^

Sveikata

A
A
A

Hemoglobinas

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Hemoglobinas - pagrindinis eritrocitų komponentas - sudėtingas baltymas, susidedantis iš hemoso ir globino. Pagrindinė funkcija hemoglobino yra pernešti deguonį iš plaučių į audinius, taip pat anglies dioksido pašalinimą iš organizmo ir reguliavimo CBS. Hemoglobino yra metu daugiausia oksihemoglobino forma (hemoglobino šis junginys su deguonimi) ir sumažinto hemoglobino forma (oksihemoglobino yra, kuris davė deguonies audinius) oksihemoglobino yra pateiktas daugiausia arterinio kraujo ir suteikia jai šviesus raudoną spalvą. Venų kraujyje yra viena ar kita hemoglobino forma, todėl veninis kraujas yra tamsiai vyšnios spalvos.

Hemoglobino koncentracijos kraujyje nustatymas yra labai svarbus anemijos diagnozei nustatyti. Išvada anemijos buvimas remiantis nustatant hemoglobino ir hematokrito reikšme koncentraciją kraujyje rezultatų: vyrams - sumažintas hemoglobino koncentraciją, iki 140 g / l, o hematokrito mažiau nei 42%; moterims - mažiau nei 120 g / l ir 37% atitinkamai. Anemija hemoglobino koncentracija labai skiriasi ir priklauso nuo jo formos ir sunkumo. Geležies stokos anemija daugumoje pacientų yra hemoglobino sumažėjimas santykinai vidutiniškas (iki 85-114 g / l), mažiau ryškus (iki 60-84 g / l). Nustatytas žymus hemoglobino koncentraciją kraujyje (iki 50-85 g / litre) yra būdinga ūmaus kraujo netekimo, aplastinės anemijos, hemolizinės anemijos po hemolizinės krizės, vitamino B 12 -scarce anemija. Hemoglobino koncentracija yra 30-40 g / l - sunkios anemijos rodiklis, dėl kurio reikia skubių priemonių. Mažiausia hemoglobino koncentracija kraujyje, suderinama su gyvybe, yra 10 g / l.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Kas tau kelia nerimą?

Ką reikia išnagrinėti?

Daugiau informacijos apie gydymą

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.