^

Sveikata

Rūgštinė fosfatazė kraujyje

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Acid fosfatazė kraujyje neturėtų būti didesnė kaip 5-6,5 TV / l, ir, geriausia, ji neturėtų būti kraujyje.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Kodėl rūgštinės fosfatazės koncentracija kraujyje vertinama?

Iš esmės, siekiant patvirtinti kitus prostatos vėžio tyrimus, skiriama rūgščiosios fosfatazės analizė. Rūgščių fosfatazė kraujyje, viršijanti normos ribas, yra įvairių etiologijų onkoferoidų metastazių kaulų audinyje požymis. Be to, rūgšties fosfatazės kraujyje, eksponuoti pernelyg aktyvią veiklą, gali reikšti galimas problemas su krauju, tromboembolijos, Osteitis deformans (Paget'o liga) hemolizinės patologijų. Bet kokiu atveju, iš tyrimų apie šio fermento rezultatų aiškinimas atliekamas atsižvelgiant į kitas analitinės informacijos, todėl interpretuoti tušti skaičiai turėtų būti ne ant savo, be specialisto gydytojo pagalbos.

Kas yra rūgštinė fosfatazė?

Paprastai fosfatazės - tai ypatingas fermentų rūšis, kurie laikomi "vandeniu" - hidroliais. Šios medžiagos gali būti randamos ne tik žmogaus kūne, bet ir audiniuose, beveik visų gyvūnų organuose ir netgi visose augalų rūšyse. Pagal naujausią informaciją fosfatazė aktyviai dalyvauja normaliame visų rūšių angliavandenių metabolizme, ląstelių metabolizme, fosfatazė taip pat veikia normalaus kaulinio audinio susidarymą ir palaikymą. Bet koks fosfatazių aktyvumo pasikeitimas kraujo plazmoje rodo vieną ar kitą patologiją. Iki šiol buvo gerai ištirtos dvi fosfatazių - šarminės, kuri yra atsakinga už kaulų sistemą ir kepenų funkciją bei rūgščiosios fosfatazės - porūšius.

Šarminis fermentas aktyviai dirba plonojoje žarnoje, kepenyse, kauluose, mažuose kiekiuose jis randamas leukocituose. Be šarminės, rūgšties fosfatazė gamtoje yra beveik visuotinai nustatyta. Žmogaus kūne ji aktyviai dirba daugiausia dėl stipresnio lyties, nes dideliais kiekiais ji yra ejakuliato (spermos), taip pat prostatos audinių audiniuose. Yra mokslinių tyrimų, kuriuose kalbama apie tiesioginį ryšį tarp šios fosfatazės sintezės ir hormoninės sistemos būklės. Taigi, jei ir sumažėja androgenų, tuo pačiu sumažėja fosfatazės aktyvumas. Tokie ženklai leidžia laiku atpažinti onkooprazmą prostatoje (prostatos liaukoje), kriptorichidizmą ankstyvosiose stadijose.

Rūgščių fosfatazė kraujyje yra pagrindinis ir pagrindinis onkologinio proceso prostatos žymeklis. Virš normos aktyvumo rodiklis dažniausiai atsiranda vėžys be kartu metastazių ketvirtadaliu visų tų ligų sergančiųjų. 90% pacientų, kuriems yra metastazių, analizė rodo, kad žymiai viršija normos ribas. Kaip vieną tyrimą, rūgštinės fosfatazės koncentracija kraujyje gali būti naudinga tik pirmajame tyrimo etape, yra daug produktyviau periodiškai atlikti bandymus, kad būtų galima pamatyti fermento aktyvumo dinamiką ir paaiškinti, koreguoti terapinius tikslus.

Svarbus vaidmuo rūgštinės fosfatazės kraujyje yra visiškai kitoje srityje, toli nuo medicinos - teismo ekspertizės. Kadangi fermentas yra ypač aktyvus spermatozoidų srityje, teismo ekspertizė naudoja tinkamą analizę, kad būtų galima nustatyti visų rūšių dėmeles, tamponus ir fizinius įrodymus

Rūgščių fosfatazė kraujyje: moterų ir vyriškų organizmų

Esant stipresnei lyčiai, prostatoje didelė kiekiai gamina rūgščią fosfatazę. Vyrams toks svarbus kūnas fosfatazės aktyvumas yra šimtas kartų didesnis nei kitose, mažiau patogus šioms fermentų zonoms. Kiek mažiau cheminių medžiagų yra kepenyse. Be to, rūgštinė fosfatazė gali gaminti nusidėvėjusius trombocitus, kurie pradėjo suskaidyti.

Gražios žmogaus žmogaus pusės atstovai fermento rūgšties fosfatazės gamyboje apima raudonąsias kraujo ląsteles, taip pat trombocitus ir kepenis.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.