^

Sveikata

VII veiksnys (proconvertinas)

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

VII faktoriaus aktyvumo kraujo plazmoje kontrolinės vertės (norma) yra 65-135%.

VII faktorius (proconvertin arba Convertino) yra susijęs su alfa 2 globulinas ir sintetinamas kepenyse, su vitamino K dalyvavimo daugiausia dalyvauja audinių protrombinazės ir protrombino konversijos formavimo prie trombino. Jo pusinės eliminacijos laikas yra 4-6 valandos (trumpiausias pusinės eliminacijos laikas tarp krešėjimo faktorių).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Įgimtas proconvertino trūkumas

Įgimtas VII faktoriaus trūkumas sukelia Aleksandro ligos - autosominės recesinės ligos, susijusios su proconvertino sintezės defektu.

Dėl šios patologijos būdingas hemoraginis smegenų mišriojo tipo sindromas - hematoma-mikrocirkuliacija. Pagrindiniai klinikiniai požymiai: melena, ecchymosis ir petechiae, kraujavimas iš nugaros skausmo, cefalotoremas. Šios tipinės apraiškos atsiranda tik tada, kai proconvertino kiekis kraujyje yra mažesnis kaip 5% normos, kuri retai pastebima klinikinėje praktikoje.

Laboratorinių tyrimų metu nustatytas kraujo krešėjimo laikas (normalus kraujavimo laikas ir trombocitų skaičius), padidėjęs PV ir APTT. Siekiant galutinai patvirtinti diagnozę, būtina nustatyti proconvertino kiekį kraujo serume (65-135% normoje).

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Gydymas

Kontroliuojamo protrombino komplekso, kuriame yra VII faktoriaus, ir 15-30 vienetų / kg intraveninis koncentratas, boliusas.

Naujai paruoštos VII faktoriaus dozės neskirtos, tačiau jos neturėtų viršyti 70 vienetų. Jei reikia, į veną galima pakartoti. Efektyvesnis už tai koaguliaciją, į veną antiingibitornogo koagulianto kompleksas (FEIBA T1M 4 imuniteto) esant nuo 50 iki 100 U 2 kartus per dieną arba narkotikų NovoSeven dozės (INN: Eptakog alfa aktyvinto) į nuo 20-70 ug / kg dozę kas 3 valandas .

Įsigytas Proconvertino trūkumas

Pacientams, turintiems kepenų pažeidimą, taip pat dėl netiesioginių antikoaguliantų veikimo galimos įgimtos hipoprokonvertinimo formos. Prokonvertina mažėjimas veiklos kraujo plazmoje buvo stebima pacientams su virusinio hepatito, kepenų cirozės, ūmaus alkoholinių hepatitų, lėtine persistuojančia hepatito. Pacientams, sergantiems kepenų ciroze, yra aiškus santykis tarp proconvertino kiekio sumažėjimo ir proceso sunkumo. Dėl trumpo pusinės sumažėjęs aktyvumas prokonvertina - geriausia žymeklį kepenų nepakankamumu, prasidėjęs iš kurių galima stebėti tiesiog valandas tyrinėti prokonvertina veiklą kraujyje.

Minimalus operacijos faktoriaus VII aktyvumo kraujyje hemostazės lygis yra 10-20%, o jo kiekis kraujyje po operacijos yra itin didelis. Mažiausias kraujavimo nutraukimo faktoriaus VII kraujo serumo kraujavimo sustabdymas yra 5-10%, o kraujavimas nutraukiamas be VII faktoriaus paciento.

Dėl ICE sindromo, prasidėjus II stadijai, vartojimo koagulopatijos metu labai sumažėja VII faktoriaus aktyvumas.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.