^

Kaip vaiko gimdoje vystosi?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Pirmoji vaiko gimdos gleivinės savaitė

Apvaisintas kiaušinėlis, turi būti tiksli - yra kiaušinių juda Kiaušintakis į gimdą. Kiaušinis yra kiaušinis, sujungtas su sperma. Jame pateikiama visa informacija apie būsimą vaiką - lytį, akių spalvą ir galimus talentus! Nuo susiformavimo momento tai asmuo, kuris niekada anksčiau nebuvo. (Nebent, žinoma, netiki reinkarnacija ir reinkarnaciją. Beje, net jei jūs manote, kad fizinis apvalkalas dar bus kitoks.) 3-4 dieną kiaušinis patenka į gimdą ir 5-osios į 9-ąjį dieną po apvaisinimo, kiaušinėlis implantuoti į endometriumo - gimdos sluoksnis pamušalas savo vidų. Tada ji pradeda "augti" (implantuoti) (jei mes atkreipti su augalų analogiją - įsišaknija), ir yra powered by būsimos motinos.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Antroji vaiko gimdos gleivinės savaitė

Implantacija baigiama dvyliktą dieną. Tai tikras nėštumo pradžia. Kiaušinis pradeda savo augimą, kuris atsiranda dalijant. Pirma, iš vienos ląstelės suformuojamos dvi ląstelės, tada atsiranda skersinė susiaurėjimas, padalijant šias dvi ląsteles į dvi daugiau - yra keturi iš jų, tada aštuoni, šešiolika, trisdešimt du ir tt. Tuo pat metu du lakštai - išoriniai ir vidiniai - pradeda formuotis, "sukdami" vieną ląstelių sluoksnį į kitą. Kiaušinio skersmuo yra apie 1 mm.

Trečioji vaiko gimdos gleivinės savaitė

Ši savaitė yra labiausiai atsakinga už embrioną. Per šį laikotarpį visi nepalankūs veiksniai - alkoholis, narkotikai, rūkymas, vaistų vartojimas, infekcijos gali sukelti nepataisomą žalą vaisiui. Trečią savaitę pradeda formuotis būsimoji placenta, būsimi kraujagyslės, lytinių ląstelių forma, kvėpavimo takų, virškinimo ir nervų sistemos, skeletas, raumenys ir oda.

Ketvirta savaitė. Embrionas, kuris anksčiau buvo panašus į diską, sudarytą iš trijų sluoksnių, palaipsniui virsta cilindru. Pradeda formuotis atskiri organai. Ir širdis atrodo pirmiausia. Jo sumažinimas gali būti registruojamas nuo 23-osios nėštumo dienos. Pradėti atsirasti burnos ir analinės pirštinės, pirminė žarna, panaši į mėgintuvėlį, kepenis, kasa, blužnis. Iki pirmojo mėnesio pabaigos embriono ilgis yra apie 5 mm, ir atrodo kaip pupas su mažais išaugimais, kurie vėliau tampa rankenomis ir kojomis.

Penktoji - šeštoji savaitė

Šis periodas yra labai atsakingas už tai, kad jei embrionas paveiktas neigiamų veiksnių, jis gali išsivystyti centrinės nervų sistemos vystymosi defektus.

Šiuo metu embrionas primena raidę "E". Galva yra gana aiškiai matoma, pilvas įliejamas viduryje, matomos pradinės rankos ir kojos, o po jo matomas snukio taurė. Rašikliai auga greičiau nei kojos. Šiuo metu yra nervų audinio klojimas. Ant galvos yra uoslės iškardė - būsimos šnervės. Pradeda bronchų medžio raida.

Ankstyvosios žarnos ertmę atskirianti membrana skaidosi iš pirminės žarnos ertmės ir abiejose pusėse prasideda žandikaulis. Širdis su mažo kūgio tūrį susideda iš keturių kamerų (dviejų priekinės ir dviejų skilvelių), atskirtų vožtuvais ir atskirtos nuo jų laivais. Vizualinių pūslelių formavimas - ateities akys. Šiuo laikotarpiu jau galima išskirti pradines ausis galvos šonuose. Bendras embriono ilgis yra apie 2,5 cm.

Septintoji - aštunta savaitė

Bagažas yra suformuotas ir pailgintas, siekia apie 3 cm ilgio. Pradeda formuotis pečiai, o vėliau galūnė yra padalinta į pečių, dilbio ir riešo. Palaipsniui susidaro raumenys ir nervai. Išvaizda grybelinių liaukų. Diafragma atskiria krūtinės angą nuo pilvo ertmės.

Veide yra pokyčiai ant veido: yra du nedideli įtrūkimai - akys, du grioveliai - ausys. Matoma maža nosis su šnervėmis, o burną riboja kempinės (jei trys lūpos procesai nesutampa, formuojasi "kiškio lūpos").

Aštuonios savaitės pabaigoje embrionų periodas baigiasi - embrionas tampa vaisiais.

Aštuonią savaitę vaisius jaučia skausmą. Be to, vaisių receptoriai (jautrios ląstelės) yra jautresni nei naujagimiams ar suaugusiesiems.

Per šį laikotarpį vaisiaus judesiai jau matomi ultragarsu.

Paprastai per šį laikotarpį (su nepageidaujamu nėštumu) ginekologai atlieka abortą. Vokietijos operatoriai kartu su gydytojais nufilmavo filmą apie tai, kaip vyksta tokio nužudymo procesas. Ginekologo kuretetas (instrumentas, kuris yra nutraukiamas), vaisiai susiveria iš kinetės ir kojos, paprastai stengiasi pabėgti, bet ...

Pagalvokite prieš abortą! Pagalvokite, kaip išvengti nepageidaujamo nėštumo!

Šio laikotarpio pabaigoje vaisiaus ilgis yra apie 3 cm, svoris apie 3 g.

Devintoji - dešimtoji savaitė

Vaisiaus veidas pradeda įgyti "žmogaus" savybes - akių nuo galvos pusių "susilieja" iki veido veido. Jie vis dar uždaryti, tačiau rainelėje jau yra pigmento.

Per šį laikotarpį bagažo augimas pagreitėja, o galvos augimas sulėtėja.

Kepenys ir inkstai jau beveik išsivystę, o inkstai pradeda formuotis šlapimu, kuris pilamas į vaisiaus skysčio.

Vaisiai praranda savo "uodegą". Jis jau gali čiulpti pirštais, paliesti rankas, virkštelę, išstumti iš gimdos sienų ir plaukioti su vaisiaus skysčiu.

Pradeda formuotis dantų užuominos, žarnyne yra pilvo ertmė.

Ilgis yra apie 4 cm, svoris - 5 g.

Vienuoliktoji - dvyliktoji savaitė

Pradėti veikti visų organų ir sistemų: kepenys išskiria tulžį į žarnų gleivinės gaurelių yra suformuota, kuri ateityje bus įsisavinti maistines medžiagas, žarnyno prasideda peristaltirovat (atsisakyti), o tęsia savo rotaciją pilvo, kad jis susipažino pozicija. Vaisiai pradeda nuryti amniocidų skysčių, kuriuose yra plaukai, mirusios odos ląstelės, kurios, virškinant, sudaro pradinį kalmetoniumą.

Per šį laikotarpį pirštai ir pirštai pradeda rodyti lankinius ir jau galima nustatyti negimusio vaiko lytį.

Kūno ilgis yra apie 6 cm, svoris yra apie 10 g.

Nuo trylikos iki keturiolikos savaičių

13-osios savaitės metu vaisius yra beveik visiškai suformuotas skonio pumpurų, ir jis pradeda aktyviai nuryti amniocidų skysčių, pirmenybę gaunant skirtingo skonio saldžiųjų amniono skysčių vandenis. Taip, tokiu ankstyvuoju amžiaus jis jau yra gurmaniškas! Galų gale jam visai nereikia gerti, nes jis gauna visas reikalingas mitybines medžiagas iš savo motinos per placentą, kuri, beje, yra visiškai suformuota 13-osios savaitės metu. Labiausiai tikėtina, kad kvėpuojantis amniono skystis ir čiulpti pirštu, vaisius ruošiasi ekstrautinėms mityboms.

Per šį laikotarpį jis turi miego ir budrumo etapus. Tampa mielas veidas, yra skruostai. Vaisius tampa labai judrus, tačiau, palyginti su ankstesniais laikotarpiais, jo judesiai yra sklandesni. Kūne atsiranda plaukai ir prakaito liaukos.

Vaisiaus ilgis yra apie 10 cm, svoris yra apie 25 g.

Penkioliktoji - šešioliktoji vaiko gimdos gleivinės savaitė

Plaukai pradeda augti ant galvos, rankenos sulenkiamos sąnariuose, ir liestis vystosi. Vaisius ir toliau auga, tačiau jau nebėra naujų organų, nes jie jau yra suformuoti. Jis gali drąsiai, šypsosi, mirksi akis, reaguodamas į sudirginimą.

Svoris jau yra apie 80 gramų, o aukštis - 110-115 mm.

trusted-source[8]

Septynioliktoji - aštuoniolikos savaičių

Oda nebe tokia plona, tačiau vis dar skaidra, raudona, aiškiai matyti pirmieji plaukai - lanugo. Pradeda atsirasti antakiai. Merginos turi visiškai suformuotą gimdą ir kiaušidžius. Raumenys tampa stipresni, o judesiai yra aktyvesni, ir patyrusi (atgimusi) moteris jau jaučia jas.

Aukštis yra apie 13 cm, svoris yra apie 150 g.

Devynioliktoji - dvidešimt savaitė

Berniukai yra aiškiai matomi vyriškos lyties organai. Garsinių kačiukų kaulėjimas yra beveik baigtas, o vaisius pradeda girdėti išorinius garsus: motinos širdies plakimą, jos balsą, kitų šeimos narių balsus.

Smegenų apimtis sparčiai auga. Nuo 20-os savaitės jis kas mėnesį padidėja 90 g. Vaisiai pradeda mirksėti dažniau. Kojos pagaliau pasiekia galutines proporcijas, ir jis pradeda stumti juos vis daugiau ir daugiau. Moteris jau jaučia savo kūdikio judėjimą skrandyje. Vaisiaus ilgis yra apie 15 cm, o masė - 260 g.

Dvidešimt pirmoji - dvidešimt antroji savaitė

Oda tampa mažiau raudona, bet ji yra raukšlėta ir per ją matomi indai ir vidiniai organai. Ant galvos atsiranda daugiau plaukų. Ranka rodyklėse pasirodė būdingas, būdingas tik atspaudas.

Jie sako, kad vaisiaus nuryti vaisiaus skonį gali sudaryti vaiko vėlesnės mitybos pageidavimai. Be to, kadangi vaisiai jau girdi, jis priprato prie motinos, tėvo ir kitų namų gyventojų balsų. Ir jei šeima karaliavo ramybėje, meilėje ir pagarboje, tada naujai gimęs vaikas taip pat bus ramus; Jei šeimoje yra nuolatinių skandalų, vaikas bus nervų ir neramus. Taip pat pažymima, kad jei motina skaito knygą nėštumo metu, ji vėliau gali tapti mėgstama vaiko knyga.

Nuo 18 iki 19-os savaitės pradėkite kalbėti su savo būsimu vaiku, sukurti teigiamą emocinį foną! Dėl to jūs turėsite darnius, draugiškus santykius su vaiku iki jo gimimo ir tai padės jam prisitaikyti prie gimdyvės gimdymo.

Vaisiaus ilgis iki 23-osios savaitės pabaigos yra apie 20 cm, o masė - 450 g.

Dvidešimt ketvirta - dvidešimt penktoji savaitė

Plotas miega ir miega per dieną gana ilgai. Ir kadangi jis ne miegoja, jo judesiai tampa aktyvesni: per 30 minučių jis atlieka nuo 20 iki 60 judesių. Vienas vaisius reaguoja į skleidžiamus garsus iš išorės. Jis turi gana sudėtingą veido išraišką, dažnai įsiurbia pirštą, kartais žagsuoja. Tačiau eismo vieta vis mažiau ir mažiau.

Jei norite, kad jūsų vaikas būtų muzikinis, nuo 24-osios nėštumo savaitės dažnai būna muzikos. Tačiau nepamirškite, kad vaisiai mėgstami klasikinei muzikai, o repsas, rokai ir kiti "ritmika" veda juos į nervų būseną.

Augalo augimas iki 25-osios savaitės pabaigos yra apie 22 cm, svoris - 700 g.

Nuo dvidešimt šeštos iki dvidešimt septintosios savaitės

Vaisius pradeda jausti šviesą, o jei šviesa yra per šviesi, ji gali net nuleisti galvą. Natūralu, kad jis mato šviesą, kai jis atidaro akis. Remiantis specialiais tyrimais, jo smegenų elektrinis aktyvumas atitinka pilnametystės naujagimiui. Tačiau svarbiausias dalykas atsitinka jo plaučiuose. Pradeda gaminti specialią medžiagą - "surfak-tant", kuri apsaugo nuo plaučių recesijos. Be šios medžiagos vaikas negali kvėpuoti ore. Ir nors iki šiol vaisius praėjo tik 2/3 savo vystymosi kelio, jis yra beveik pasirengęs gimti, o jei taip atsitinka, jis gali išgyventi. Ypač palanki mergaičių išgyvenimo prognozė.

Vaisiaus augimas yra apie 25 cm, svoris - apie 1 kg.

Dvidešimt aštuonių - dvidešimt devintą savaitę

Plotas sukelia kvėpavimo judesius, tačiau kadangi jis yra amniocidų skysčiuose, natūralu, kad plaučiai patenka į plaučius.

Galite bijoti savo būsimojo vaiko: "Galų gale jis gali tokį nuskęsti!". Ne! Jis ne skandinti. Pirma, auglio skystis turi tokią pačią druskos, gliukozės ir kitų medžiagų sudėtį kaip ir vaisiaus kraujas. Taigi jie negali sužeisti. Antra, kraujagyslės, kurioms kraujas patenka į plaučius ir iš jų, vis dar praktiškai neveikia. Jie uždirbs tik tada, kai vaikas gimsta. Trečia, vaisius gauna deguonį per mauzolietę ir placentą iš motinos.

Per šį laikotarpį jis atveria akis visiškai (žinoma, kai ne miega) ir jau galite išversti žvilgsnį nuo vieno objekto (tiesa, išskyrus kraujagyslėse virkštelės taip ryškiai mirksi iš išorės tai nieko matyti).

Jis jau girdi ir garsiai, aštrios garsos, išsigandęs ir net atsipalaidavęs, ramus balsas iš savo motinos ar tėvo, sklandus, ramus muzika - ramina.

Jo matmenys yra apie 37 cm, o masė - apie 1,4 kg.

Trisdešimtoji - trisdešimt pirmoji savaitė

Plodik jau toks didelis, kad ji tampa perkrautas į gimdą, ir todėl jis pradeda judėti mažiau, atsižvelgiant į surinkimo būdingą laikyseną: galva pakreipus žemyn ir spaudžiamas savo smakro iki krūtinės, rankenos sulankstyti ant jo krūtinės, kojų sulenktos per kelius, kreipiasi į pilvą ir kirto. Šioje pozicijoje jis užima mažiausiai vietą.

Jo akys turi pilkai mėlyną spalvą, mokiniai reaguoja į šviesą (jie išsiplėtė tamsoje ir siaura šviesoje).

Nagai jau pilnai suformuotos ant kojų pirštų.

Jos aukštis yra apie 40 cm, jo masė yra apie 1,7 kg.

Trisdešimt antroji - trisdešimt trečia savaitė

Per šį laikotarpį vaisius paprastai užima vietą, kurioje jis bus gimęs - galvą žemyn. Bet kartais jis neturi laiko pasukti ir užimti neteisingą padėtį - gleivinę ar skersinę, o tada darbo metu gali kilti sunkumų, kuriuos galima išspręsti chirurginiu - cezario pjūviu.

Oda pradeda įgyti normalią, rausvą spalvą, ji nėra tokia raukšlėta dėl riebalų kaupimosi po oda riebalų.

Per šį laikotarpį vaisius turi visus refleksus, būdingus naujagimiui. Tačiau jie yra daug silpnesni, o raumenų tonusas nėra toks ryškus kaip naujagimiams.

Augimas paprastai yra apie 43 cm, o masė - apie 2 kg.

Trisdešimt ketvirta - trisdešimt penktoji savaitė

Placenta jau pasiekia didelį dydį - galų gale, vaisiui reikia stipraus dietos.

Odos plaukai (lanugo) beveik išnyksta, o pati oda palaipsniui dengiama germiniu tepalu.

Galva (jei vaikas yra teisingai išdėstytas) pradeda nuleisti į įvažiavimą į dubens ir, kadangi vaisiaus plotas vis mažiau ir mažiau, jis kartais daro staigius ir ilgesnius judesius kojomis, bandydamas "ištiesinti". Ir tada jūs jausitės gerai, kaip jis "trambles" jūsų kepenyse.

Jos augimas yra apie 45 cm, o masė - apie 2,4 kg.

Nuo trisdešimt šeštos iki trisdešimt septintosios savaitės

Kūdikio oda tampa labai sklandi, ji vis dar padengta pradiniu tepalu, tačiau iš dalies šis riebalas pradeda atsiskirti ir plisti į vaisiaus skysčio. Dėl pakankamai išvystytų poodinių riebalų kūdikio kūno temperatūra yra aukštesnė nei motinos kūno temperatūra. Žarnyne jau sukaupta daug mekonio, nes vaisius aktyviai praryja amniono skysčių.

Per šį laikotarpį osifikacija tęsiasi, o ilgi vamzdiniai kaulai (šlaunys, pečių, blauzdos) yra beveik tokie patys kaip naujagimio.

Aukštis yra apie 48 cm, o masė - apie 2,8 kg.

Per šį laikotarpį, jei yra toks poreikis, jau galima atlikti cezario pjūvį. Išgautas vaikas, kaip taisyklė, yra visiškai gyvybingas, o visi jo kūno organai ir sistemos gali veikti taip, tarsi gimė savyje laiku.

Ir kodėl tuoj pat reikia atlikti cezario pjūvį? Pirma, jei motina vystosi vėlyvojo geostozės (preeklampsijos) reiškiniu: padidėja kraujospūdis, padidėja kojų ir apatinės pilvo dalies pakitimas, šlapime pasirodo baltymas. Antra, jei operacija jau buvo atlikta cezario pjūvio metu, ir nuo to momento praėjo mažiau nei treji metai. Tokiu atveju darbo metu gali atsirasti gimdos plyšimo rizika kartu su senais randais. Trečia, jei motina kenčia nuo diabeto, širdies ligos ar kitų sunkių ligų, nėra jokio tikslo laukti natūralių gimdymų, galinčių pabloginti motinos ir vaiko būklę. Ketvirta, jei dėl dubens matmenų vaikas netoleruoja per natūralų gimdymo kanalą.

Paprastai cezario pjūvio parodymus nustato ginekologas ir, kaip taisyklė, ne pats, bet vyksta konsultacija, kuri išsprendžia klausimą dėl to ar tolesnio pristatymo būdo.

Trisdešimt aštuoni - trisdešimt devyni savaitę

Būsimasis vaikas toliau auga ir stiprėja. Jis jau negali praktiškai judėti - tai tokia griežta gimda. Kaukolės kaulai dar nėra sulydomi ir sudaro du fontanelius - didelius ir mažus. Dėl šios savybės, važiuojant per motinos gimimo kanalą, bus sukonfigūruota vaiko galva. Tai reiškia, kad kaukolės kaulai gali "slinkti" ant kito viršaus, sumažinant galvos dydį, kad jis galėtų gimti be kliūčių.

Šio laikotarpio pabaigoje vaisius sveria apie 3 kg, o jo aukštis - apie 50 cm.

Keturiasdešimt vaiko gimdos gimdymo savaitė

Vaisiai jau yra visiškai pasirengę gimdyti ir netgi to nori. Jis tik laukia to momento, kai motinos kūnas sukurs pakankamą hormonų kiekį, kuris užtikrins darbo pradžią.

Kūdikio skeletas sudaro 300 atskirų kaulų, nes ne visi kaulai sukaulėjusias ir susilieję vienas su kitu (pavyzdžiui, kaukolė kaulai sudarytas iš šešių atskirų kaulų, o suaugęs kaukolė - tai vienas vienetas). Kaulų skaičius suaugusiame yra beveik šimtas mažiau.

50% jo kūno svorio yra riebalai. Aukštis yra apie 50 cm, o masė apie 3,5 kg.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.