiklių sąrašą, nustatyti kraujo mėginių ėmimo dažnumą ir dažnumą analizei. Ekspertai atkreipia dėmesį į svarbų dalyką: tokiu būdu galima nustatyti ne tik normalaus gimdymo laiką, bet ir priešlaikinio gimdymo datą. Gebėjimas iš anksto pasiruošti priešlaikiniam vaiko gimimui yra dar viena galimybė tokiam kūdikiui išgyventi.

Medžiagos pateikiamos puslapyje „ TheScientist“

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.