^
A
A
A

Atrastas krūtų metastazių plitimo „blokatorius“.

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

23 December 2021, 09:00

Biologai atrado signalizacijos schemą, pagal kurią sergant krūties vėžiu vyksta metastazių plitimas. Jame pagrindinį vaidmenį atlieka CCL2 ir TGF-β molekulių „komunikacija“ – jos stimuliuoja viena kitą ir užtikrina vėžinių struktūrų patekimą į kraujotakos sistemą. Be to, mokslininkai nustatė genų blokavimo sistemą: jei ji yra paveikta, galima blokuoti krūties vėžio plitimą.

Krūties vėžys užima pirmaujančią vietą pagal paplitimą tarp visų onkologinių patologijų. Pagrindinis vaidmuo tokiame ligos „populiarumui“ tenka hormonų poveikiui: reikšmingais veiksniais tampa ankstyvas brendimas, vėlyva menopauzė, medžiagų apykaitos sutrikimai, ilgalaikis hormoninių vaistų vartojimas. Pavyzdžiui, hormonai, aktyvindami ląstelių dauginimosi procesus, kartu padidina DNR pažeidimo riziką, kuri dažnai prisideda prie piktybinių ligų išsivystymo.

Signalinės molekulės dalyvauja fiziologiniame daugelio funkcijų reguliavime. Informacija perduodama tarp ląstelių ir jų viduje, kas, pavyzdžiui, būdinga citokinams. Atliekant mokslinį darbą nustatyta, kad sergant krūties vėžiu, CCL2 geno funkcionalumo kokybė tiesiogiai priklauso nuo aktyvios TGF-β citokino padėties. Mokslininkai mano, kad tokios grandinės nutraukimas gali būti pagrindas sukurti vaistą ligai gydyti.

Tyrėjai atidžiai ištyrė, kaip CCL2 veikia vėžio ląstelėse. Naudojant atranką, buvo išskirta geno sritis, atsakinga už TGF-β1 aktyvavimą. Tuo pačiu metu buvo analizuojamas genų aktyvumas piktybinėse ląstelėse, atsižvelgiant į TGF-β1 buvimą.

Nustatyta, kad suaktyvinus TGF-β, buvo stimuliuojamas tarpląstelinis EGR1 ir RXRA, kurie reguliuoja CCL2 funkciją. Jei šie transkripcijos faktoriai buvo išjungti, ryšys tarp TGF-β ir CCL2 buvo prarastas.

„Šiandien mes jau žinome reguliavimo schemą. Labiausiai tikėtina, kad atrastas metastazių blokavimo metodas taps tolesnio veiksmingo vėžio procesų pieno liaukoje terapijos pagrindu. Auglys taps ne toks agresyvus, o gydymas – perspektyvesnis“, – sakė vienas iš darbo autorių.

Kas gali padėti blokuoti RXRA ir EGR1 veiklą? Greičiausiai kalbėsime apie atskirų agentų taškinį transportavimą, kuris gali turėti įtakos šioms nuorodoms. Šiuo atžvilgiu vienos grandinės RNR, vadinamos antisense, laikomos perspektyviomis. Jie papildo tarpląsteliniu būdu transkribuotą mRNR ir neleidžia gamintis transkripcijos faktoriams RXRA ir EGR1.

Ateityje ekspertai numatė atlikti atitinkamą eksperimentą laboratorijoje, įtraukiant gyvūnus. Svarbu suprasti, kokią įtaką krūties vėžio metastazių plitimo greičiui turės tiesioginis RXRA ir EGR1 blokavimas.

Informacija pateikiama Mokslinių ataskaitų puslapyje

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.