^

Sveikata

A
A
A

Mielinė miokardo išemija

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Pacientams, sergantiems krūtinės angina ir / arba spontaniškai krūtinės angina (t. H. Pagal nestabili krūtinės angina ) į 50-75% epizodų miokardo išemijos tyli (slaptasis "kvailas"). Galima sakyti, kad neskausminga miokardo išemija yra dažniausia koronarinės širdies ligos apraiška . Tačiau visiškai besimptomis asmenys epizodai tylus išemijos ( "izoliuoti" neskausmingas išemiją, kaip tik apraiška vainikinių arterijų liga) yra registruoti reti (apie 5% pacientų).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Neskausmingos miokardo išemijos diagnozė

Galima nustatyti neskausmingos išemijos buvimą tik naudojant instrumentinius tyrimo metodus, dažniausiai naudojant fizinį aktyvumą ir EKG stebėjimą. Neskausmingos išemijos požymis yra ST segmento depresija horizontali arba iškreipta. ST segmento depresijos registravimo EKG stebėjimo metu trukmė turėtų būti ilgesnė nei 1 min. Yra net įgyvendinimo variantas be neskausmingas išeminė EKG pokyčių - "paslėptas", "slaptas", "supernemaya" ( "klendestin") išemiją, kuris aptinka scintigrafijai miokardo.

Maždaug 25% atvejų koronarinis kraujo tekėjimas, greičiausiai dėl koronarinės kraujagyslių susitraukimo, yra ypač svarbus. Dažnai neskausmingos išemijos požymių atsiradimas vyksta intensyvios psichinės veiklos, psichoemocinio streso, rūkymo metu. Klinikinė ir prognostinė neskausmingos miokardo išemijos epizodų reikšmė yra tokia pati kaip krūtinės angina. Komplikacijų tikimybę ir prognozę lemia vainikinių arterijų ir miokardo pažeidimų laipsnis, o ne skausmo sindromo sunkumas ar ST segmento nukrypimo dydis. Pavyzdžiui, įrodyta, kad neskausmingos išemijos nustatymas pacientams, kuriems yra nestabili krūtinės angina, yra labai nepalankus prognostikos ženklas.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Ką reikia išnagrinėti?

Su kuo susisiekti?

Neskausmingos miokardo išemijos prognozavimas ir gydymas

Buvo atlikti keletas tyrimų, siekiant nustatyti, ar neskausmingos išemijos pašalinimas gali pagerinti ligonių, sergančių IŠS, prognozę. Šių tyrimų rezultatai yra prieštaringi, tačiau daugiau duomenų teigiama, kad reikia gydyti neskausmingą išemiją. Beta adrenoblokatoriai yra efektyviausi. Pavyzdžiui, buvo įrodyta, kad atenololio veiksmingumas gydant neskausmingą išemiją yra efektyvesnis už placebą, o bisoprololis yra efektyvesnis už ilgai veikiančias nifedipino formas.

Daugiau informacijos apie gydymą

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.