^

Kas vyksta kūne, kai gliukozės koncentracija kyla?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kai padidėja gliukozės kiekis kraujyje, gaminamas insulinas. Ši medžiaga padeda gliukozei pereiti nuo kraujo į raumenis. Kai insulinas atlieka šį svarbų vaidmenį, jo koncentracija labai sumažėja iki normalios.

Kai moteris senstantis

... Insulinas daugiau nebegali atlikti savo vaidmens, kaip anksčiau. Insulino receptoriai yra susilpnėję, jie daugiau nebegali susieti gliukozės ir nešioti jo visame kūne.

Tada insulino lygis nesumažėja atlikus savo vaidmenį. Be to, jis labai veikia gliukozę, kitaip tariant, jis yra mažai naudingas iš jo.

Gliukozės kiekis organizme išlieka didelis, ypač valgant. Ši situacija nedelsiant reaguoja į smegenis, kuris siunčia signalus į kasą, todėl gamina daugiau insulino, skirto perdirbti ir slopinti gliukozės kiekį.

Ir tada kūno ląstelės ir kraujas užpildyti insulinu, tampa labai daug, daug daugiau nei įprasta. Gliukozė patenka į ląsteles, o jos kraujo lygis žymiai sumažėja.

Pasikartojanti hipoglikemija

Šios reakcijos gydytojai vadina pasikartojančią hipoglikemiją. Tai būklė, kai labai sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Iš to žmogus jaučia žiaurų badą, jis gali vemti, ant kaktos ir nosies tiltelio veikia prakaitas, svaigsta galva, trumpėja širdies plakimas, jausmas, kad širdis atsiranda.

Ši sąlyga gali būti sustabdyta tik tam tikrą laiką, valgant saldainius ir miltus. Ir tada viskas prasideda dar kartą.

Dėl padidėjusio gliukozės lygio žmogus jaučiasi vangus, sulaužytas silpnas, greitai pavargęs, nesigulia gerai. Ir vėl - užburtas ratas: padidėja insulinas, mažiau gliukozės. Tada žmogus vėl turi šalto prakaito ir visus kitus aukščiau išvardytus simptomus.

Jei moteris yra prieš menopauzę

... Jį taip pat gali pakenkti mėnesinių ciklo pokyčiai. Yra netinkamas hormonų santykis ir dėl to bloga sveikata.

Jei moteris savo kambario metu pastebėjo visus šiuos nuotaikos pokyčius ir kitus simptomus, atėjo laikas pasitarti su endokrinologu. Nenaudokite savo būklės tik nuovargiui ir gyvenimui nuolatinio streso metu.

Šiuo papildomu ženklu galite nustatyti, ar moteris turi atsparumo insulinui, ty atsparumo insulinui. Pirmiausia reikia išmatuoti juosmenį. Jei jūsų juosmens ilgis yra didesnis nei 83 cm, atėjo laikas išgarsėti signalą ir atlikti atsparumo insulinui ir gliukozės kiekio kraujyje tyrimus.

Kas yra atsparumas insulinui?

Perdozavus insuliną kraujyje, padidėja riebalų kaupimasis ir padidėja svoris. Ši gliukozė yra laikoma riebalų forma, o ne energijai visą gyvenimą.

Atsparus insulinui ši medžiaga nebegali transportuoti gliukozės į raumenų ląsteles, o tada yra stiprus apetitas - daugiau nei įprasta. Atrodo, kad žmogus yra nepakankamai maistas, bet taip nėra.

Be to, gliukozė, neprasiskverbusi į ląsteles, bet lieka kraujyje, nesuteikia kūnui pakankamai gyvybinės energijos. Ir tada atsiranda paradoksali padėtis: kraujyje yra daug gliukozės, bet jūs vis dar norite valgyti žiauriai. Ir jūs valgote: labai sunku kovoti su badu. Taigi, tu geriau.

Šiuo atveju padidėja gliukozė su riebalų ląstelių pertekliumi ir riebalų kiekis organizme. Tačiau ląstelės vėl ir vėl reikalauja "degalų". Jie gauna, dalijasi ir auga. Čia iš moterų, nejautrių prie insulino, yra nereikalingas svoris. Nors jūs sumažinsite kalorijas savo meniu.

Atsparumo insulinui poveikis

 1. Imuniteto silpnėjimas
 2. Atvirumas infekcijoms ir peršalimams dėl silpno imuniteto
 3. Raumenų audinio susiformavimas arterijų sienose dėl to, kas sulėtėja kraujo tekėjimas, o kraujas netinkamai eina į vidinius organus, atimdamas jiems naudingas medžiagas.
 4. Plokštelės arterijose, dėl kurios padidėja širdies priepuolių rizika
 5. Trombocitai (kraujo ląstelės) pradeda lipti kartu, o tai padidina kraujo krešulių riziką.

Jūs jau suprato, kad padidėjus gliukozės koncentracijai kraujyje, žmogus rizikuoja ne tik įgyti perteklinį svorį - gali atsirasti rimtų kraujagyslių ir širdies problemų. Labai tikėtina, kad atsiranda širdies priepuolis ar kitas širdies smūgis.

Šią būklę sustiprina vadinamojo sindromo X atsiradimas.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Sindromas X

Tai sudėtinga liga, susijusi su medžiagų apykaitos sutrikimu. Ypač dažnai tai daro poveikį moterims. Sindromas X vis dar yra mirtinas kvintetas. Tai yra, jo mirtini komponentai yra tokie.

 • Padidėjęs insulino lygis
 • Imunitetas jam
 • Aukštas kraujospūdis
 • Svorio padidėjimas (ypač klubų ir juosmens srityje)
 • Padidėjęs cholesterolio kiekis
 • Padidėjęs trigliceridų kiekis
 • Elgesio lygis - padidėjęs nerimas, nerimas miegas

Kitaip tariant, sindromas X taip pat vadinamas W sindromu, tačiau jo poveikis yra daug siauresnis - gydytojai šią ligą apibrėžia kaip moterų ligą. Jo simptomai yra tokie patys kaip ir sindromu H.

Kaip išvengti insulino imuniteto?

Jei moteris turi pakankamai estradiolio (moteriškojo hormono) organizme, atsparumas insulinui bus mažesnis. Taip yra todėl, kad estradiolis gali pagerinti ląstelių reakciją į jose esantį insulino vartojimą.

Tačiau problema yra ta, kad atsiribojant atsparumui insulinui, ji veikia kiaušidžių darbą, o tai, pasirodo, yra insulino receptorių.

Insulinas, judantis kiaušidžių viduje, keičia hormonus, kuriuos gamina kiaušidės. Pavyzdžiui, androgenas pradedamas gaminti daugiau nei estradiolis, moteriškasis hormonas. Beta estrola, turinti galimybę dalyvauti kontroliuojant svorį, tampa mažesnė.

Kai antrozė moteriškame kūne yra per daug, gliukozės koncentracija tampa labai sunki. Insuliną gamina dar daugiau, kaip riebalų nuosėdos.

Tokia problema gali atsirasti bet kuriame amžiuje, net ir moterims iki 30 metų.

Moteris, menopauzė ir insulinas

Toks hormonų disbalansas, kaip apibūdinta pirmiau, gali atsirasti moterims po menopauzės atsiradimo. Jie turi daug androgenų organizme, estradiolis yra katastrofiškai mažas, o testosteronas nebeveikia naudingų funkcijų.

Dėl to, kad androgenas slopina moterų hormonų veikimą, jis tampa per daug, kaupiasi riebalų nuosėdos ir moteris atsigauna.

Ir šį svorį jau sunku kontroliuoti. Riebalai daugiausia susidaro liemens ir pilvo srityje, o moters figūra tampa labiau panaši į vyrą.

Jei moteriai vis dar yra dietos, kasa pradeda gaminti dar daugiau insulino. Tai prisideda prie to, kad riebalai ir toliau kaupiasi, net ir organų sienose. Tai vadinamieji visceraliniai riebalai, kurie iš pradžių nėra labai pastebimi formos formose, bet žymiai padidina svorį ir sukelia blogą sveikatą.

Tuo pat metu kūno atsparumas insulinui tampa vis akivaizdus.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Norėdami išvengti tokios situacijos, turite atlikti šiuos veiksmus

 • Valgyk reguliariai ir reguliariai
 • Nevalgykite daug vakarais - dėl to padidėja insulino kiekis kraujyje ir riebalų nuosėdos
 • Nevalgyk maisto su daugybe angliavandenių (saldus, miltų) - tai padidina insulino lygį
 • Eik į sportą

Ir, žinoma, būtinai patikrinkite gydytojas - tai suteiks jums galimybę pamatyti visą savo sveikatos vaizdą

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.