^

Sveikata

Pirmoji pagalba sergant cistitu moterims ir vyrams

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.09.2022
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Cistitas yra gana skausminga būklė, susijusi su ūminiais ar lėtiniais šlapimo takų pažeidimais. Pirmoji pagalba cistitui yra teikiama beveik visada, nes pacientas nerimauja dėl aštraus stipraus skausmo, skausmo, būklė smarkiai pablogėja. Suteikus pirmąją pagalbą, galima sustabdyti skausmą, sustabdyti priepuolį, po kurio jau galima tęsti suplanuotą terapiją. Kiekvienas turi žinoti, kaip padėti žmogui, sergančiam cistitu.

Ką daryti pajutus pirmuosius cistito požymius?

Vis dažniau pacientams tenka išgirsti klausimą: „Ką daryti pajutus pirmuosius cistito požymius?“. Klausimas gana natūralus, nes reikia veikti greitai ir tiksliai. Taigi, pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, kai atsiranda pirmieji cistito požymiai, yra sustabdyti skausmo sindromą, palengvinti spazmo priepuolį, mėšlungį. Po to galite pradėti šalinti ūmaus priepuolio pasekmes. Būtina pacientui duoti antispazminių, skausmą malšinančių vaistų. Na padeda nuo ūmių skausmo priepuolių, tokių kaip no-shpa, 5-NOK, baralgin. Esant stipriam skausmo sindromui, galite vartoti diklofenaką (injekcijas). Esant vidutinio sunkumo priepuoliams, padeda urolesanas (augalinis vaistas). Ant rafinuoto cukraus gabalėlio lašinama 5-25 lašai (priklausomai nuo ligos stadijos, skausmo sindromo stiprumo). Kaip neatidėliotina priemonė yra skiriami monuralai, furaginas, cistonas, kurie greitai pašalina uždegimą ir skausmą. [1]

Pacientui pagerėjus, būtina duoti jam daug skysčių (arbatos, šilto vandens). Svarbu užtikrinti ramybę ir iškviesti greitąją pagalbą. Ištikus cistito priepuoliui, būtina kviesti greitąją pagalbą, net jei priepuolį pavyko sustabdyti pačiam, o sveikata gerokai pagerėjo. Taip yra dėl to, kad vaistai gali užmaskuoti pagrindinius patologijos simptomus, laikinai sustabdyti skausmo procesą. Bet jie nepašalina priežasties ir neturi įtakos patologiniam procesui. Tai reiškia, kad laikui bėgant gali pasikartoti priepuolis, kuris bus daug sunkesnis nei ankstesnis. Be to, reikia turėti omenyje, kad organizme gali išsivystyti atsparumas vartojamiems vaistams, todėl kitą kartą jie bus neveiksmingi. Taip pat, jei patologinis procesas nebuvo išgydytas, uždegiminis procesas tampa lėtinis. Lėtinė forma sunkiai gydoma, reikia vartoti sustiprintus vaistus, būdinga sunkesnė recidyvuojanti eiga su dažnais paūmėjimais.

Ar turėčiau kviesti greitąją pagalbą dėl cistito?

Pacientai, sergantys cistitu, dažniausiai gali patys greitai sustabdyti pagrindinį cistito priepuolį. Ūmiam priepuoliui praėjus, būklė kiek pagerėjo, kyla logiškas klausimas: „Ar man kviesti greitąją?“. Sergant cistitu, visada rekomenduojama kviesti greitąją pagalbą, net jei priepuolis buvo pašalintas ir pacientas pajuto palengvėjimą. Reikia suprasti, kad cistitas yra rimta šlapimo takų liga, kuriai reikia ne tik skubios pagalbos ir pagrindinio priepuolio palengvinimo, bet ir kompleksinio kvalifikuoto gydymo. Greitosios medicinos pagalbos medikai suteiks visą reikiamą pagalbą, siekdami maksimaliai apsaugoti pacientą, išvengti atkryčių, neleisti ligai įsisenėti, neleisti ligai progresuoti ar vystytis komplikacijoms.

Reikia manyti, kad ūminio priepuolio nutraukimas nėra pagrindas atsisakyti tęsti gydymą. Savarankiškai galite tik trumpam palengvinti simptomus, pašalinti stiprų skausmą. Po to būtina atlikti kvalifikuoto medicinos personalo apžiūrą. Greitosios medicinos pagalbos komanda spręs, ar būtina tolesnė hospitalizacija, ar tęsti gydymą pas gydantį gydytoją ambulatoriškai. Bet kokiu atveju tik gydytojas, o artimiausiu metu po priepuolio, galės teisingai įvertinti patologinio proceso sunkumą, jo pasekmes ir teisingai planuoti tolesnio gydymo taktiką. Todėl, net jei atrodo, kad sveikatos būklė tapo normali, jokiu būdu neturėtumėte atsisakyti kviesti greitosios pagalbos. Pacientas turi tvirtai žinoti šią taisyklę ir naudoti ją kaip aksiomą kiekvienam naujam priepuoliui, nepaisant jo sunkumo ir atsiradimo aplinkybių. [2]

Ką daryti su cistitu?

Kiekvienas pacientas, kuris anksčiau sirgo tokia liga kaip cistitas, turi žinoti, ką daryti su cistitu. Pirmąją pagalbą turėtų suteikti ir šeimos nariai bei artimieji. Taigi, pirmiausia reikia išgerti anestetikų, antispazminių vaistų, kurie sustabdys uždegiminį procesą, pašalins skausmo priepuolį, palengvins spazmą. Puikiai tinka tokios priemonės kaip baralginas, nosh-pa, analginas, difenhidraminas. Po to reikia kviesti greitąją pagalbą. Turite suprasti, kad daugelis priemonių gali tiesiog palengvinti priepuolį, tačiau to nepakanka. Norint pašalinti patologinius šlapimo sistemos pokyčius, reikalingas visapusiškas gydymas. Taip pat svarbu užkirsti kelią ligos progresavimui.

Sergant cistitu, kartu su uždegiminiu procesu, vystosi ir infekcinis procesas, dažniausiai bakterinės etiologijos. Infekcija migruoja aukštyn kylančiais keliais ir gali lengvai prasiskverbti pro inkstus, o tai sukels inkstų uždegiminio proceso vystymąsi. Tokios cistito komplikacijos kaip pyelitas, pielonefritas, glomerulonefritas yra pavojingos. Be to, negydomi priepuoliai gali tapti lėtiniais ir pasikartoti, o jų atsikratyti bus daug sunkiau. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad ilgalaikis vaistų vartojimas sukelia organizmo atsparumą vaistų poveikiui, todėl kitą kartą vaistai gali būti neveiksmingi.

Todėl pašalinus priepuolį kviečiama greitoji pagalba. Gydytojas atlieka tyrimą, pateikia reikalingus vaistus uždegimui malšinti, infekcinio proceso prevencijai. Po to sprendžiama tolesnio gydymo taktika. Gydytojas gali pasiūlyti hospitalizuoti tolesniam stacionariniam gydymui (sunkiais atvejais komplikacijų rizika, būtinybė atlikti išsamią diagnozę). Paprastesniais atvejais galite apsiriboti ambulatoriniu gydymu klinikoje.

Bet kokiu atveju reikės antibiotikų terapijos. Pageidautina naudoti sudėtingą terapiją, kuri apims antibiotikus, priešgrybelinius vaistus. Priklausomai nuo patologinio proceso sunkumo, ligos eigos ypatybių, kompleksinė terapija gali apimti arba probiotikus, kuriais siekiama atkurti normalią šlapimo takų mikroflorą, arba imunomoduliuojančius preparatus, kuriais siekiama normalizuoti vietinį imunitetą ir nespecifinio atsparumo sistemą.

Bet kokiu atveju gydymo režimą turėtų pasirinkti tik gydytojas, nes dozė, gydymo metodas, trukmė ir net vaisto pasirinkimas priklauso nuo pagrindinio patogeno, sukeliančio uždegiminį ir infekcinį procesą, nuo etiologijos ir specifikos. Patogenezės. Todėl racionaliausias yra antibiotikų terapijos paskyrimas, išanalizavus patogeno jautrumą antibiotikams. Problema ta, kad ši analizė užtrunka (mažiausiai 5–7 dienas, priklausomai nuo mikrofloros auginimo laiko). Laiko pasiūla dažnai būna ribota, gydymas reikalingas skubiai. Todėl nebesirenkama plataus spektro antibiotikų, kurie veikia daugybę mikroorganizmų. Gavus analizes, gydymo režimas gali būti koreguojamas. Jokiu būdu neturėtumėte savarankiškai gydytis. Tai gali sukelti rimtų komplikacijų ir neigiamų pasekmių. [3]

Ką daryti, jei su cistitu atsiranda kraujo?

Kraujo atsiradimas sergant cistitu yra itin nepalankus požymis. Tai rodo sunkų uždegiminį-infekcinį procesą, kurio metu pažeidžiamos kraujagyslės. Taip pat pastebėta kraujagyslių stenozė, hemodinamikos sutrikimai, hematurija, iki atviro kraujavimo. Iš karto kyla klausimas: ką daryti, kai atsiranda kraujas su cistitu? Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra nepanikuoti ir įvertinti tikrąją kraujo netekimo būklę. Nesvarbu, ar kalbame apie kraujavimą, ar įprastą mėlynę, mėlynę. Kraujuojant kraujas įgauna raudoną atspalvį, išteka nedidele srovele, o susijungęs su šlapimu išsiskiria, centre susidaro tamsesnė dėmė. Dažniausiai kraujuojant būna daug kraujo – nuo 1-1 mililitrų iki kelių šimtų mililitrų. Kraujuojant gerti hemostazinį preparatą: aminokaprono rūgštį, dicinoną, burnetą ir kitas priemones. Ir nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą.

Jei nekraujuoja, o įprasta mėlynė, hemostazinių preparatų gerti negalima, tačiau reikia kuo greičiau kviesti greitąją pagalbą. Tokiu atveju geriau laukti kvalifikuoto gydytojo patarimo ir griežtai laikytis tolimesnių jo rekomendacijų. Paprastai tokios mėlynės priežastis yra kraujagyslių pažeidimas, sutrikęs kraujagyslių tonusas ir pralaidumas, sutrikusi hemodinamika, mikrocirkuliacija, sutrikusi nespecifinio atsparumo sistemos būklė, gleivinių klirensas. Tam reikalingas specialus gydymas, kurį gydytojas parinks pagal anamnezę, tyrimų rezultatus, laboratorinius tyrimus.

Pirmoji pagalba sergant cistitu moterims

Moterų cistito pavojus yra tas, kad jie žymiai padidina reprodukcinės sistemos komplikacijų tikimybę. Cistitas yra uždegiminis ir infekcinis procesas šlapimo organuose. Dėl anatominio artumo moters reprodukcinei sistemai infekcija dažnai plinta į gretimus organus, o į patologinį procesą įtraukiama makštis, gimda, kiaušidės. Tai veda prie atitinkamų ginekologinių ligų išsivystymo. Pažymėtinas gana greitas infekcinio-uždegiminio proceso plitimas kylančiu keliu – nuo šlaplės iki inkstų, inkstų kanalėlių. Tai sukelia inkstų komplikacijų, tokių kaip pyelitas, pielonefritas, nefritas, glomerulonefritas ir kiti inkstų pažeidimai, vystymąsi. Skirtingai nuo vyrų, moterų inkstų komplikacijų tikimybė yra daug didesnė dėl moters kūno anatominių ypatumų: moterų šlapimo kanalas yra daug trumpesnis, yra tiesioginis visos šlapimo sistemos ryšys su inkstais. Be to, infekcinį procesą palaiko išskyros iš makšties, makšties mikrofloros patekimas į šlapimo organus.

Todėl pirmoji pagalba sergant cistitu moterims sumažinama iki spazmo ir skausmo malšinimo bei greito infekcinio proceso palengvinimo. Kartu su analgetikais, skausmą malšinančiais ir antispazminiais vaistais būtina gerti antibiotiką. Rekomenduojama gerti daug vandens, kuris užtikrins šlapimo takų plovimą ir atitinkamai paspartins bakterinės mikrofloros bei bakterijų endotoksinų išsiskyrimą į išorę bei sumažins bakterinės etiologijos komplikacijų išsivystymo riziką. Visų pirma, skubios pagalbos atveju pasirenkami vaistai yra monuralas, furaginas arba cistonas. Ateityje, atsižvelgiant į antibiogramos duomenis, rodančius bakterinės mikrofloros jautrumą paskirtam vaistui, tokie vaistai kaip penicilinas, eritromicinas, tetraciklinas, oleandomicinas, chloramfenikolis skiriami įprastomis dozėmis. Vaistą skiria gydytojas. Tolesnis savarankiškas gydymas gali būti pavojingas tiek šlapimo sistemai, tiek reprodukcinei sistemai. Savarankiškas gydymas yra ypač pavojingas nėščioms moterims, nes netinkamas vaisto pasirinkimas gali neigiamai paveikti vaisiaus vystymąsi. Negydyti infekcinio proceso taip pat nėra išeitis, nes infekcinio-uždegiminio proceso plitimas gali sukelti vaisiaus intrauterinę infekciją, vaisiaus vandenis. Tai taip pat gali sukelti persileidimą, priešlaikinį gimdymą. [4]

Pirmoji pagalba sergant cistitu vaikui

Kai vaikui atsiranda pirmieji cistito požymiai, reikia nedelsiant kviesti greitąją pagalbą. Savarankiškas gydymas gali sukelti rimtų pasekmių ir komplikacijų. Vaikams infekcinis-uždegiminis procesas plinta itin greitai, būdingas polinkis pažeisti inkstus. Be to, vaikams, ypač berniukams, dažnai stebimos reprodukcinės sistemos komplikacijos, kurios pasireiškia tik suaugus seksualinių sutrikimų, nevaisingumo forma. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad kuo jaunesnis vaikas, tuo sunkesnė patologija, tuo didesnė komplikacijų rizika, infekcijos ir uždegimo apibendrinimas, iki pat bakteriemijos ir sepsio. Reikia nedelsiant kviesti greitąją pagalbą, laikytis visų gydytojo rekomendacijų. Dažnai reikalinga hospitalizacija. Pirmoji pagalba cistitui vaikui prieš atvykstant greitosios pagalbos automobiliui gali būti ūminio skausmo sustabdymas, spazmo mažinimas. Tam vaikui pagal instrukcijas duodama nuskausminamųjų, antispazminių vaistų. Būtina atsižvelgti į vaiko amžių ir apskaičiuoti dozę pagal amžių, kūno svorį. Pirmoji pagalba vaikui gali būti skiriami šie vaistai: analgin, baralgin, urolesan, no-shpa. Svarbu užtikrinti daug skysčių ir visišką poilsį.

Pirmoji pagalba cistitui namuose

Namuose, sergant cistitu, teikiama pirmoji pagalba, skirta palengvinti priepuolį. Tikslas yra sumažinti skausmą, pašalinti spazmus. Tolesnę pagalbą turi suteikti gydytojas, nes netinkamas gydymas gali sukelti rimtų komplikacijų. Pavojingiausios yra inkstų komplikacijos, kurios netgi gali sukelti žmogaus negalią. Jei žmogus gydosi namuose, tuomet naudingiausia, ką jis gali padaryti – griežtai laikytis visų gydytojo rekomendacijų, nepažeisti gydymo režimo, vartojant vaistus, laikytis gydytojo paskirtų dozių, režimo, gydymo trukmės.. Jokiu būdu nenutraukite gydymo, net jei sveikatos būklė žymiai pagerėjo ir nebėra cistito požymių. Paprastai žmogus iš karto pasijunta geriau, nes išnyksta išorinės ligos apraiškos, simptomai, išnyksta spazmai, paviršiniai pažeidimai. Tačiau gilūs uždegiminiai ir dar labiau infekciniai procesai tebevyksta ir reikalauja ilgalaikio gydymo.

Teikdami pirmąją pagalbą cistitui namuose, turite kuo greičiau numalšinti skausmo priepuolį. Norėdami tai padaryti, naudokite skausmą malšinančius vaistus, analgetikus. Tada būtina kviesti greitąją pagalbą, o tada gydytojas suteiks tolimesnę pagalbą, priklausomai nuo patologinio proceso sunkumo, paciento būklės. Suteikus pirmąją pagalbą, reikia atlikti tolesnį gydymą. Gydymo pagrindas – antibakterinė terapija, kuri pašalina ne tik bakterinį procesą, bet ir stabdo uždegimus, atkuria pažeistus audinius, užkerta kelią komplikacijų atsiradimui. Lengva forma daugiausia naudojami sulfanilamidiniai preparatai, tokie kaip biseptolis, urosulfanas (2 g per dieną), etazolas (5-10 mililitrų 10% tirpalo), sulfadimezinas (2 g per dieną). Patartina skirti kombinuotą gydymą, kuris apima antibiotikus ir sulfato preparatus.

Pirmoji pagalba ūminiam cistitui

Ūminio cistito atveju pirmoji pagalba priklauso nuo pagrindinio simptomo. Taigi dažniausiai pacientas nerimauja dėl ūmaus skausmo, todėl kaip pirmoji pagalba skiriami skausmą malšinantys vaistai. Jei žmogui stiprus spazmas, patartina derinti nuskausminamuosius ir antispazminius vaistus. Be to, sergant cistitu, skiriami antibakteriniai vaistai, nes svarbu sustabdyti uždegiminį procesą ir užkirsti kelią infekcinių komplikacijų vystymuisi. Antibiotikai, tokie kaip penicilinas, eritromicinas, biseptolis, suteikia gerą gydomąjį poveikį. Priskirkite uroseptikus - urolesaną, baralginą. Plačiai naudojami nitrofurano junginiai: furaginas (500 ml 0,1% tirpalo), furazolidonas (0,1 g), nitroksolinas (0,4-0,6 g per dieną). Gydymo kurso trukmė yra 10 dienų.

Esant ūminiam cistitui, skiriama nalidikso rūgštis (Negro). Jis skirtas pielonefrito, nefrito, glomerulonefrito profilaktikai, vartojamas esant sunkiam cistitui, lėtinėms patologijoms ir pasikartojančioms ligoms. Šis vaistas ypač efektyvus gydant gramneigiamos mikrofloros sukeltą cistitą. Priskirkite jį tabletei 4 kartus per dieną, gydymo kursas yra 5-7 dienos. Jei matomų rezultatų nepastebėta, skiriama 5-NOC. Gydymo kursas yra 10-12 dienų. Ši priemonė ypač veiksminga gydant užsitęsusį cistitą.

Paprastai, sergant ūminiu cistitu, kūno temperatūra smarkiai pakyla. Kai temperatūra pakyla virš 38 laipsnių, kaip pirmąją pagalbą būtina duoti karščiavimą mažinančių vaistų. Tada prijungiama antibiotikų terapija, o karščiavimą mažinantys vaistai geriami pagal poreikį. Antibakterinė terapija atliekama tol, kol kūno temperatūra normalizuojasi. Be to, antibiotikų terapijos negalima nutraukti tol, kol nebus atkurtas normalus šlapimo nuosėdų modelis ir visiškai neišnyks bakteriemija (bakteriurija).  [5]

Pirmoji pagalba nuo cistito, vaistai, tabletės

Sergant cistitu, pacientui reikia pirmosios pagalbos: duoda vaistų, tablečių. Kartais skiriamos injekcijos. Pirmoji pagalba turi būti suteikta prieš atvykstant greitosios pagalbos automobiliui, siekiant palengvinti paciento būklę. Paprastai skubiai pagalbai reikalingų lėšų sąrašas apsiriboja minimaliu vaistų rinkiniu, kuris leidžia greitai sumažinti skausmą ir uždegimą, pašalinti spazmus ir atpalaiduoti pacientą. Tolimesnį gydymą atlieka gydytojas, greitosios medicinos pagalbos komanda. Pagrindinės pirmosios pagalbos priemonės yra: 5-NOK, urolesanas, uroseptas, analginas, baralginas, no-shpa, spasmalgonas. Tai yra žinomiausi ir dažniausiai naudojami įrankiai. Dažnai jie yra priepuolį patyrusio paciento pirmosios pagalbos vaistinėlėje.

Tačiau vaistų ir tablečių, kurios gali būti naudojamos teikiant pirmąją pagalbą nuo cistito, sąrašas neapsiriboja šiais vaistais. Todėl reikėtų pagalvoti apie kitus vaistus.

Pagrindiniams cistito simptomams palengvinti naudojamas dichlorotiazidas (hipotiazidas) - po 50-200 mg. Šis vaistas turi diuretikų ir hipotenzinį poveikį. Rekomenduojama derinti su kalio preparatais, furozemidu (po 40-160 mg). Rauwolfia preparatai, alfa-metilzhdofu, izobarinas skiriami po 0,025 g.Dibazolas skiriamas 2 ml 0,5% tirpalo. Norint sustabdyti uždegiminį procesą, pacientui gali būti skiriamas suprastinas: su lengva forma - 1 tabletė, su sunkiu priepuoliu - 2 tabletės. Suprasinas veikia kaip antihistamininis preparatas, kurio tikslas – sumažinti histamino kiekį. Ūminio cistito priepuolio metu išsivysto uždegiminis procesas, kurį lydi aktyvus histamino išsiskyrimas į kraują. Histamino sunaikinimas mažina uždegimą ir palengvina paciento būklę. Ketonalis, ketoferolis (po 1 tabletę) vartojami kaip stiprus skausmą malšinantis vaistas nuo stipraus priepuolio.

Ką daryti, jei monuralas nepadėjo nuo cistito?

Daugelis pacientų nuo cistito vartoja monuralą. Tai gana veiksminga priemonė, padedanti greitai sumažinti priepuolį, skausmą, pašalinti uždegimą ir infekcinį procesą. Daugelis taip pasitiki monural, kad pirmosios pagalbos vaistinėlėje nėra kitų priemonių. Ir veltui. Galų gale, mažai žmonių susimąsto, ką daryti, jei monuralas nepadėjo nuo cistito? Tokių atvejų pasitaiko. Tai gali būti susiję su. Kad sergant pasikartojančia ligos eiga, dažnai priepuoliais pacientas nuolat vartoja šį vaistą. Palaipsniui mažėja organizmo jautrumas jai, atsiranda priklausomybė. Todėl, norėdami išvengti priklausomybės, turite vartoti alternatyvius vaistus. Nerekomenduojama du kartus iš eilės gydyti tuo pačiu vaistu. Jei monuralas neveiksmingas, kaip alternatyvą galite išbandyti furaginą, cistoną.

Ką daryti, jei furaginas nepadeda nuo cistito?

Su cistito priepuoliais dažnai vartojamas furaginas. Paprastai tai veikia greitai ir gerai. Bet ką daryti, furaginas nepadeda nuo cistito? Jūs neturėtumėte dėl to jaudintis. Tai nutinka. Jums tereikia pakeisti vaistus. Žinoma, geriau pasitarti su gydytoju, nes tik gydytojas gali tiksliai parinkti vaistą, atsižvelgdamas į esamos ligos ypatybes, paciento būklę. Bet bet kuriuo atveju, net ir nežinant istorijos, pacientui kaip alternatyvą galima rekomenduoti šiuos vaistus: furosemidą (Lasix) nuo 40-80 iki 600 mg per parą. Vartojami antihipertenziniai vaistai, pavyzdžiui, dopegitas, kurio paros dozė yra 0,75 – 1 gramas. Sergant progresuojančiu cistitu, azatioprinas skiriamas 100–150 mg per parą, varpelių – 300–500 mg per parą. Rodomi kalcio preparatai, pavyzdžiui, kalcio chloridas 5-10% tirpale, po 1 valgomąjį šaukštą 4 kartus per dieną. Taip pat alternatyva yra cistonas, kuris imamas pagal instrukcijas.

Ką daryti, jei cistonas nepadeda nuo cistito?

Cystone laikomas vienu iš veiksmingiausių vaistų nuo cistito. Dabar apsvarstykite, ką daryti, jei cistonas nepadeda nuo cistito. Pasitaiko ir tokių atvejų. Taip atsitinka, jei pacientas dažnai gydomas šiuo vaistu. Atsiranda priklausomybė, jos efektyvumas mažėja. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai vaistas skiriamas pirmą kartą, ir tai nepadeda. Tai yra individualios organizmo savybės. Bet kuriuo atveju, jei per 2-3 dienas poveikio nėra, gydymą reikia nutraukti ir ieškoti kitokio. Artimiausia cistono alternatyva yra monuralas, furaginas. Šie vaistai vartojami pagal instrukcijas. Tačiau prieš pradėdami vartoti bet kokius vaistus, turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Pirmoji pagalba skausmui sergant cistitu

Dėl cistito skausmo būtina pirmoji pagalba. Jis turi būti pateiktas kuo greičiau. Visų pirma, pacientui turi būti skiriami bet kokie vaistai nuo skausmo. Tai priklauso nuo individualių organizmo savybių. Esant sunkiai patologijai, skiriami tokie stiprūs vaistai kaip ketanolis, ketolorakas. Esant vidutinio sunkumo patologijai, pakanka baralgino, analgino, diklofenako, no-shpy. Šios priemonės greitai malšina skausmą. Po to reikia kviesti greitąją pagalbą. Prieš atvykstant pacientei turi būti suteiktas poilsis ir daug skysčių. Jūsų gydytojas suteiks tolesnę pagalbą.

Ką daryti su įpjovimais sergant cistitu?

Jei cistito metu atsiranda skausmo pojūtis, turite kreiptis į gydytoją ir atlikti tyrimą. Tai gali būti uždegiminio proceso pradžios požymis. Jokiu būdu neturėtumėte to pradėti, nes tai gali sukelti stiprų priepuolį. Geriau užkirsti kelią uždegimui ankstyvosiose stadijose. Taip pat galite išbandyti tokias priemones kaip monuralas, furaginas, cistonas, urolesanas. Jie gerai stabdo uždegiminį procesą, ypač ankstyvose jo vystymosi stadijose, neleidžia vystytis sunkiam uždegimui ir infekcijai, užkerta kelią komplikacijų atsiradimui.

Alternatyvūs vaistai nuo cistito kaip pirmoji pagalba

Kaip pirmoji pagalba sergant cistitu, gali būti naudojamos alternatyvios priemonės. Panagrinėkime kai kuriuos iš jų.

Sergant cistitu, nurodomas gydymas vaistažolėmis, nes vaistažolėmis galimas ilgalaikis, kaupiamasis gydymas. Žemiau pateikiamos dažniausiai naudojamos žolelės.

Marsh ledum. Vartojamas nuoviro pavidalu: apie žiupsnelį žolelių į stiklinę karšto vandens (verdančio vandens). Palikite bent valandai. Gerti po valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną arba kaip nurodė gydytojas. Reikia atsiminti, kad produktas yra nuodingas, vartokite atsargiai.

Kraujažolė. Rekomenduojama vartoti alkoholio infuzijos pavidalu. Gali būti naudojamas kaip vandeninis tirpalas. Dažnai įtraukiama į įvairias vaistų kolekcijas.

Paprastasis raugerškis gaminamas gatavu pavidalu berverino bisulfato preparato pavidalu, kolekcija pagal Zdrenko receptą.

Širdies formos maklea naudojama nuovirų, užpilų, ekstraktų pavidalu. Stephania smooth naudojama nuovirų, užpilų pavidalu.

Dažnai skiriami ir tokie kaip zefyras, calamus, ugniažolės, gysločiai, sibirinės eglės, kadagiai, kiaulpienės, mandžiūrinė aralija, japonų sofora, vandens alpinistas, gyvatės alpinistas, ženšenis, rugiagėlė, eleuterocokas, ežiuolė. Šias lėšas rekomenduojama naudoti alkoholio užpilų pavidalu (naudojant 40% koncentracijos alkoholį). Taip pat galite naudoti vandens nuovirus.

Ką daryti paūmėjus cistitui?

Su pasikartojančiu kursu, lėtiniu cistitu, dažnomis inkstų komplikacijomis, skiriami kortikosteroidų hormonai. Kortikosteroidai taip pat gali būti naudojami, kai šlapime yra kraujo (hematurija). Pavyzdžiui, prednizolonas yra pasirinktas vaistas. Jis skiriamas, pradedant nuo 10-20 mg per parą dozės. Greitai (per 5-7 dienas) padidinkite paros dozę iki 60 mg, tęskite gydymą 2-3 savaites, po to palaipsniui mažinkite dozę. Gydymo kursas yra 5-6 savaitės. Iš viso kursui reikia 1500-2000 mg prednizolono. Nesant norimo poveikio, skiriamos palaikomosios prednizolono dozės (10-15 mg per parą).

Paūmėjus cistitui, taip pat vartojamas magnio sulfatas (į veną). Sušvirkščiama apie 10 ml 25% vaisto tirpalo. Su stipriu skausmu. Kurio nesustabdo kiti vaistai, duokite narkotinių skausmą malšinančių vaistų, pavyzdžiui, chloro hidrato. Ganglioblokatoriai turi teigiamą poveikį. Pavyzdžiui, benzoheksonis 10-20 mg (0,5-1 ml 2% tirpalo į raumenis). Taip pat skiriami rezerpinas, uregitas, lasiksas, kad būtų išvengta tolesnių komplikacijų.

Ko negalima padaryti su cistitu?

Dažnai iš pacientų išgirstame klausimą: ko negalima padaryti sergant cistitu? Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra tai, kad neturėtumėte savarankiškai gydytis. Cistitas yra labai rimta ir pavojinga liga. Tai daug rimtesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavojus yra tai, kad su cistitu išsivysto ūmus infekcinis ir uždegiminis procesas. Atitinkamai, kylant aukštyn, šis procesas greitai išplinta į visus šlapimo takus – šlapimtakius, inkstus. Inkstų komplikacijos laikomos pavojingiausiomis, nes patologinis procesas gali progresuoti iki nekrozės ir inkstų nepakankamumo išsivystymo. Infekciją, patekusią į inkstus, gydyti labai sunku, ji dažnai sukelia negalią ir mirtį. Antrasis pavojus yra reprodukcinės sistemos komplikacijos. Tai ypač pavojinga nėščiosioms, nes gali pasireikšti intrauterinė infekcija, net vaisiaus mirtis ar komplikuotas gimdymas. Vyrams iš reprodukcinės sistemos pusės rimta komplikacija yra seksualinė impotencija, nevaisingumas.

Neįmanoma nutraukti cistito gydymo kurso ar sumažinti dozės, net jei sveikatos būklė pagerėjo. Gerėja savijauta reiškia, kad uždegiminis procesas sumažėjo, simptomai išnyko, tačiau iki visiško pasveikimo dar toli. Jei gydymas bus nutrauktas, cistitas taps lėtinis ir dažnai kartosis.

Jūs negalite pradėti ir nutraukti gydymo antibiotikais savarankiškai. Jei pasirinksite netinkamą vaistą arba nutrauksite gydymą neišgydę, tai sukels bakterinės mikrofloros atsparumą, o antibiotikai nebeveiks.

Nevalgykite aštraus, kepto, riebaus, rūkyto maisto. Negalima valgyti marinatų, marinuotų agurkų, patiekalų su daug prieskonių, prieskonių. Jūs negalite gerti alkoholio. Maistas turi būti dietinis.

Jokiu būdu neturėtumėte peršalti.

Be to, pacientas, kuris sirgo cistitu, turėtų kuo daugiau žinoti apie savo ligą. Taip pat reikia atsiminti, kad  pirmoji pagalba sergant cistitu  reikalinga dar prieš atvykstant greitajai pagalbai, todėl po ranka visada turi būti pirmosios pagalbos vaistinėlė su pagrindiniais vaistais.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.