^

Sveikata

Kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio)

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) yra specifinė kraujo apytakos sistemos būklės įvertinimo technika, tiksliau - indai. Paprastai pagal šį metodą laikotarpis nuo pradžios iki kraujo praradimo sustabdymo turėtų būti ne daugiau kaip trys minutės.

Hemostasas yra labai svarbi funkcija - visas biologinis kompleksas, skirtas laiku sustabdyti kraują, kad kūnas neprarastų jo virš fiziologinės normos. Pagal hemoragijos reguliavimo mechanizmus, hemostazė yra padalinta į kraujagyslių trombocitus arba pirminį ir antrinį, tinkamai kraujo krešėjimą.

Kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) yra trombocitų būklės įvertinimas. Jei kraujagyslių sienos yra pažeistos, idealiai trombocitus reikia nedelsiant suaktyvinti, kad dalyvautų krešulyje - hemokoaguliacija. Laivai su įprasta elastingumu spasmodiruyutsya ir užsikemša agreguoti trombocitus (agregacija - klijavimas, clumping langelių). Taigi, indas uždaromas pirminiu, labai svarbiu formavimu, vadinamu "baltu trombu".

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Kaip atrenkamas pavyzdys?

Dažnai kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) atliekama specialia adata, ji taip pat vadinama Frank adata. Jį sudaro tuščiaviduris kūnas su spyruokle. Viena vertus, adata turi spyruoklės movą, kita - mažą galą. Šio dizaino adata yra labai patogu, nes laboratorijos technikas gali sureguliuoti tikslų punkto gylį. Paspaudus spyruoklę, kai spyruoklė ištiesinta, labai mažai nutiesta. Duque testas numato tvorą ne daugiau kaip 1 ml medžiagos, ty kraujo. Punktūra atliekama piršte, dažniausiai nežinomoje vietoje arba ausies lankelyje.

Ar yra alternatyvių būdų nustatyti kraujavimo trukmę?

Kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) nėra vienintelis būdas šiuolaikiniame diagnostikos komplekse. Dažnai laboratorijos specialistai, vietoj to, kad nudžiūvo žmogaus ausis, naudoja sudėtingesnius ir jautresnius metodus. Dirbtinai išprovokuoti venų ištekėjimo sunkumai - stazė (dažnai naudojant prietaisą kraujo spaudimui stebėti), tada skarifikatoriaus viršutinėje dilbio zonoje padaryta perpjova. Specialūs kraujo lašai lašinami kas 20-30 sekundžių specialiomis sterilėmis servetėlėmis. Paprastai praėjus trims minutėms paskutinėje servetėlėje, dėmės tampa mažos, o po dar dviejų minučių kraujavimas sustoja.

Nepaisant to, kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) kaip metodą, išbandytą amžiuje, turi teisę egzistuoti. Be to, šimtai laboratorijų ir toliau naudoja šį testą, ir gydytojai naudojasi pasitikėti šia technika, naudodamiesi skaičiavimais, kad paaiškintumėte diagnozę ir sureguliuotumėte gydymo priemones.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Kokiais rodikliais galima įvertinti pirminę hemostą?

Be to, atsižvelgiant į kraujavimo trukmę (pagal kunigaikščio), trombocitų aktyvumas taip pat vertinamas naudojant:

  • Trombocitų skaičiaus apskaičiavimas;
  • Specifinės trombocitų formulės apskaičiavimas;
  • Adenozino difosfato (ADP) ir trombocitų agregacijos įvertinimas;
  • Vertinant trombocitų gebėjimą kauptis kartu su kolagenu;
  • Trombocitų agregavimo su adrenalinu galimybės nustatymas;
  • Koaguliacijos įvertinimas yra von Willebrand faktoriaus aktyvumas.

Metodo, kuriuo nustatomas sugadintų indų užkimimas, susidarymo laikas buvo sukurtas Amerikos mokslininko, patologo Viljamo Hercogo XX amžiaus pradžioje. Anksčiau mėginys buvo imamas skarifikatoriaus arba plonos adatos iš ausies lustelės, vėliau - nuo piršto.

Kaip įvertinama kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio)?

Normalioji hemostazė gali susidoroti su kraujo netekimu, tuo daugiau mikroskopinių jis yra per dvi ar tris minutes. Jei krešėjimas vėluojamas, atitinkamai, ir kraujavimo trukmė (pagal kunigaikščio) bus didesnė. Tai gali reikšti kitų rodiklių, nukrypstančių nuo normos, fono, apie kepenų patologijas, hemofiliją ir kitas ligas. Reikėtų pažymėti, kad matuojamas laikotarpis gali priklausyti nuo kraujo mėginių ėmimo vietos - piršto ar ausies galiuko.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.