^

Sveikata

Stiklo pavyzdys

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Stiklo mėginys yra veiksmingas būdas nustatyti patologijas, lėtines ir ūmus, šlapimo takuose. Šis metodas yra ypač svarbus nustatant tikslią uždegimo fokusavimo vietą. Urologijos klinikinėje praktikoje naudojami du metodai. Yra dviejų langų stiklo pavyzdys, taip pat stiklo pavyzdys iš trijų uostų. Jie taip pat vadinami dviejų stiklinių pavyzdžių ir, atitinkamai, trijų stiklinių. Abu metodai taikomi vienai medžiagos daliai - šlapimui.

Metodo tikslas yra stiklo pavyzdys yra svarbus diagnostikos darbams. Urologijoje, ypač vyrams, stiklo pavyzdys padeda nustatyti uretritą, navikus, lokalizaciją ir židinio nuotolį prostatoje. Jei suformuoti elementai randami tik pirmame konteineryje, tai gali reikšti patologiją ar infekciją šlaplės ar šlaplės kanaluose. Jei daug priemaišų (leukocitų ir eritrocitų) identifikuojami dviejuose konteineriuose, stiklas pavyzdys padeda išaiškinti "teritorija" ir dabartinį puslapį uždegimo inkstuose, be to, nustatyti uždegimą zoną šlapimtakių.

Jei stiklinis mėginys pakartotinai atliekamas ir rezultatai išlieka tokie pat nerimą kelianti, tai gali reikšti onkologinį procesą. Kai paskutinėje talpykloje atsiranda pūslė ir gleivinės, tai rodo pūslės uždegimą, mikrobinę ar bakterinę infekciją ir panašios gleivinės išskyros rodo prostatos uždegimą.

trusted-source[1]

Kaip atrodo stiklo pavyzdys?

Prieš surenkant medžiagą, pacientas neturėtų šlapintis penkias valandas. Dviejų stiklinių bandinių surinkimas, pacientas vienu šlapimu užpildo du konteinerius. Pirma, surenkama ne daugiau kaip 100 ml medžiagos, o likusi dalis yra surenkama antrame. Jei skiriamas trijų stiklinių ėminių rinkinys, pacientas reguliariais laiko tarpais surenka vieną šlapimą į tris indus. Stiklinis trijų uostų pavyzdys dažnai lydimas svarbaus vyriškojo organo - prostatos liaukos - skatinimo. Šioje srityje atliekamas masažas, taip pat masažuojami sėkliniai pūsleliai. Pirmosiose dviejose talpyklose randama paprasta šlapimo medžiaga, tačiau ji nėra labai intensyvi, kad paliktų medžiagą trečiajai talpai. Po pradinio surinkimo atliekamas tinkamas lengvas masažas, tada užpildomas trečiasis stiklas. Tiesą sakant, trečia, paskutinė dalis yra labiausiai informatyvi moksliniams tyrimams.

Stiklo pavyzdys yra rimtas mikrobiologinis metodas, nepaisant jo paprastumo. Ši paprasta procedūra atskleidžia leukocitų aktyvumą, o kartais ir kraujo krešulių (hematurijos) atsiradimą šlapime.

Stiklo pavyzdys yra dviem porcijomis ir trimis portais - koks skirtumas?

Be to, atsižvelgiant į konteinerių skaičiaus skirtumą, šiuose variantuose nėra jokių ypatingų skirtumų. Vienintelis dalykas, kad analizę reikia kartu su prostatos masažu. Be to, stiklo pavyzdys iš trijų talpyklų leidžia tiksliau nustatyti priežastis ir faktinį žaizdos išskyros iš šlapimo (pyjūros) šaltinį. Po stimuliacijos paprastai atsiranda pūliai ir gleivės - masažuojami, o atsistoja trečiame stikle.

Stiklinis pavyzdys yra trijų porų, tiksliau trisluoksnis pavyzdys yra vienas iš efektyviausių sudėtingos lėtinės prostatito diagnozės elementų. Toks tyrimas taip pat vadinamas "auksiniu standartu" tokių ligų klinikinei diagnozei. Stiklo pavyzdys yra visiškai neskausmingas ir veiksmingas diagnozavimo metodas.

trusted-source[2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.