^

MOM nėštumo metu pagal savaitę

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Moteris, laukianti vaiko gimimo, turi dažnai lankytis pas gydytoją ir atlikti laboratorinius tyrimus. Žinoma, tokių tyrimų rezultatai visada yra aiškūs medicinos specialistui, bet ne pačiam pacientui. O kas, jei brangintas lapas su rodikliais jau yra rankoje, o iki gydytojo priėmimo dar yra labai toli? Kaip suprasti, kad su vaiku viskas gerai? Apie ką kalbama santrumpa HCG, žino daugelis moterų. Bet ką reiškia mama nėštumo metu?

Tarptautiniai SM nėštumo standartai

Raidės „MoM“, nesuprantamos pacientams, reiškia „Multiple of Median“, kas angliškai reiškia „daugialypę mediana“. Mediana šioje situacijoje yra vidutinis rodiklis, atitinkantis tam tikrą nėštumo laikotarpį. Kalbėdami apie MOM, ginekologai turi omenyje koeficientą, pagal kurį galima nustatyti bet kurio rodiklio nukrypimo laipsnį viena ar kita kryptimi nuo vidutinės vertės.

MoM apskaičiuojamas pagal šią formulę: analizėse gautas rodiklis padalijamas iš vidutinės priimtos vertės, atitinkančios nurodytą nėštumo amžių. [1]

MoM nėra konkretaus matavimo vieneto, o jo vertės yra individualios. Pasirodo, jei ši vertė artima vienybei, tada moters analizės rezultatai yra kuo panašesni į vidurkį. Pavyzdžiui, jei įvertinsite standartinį nėštumo rodiklį - hCG -, MOM rodikliai nėštumo metu turėtų būti nuo 0,5 iki 2, priklausomai nuo termino.

Skaičiavimas atliekamas naudojant specialias programas, kurios gali ne tik nustatyti reikiamą skaičių, bet ir palyginti rodiklį, atsižvelgiant į konkretaus paciento ypatybes (blogų įpročių buvimas, per didelis svoris ir kt.). Kadangi tokios programos yra skirtingos ir jų yra daug, skirtingose diagnostikos įstaigose MOM reikšmės nėštumo metu gali šiek tiek skirtis. Dideli nukrypimai nuo normalių parametrų dažnai rodo, kad yra rimtų problemų, turinčių įtakos tiek negimusiam kūdikiui, tiek nėščiai pacientei.

HCG esant motinai pagal nėštumo savaitę

Nėštumo metu chorioninis gonadotropinas, paprastai žinomas kaip hormoninė medžiaga hCG, vaidina ypatingą vaidmenį. Būtent jis stimuliuoja mechanizmus, kurie yra būtini normaliam vaisiaus guoliui, taip pat užkerta kelią atvirkštiniam geltonkūnio vystymuisi, suaktyvina estrogenų ir progesterono gamybą prieš placentą.

HCG sudaro α ir β vienetai, pastarieji yra svarbiausi diagnozuojant. β vienetai atsiranda kraujyje iškart po kiaušinio patekimo į endometriumo storį, ir tai įvyksta maždaug devintą dieną po ovuliacijos. Įprastu nėštumo metu hCG rodiklis yra linkęs padvigubėti du kartus kas porą dienų, o jo padidėjimo pikas patenka į dešimtą savaitę. Nuo šio laikotarpio jo vertės pradeda mažėti per du mėnesius, o po to stabilizuojasi. Kai kuriose moterims vėlyvose nėštumo stadijose taip pat užfiksuotas naujas augimo spurtas: didelis hCG MoH šiuo atveju gali parodyti placentos nepakankamumo vystymąsi.

Kokiais atvejais gydytojas gali paskirti Mano HCG tyrimą nėščiai pacientei?

 • Kaip bendros diagnozės dalis pradiniame nėštumo etape.
 • Dabartinės diagnozės metu per visą nėštumą.
 • Jei įtariate negimdinį nėštumo vystymąsi, vaisiaus užšalimą.
 • Esant savaiminio aborto grėsmei.
 • Atliekant vadinamąją trigubą analizę (estriolį, AKF), siekiant nustatyti negimusio vaiko apsigimimus.

Normali HCG MoM nėštumui po savaitės

Kaip jau minėjome, MOM pamatinės vertės nėštumo metu skirtingose diagnostikos įstaigose gali skirtis, tačiau jos niekada neišeina iš 0,5–2. [2], [3]

HCG reikšmė gali būti nustatyta TV / ml arba mMU / ml. Jo normaliosios vertės TV / ml yra:

Nėštumo laikotarpis nuo paskutinių menstruacijų dienos

Numatomas hCG

Antroji savaitė

50-300

Trečia-ketvirta savaitė

1500–5000

Ketvirtoji-penktoji savaitės

10000-30000

Penkta-šešta savaitė

20000–100000

Šešta – septinta savaitė

50000-200000

Septinta – aštuntoji savaitė

40000-200000

Aštunta – devinta savaitė

35000–140000

Devintą – dešimtą savaitę

32500–130000

Dešimta – vienuolikta savaitė

30000–120000

Vienuolikta – dvylikta savaitė

27500–110000

Trylika – keturiolikta savaitė

25000–100000

Penkiolikta – šešiolikta savaitė

20000–80000

Septyniolikta – dvidešimt pirmoji savaitė

15000–60000

Pataisius hCG rezultatus, apskaičiuojamas MoM - gauto rodiklio santykis su mediana. Fiziologiškai normalios vertės nėštumo metu, primenamos, laikomos 0,5–2 diapazonu.

AFP MOM nėštumo metu

AFP skaitomas kaip alfa-fetoproteinas. Tai baltyminė medžiaga, gaminama embriono kepenyse ir virškinimo sistemoje. AFP tyrimas nėščioms pacientėms atliekamas siekiant nustatyti negimusio kūdikio vystymosi defektus. [4]

AFP rodikliai priklauso nuo daugelio veiksnių - pavyzdžiui, nuo taikomų diagnostikos metodų. Norint išvengti nesusipratimų, įprasta atsižvelgti į AFP turinio laipsnio nuokrypį nuo normalių verčių naudojant tą pačią SM - medianos daugybos laipsnį.

Manoma, kad normalus ŠM rodiklis vartojant AKF yra 0,5–2.

Tokių situacijų metu šie skaičiai yra padidėję:

 • su daugiavaisiu nėštumu;
 • su vaisiaus kepenų audinio nekroze;
 • su vaisiaus nervinio vamzdelio formavimosi sutrikimu, įgimta priekinės pilvo sienos aplazija;
 • su virkštelės išvarža ar vaisiaus inkstų liga.

Pastebimas ŠMM AFP sumažėjimas:

 • su 18, 21 trisomija (ryšys su Dauno sindromu);
 • su vystymosi delsimu;
 • su intrauterine mirtimi, savaiminis pertraukimas;
 • su cistiniu dreifu.

Be to, žemas lygis gali būti tik klaidos apskaičiuojant nėštumo amžių rezultatas (tai reiškia, kad tikroji koncepcija įvyko vėliau, nei manyta anksčiau).

Norma AFP MoM nėštumo metu

AFP kiekis nėščios moters kraujyje pamažu pradeda didėti, pradedant nuo 14 savaičių. Tęsiamas padidėjimas stebimas maždaug iki 32–34 savaičių, po kurio lygis pradeda mažėti. [5]

Norma apskaičiuojama pagal šias vertes:

 • 13-15 savaičių laikotarpis - 15–60 V / ml (0,5–2 MoM);
 • laikotarpis 15–19 savaičių - 15–95 V / ml (0,5–2 MoM);
 • 20–24 savaičių laikotarpis yra 27–125 V / ml (0,5–2 MM).

Reikėtų pažymėti, kad vien AFP ar MoM rodiklis nėštumo metu nėra pakankamai informatyvus. Analizių rezultatai turėtų būti palyginti su ultragarso išvada, placentos hormonų lygio, hCG ir laisvojo estriolio reikšmių tyrimu. Tik išsamus rezultatų įvertinimas leidžia nustatyti vaisiaus apsigimimų riziką.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.