^

Veido patempimui skirtų siūlų tipai

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.08.2022
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Plastinė chirurgija siūlo daugybę senėjimą stabdančių procedūrų, siūlų technologija – tik viena iš jų. Veido patempimui siūlus renkasi tie, kurie nedrįsta atlikti plastinės operacijos. Procedūros sėkmė priklauso nuo veiksnių derinio: specialisto patirties, žmogaus amžiaus, problemos gylio, organizmo ypatybių, naudojamų medžiagų kokybės.

Veido patempimui skirtų siūlų tipai sąlyginai skirstomi į grupes: įsigeriantys, neįsigeriantys, kombinuoti. Pirmieji yra pagaminti iš nestabilių medžiagų, jie išnyksta nuo odos per šešis mėnesius ar ilgiau. Per šį laiką aplink jį susidaro savotiškas karkasas, dar dvejus metus palaikantis kontūrą.

 • Medžiaga, kuri nesunaikinama, veido storyje išlieka daug ilgiau, galbūt visą gyvenimą. Naudojamas intensyviam kaklo, dekoltė ir kitų sričių pakėlimui.

Kombinuoti siūlai iš dalies lieka odos storyje. Vizualiai jų taip pat nesimato, bet laikosi vadinamasis kūgis.

Pagal tvirtinimo sandarą ir būdus yra lygūs, dantyti, sraigtiniai, pinti, skysti (bioniniai) siūlai. Šiandien specialistai naudoja platų siūlų asortimentą iš įvairių medžiagų, tiek pasaulinių, tiek vietinių gamintojų.

Vyresniems nei 40 metų pacientams rekomenduojamos medžiagos, kurios savaime netirpsta. Vyresniems nei 50 metų žmonėms su amžiumi susiję pokyčiai yra dar ryškesni; Jiems tinka auksiniai arba Aptos siūlai. Teisingai įgyvendinus visus etapus ir kokybiškus siūlus, po dviejų savaičių išnyksta patinimas, paraudimas ir kiti pėdsakai, veidas tampa pastebimai jaunesnis ir gaivesnis.

Veido patempimas su mezo siūlais

Mezosiūlai yra apdoroti pluoštai, jie gaminami iš didelio elastingumo medžiagos, suderinamos su žmogaus organizmu. Skildami susidaro anglies dioksidas ir vanduo, kurie išsiskiria nepakenkdami sveikatai. Dėl tokių savybių mezosiūlai yra naudingi gerinant odos elastingumą. Procedūrą gali atlikti abiejų lyčių pacientai – jei nėra medicininių kontraindikacijų.

 • Atliekant veido pakėlimą su mezosiūlais, gražus ovalas palaikomas jungiamojo audinio karkasu. Inovatyvi technika turi kitą pavadinimą – tradeliftingas.

Jie rašo, kad refleksologijos efektu paremtą techniką sugalvojo Rytų specialistai ir, be matomo rezultato, ji padeda atrasti nematomą, bet ne mažiau svarbią būseną – dvasinę harmoniją. Todėl daugelis mano, kad tai tikras proveržis estetinės medicinos srityje.

Veido patempimui skirtų siūlų kiekis ir kokybė nustatoma apžiūros ir pasiruošimo etape. Būtinai atsižvelkite į individualias odos ypatybes ir problemos specifiką.

 • Linijinė mezosiūlų versija išsprendžia 35 metų amžiaus problemas, tai yra, pašalina smulkias raukšleles.
 • Spiraliniai biofilamentai labiau tinkami 40-mečiams, siekiant panaikinti riebalinį sluoksnį ant smakro, pagerinti antakių, nosilavinių raukšlių, dekoltė būklę.
 • Galingi mezosiūlai su įpjovomis patikimai suveržia vidurinę veido dalį.

Kėlimą siūlais atlieka profesionalas, turintis pažymėjimą, suteikiantį teisę atlikti tokius veiksmus. Jis turi kontroliuoti ne tik savo judesius, bet ir visą procesą. Mezosiūlas nesukelia didelio diskomforto pacientui, nedeformuoja aplinkinių audinių, patikimai įsitvirtina dermos storyje.

Medžiagos rezorbcija įvyksta po pusantrų ar dvejų metų. Visą šį laiką veidas atrodo atjaunėjęs, ovalas skaidrus. Jei pageidaujama, kontūrą vėl galima koreguoti po dvejų metų.

Aptos siūlai veido patempimui

Aptos siūlų tipas, skirtas veido patobulinimui, nuėjo evoliucijos keliu ir pagerėjo, palyginti su pradine versija. Iš pradžių tai buvo dantyti gaminiai, pagaminti iš neabsorbuojančio polipropileno. Šiandien, be siūlų, skirtų įvairios paskirties veido patobulinimui, „Aptos“ prekės ženklas gamina dvipuses adatas, kurios padeda koreguoti bet kurią veido sritį.

Šiuolaikiniai siūlai tvirtinami ne dėl įpjovų, kaip anksčiau, o ant kaulo elementų, o tai yra progresyvesnė ir ilgesnė technika. Aptos siūlų kolekcija yra tokia:

 • spyruoklės – pakelti burnos kampučius, panaikinti raukšles;
 • „hamakas“ – korekcijai smakro srityje;
 • pagamintas iš kaprolako;
 • sėdmenims ir krūtinei.

Produktų privalumai yra tai, kad kiekvienai zonai galite pasirinkti efektyvius. Tačiau yra ir atvirkštinė monetos pusė, ne tokia patraukli. Siūlai turi būti įvedami labai tiksliai, būtent į poodinį riebalų sluoksnį. Per daug paviršutiniškas implantavimas yra kupinas deformacijos, o per gilus implantavimas yra neveiksmingas.

Tai, kad siūlai tvirtai auga, yra naudinga pakėlimui. Tačiau jei juos dėl kokių nors priežasčių reikia pašalinti, pacientas ir gydytojai susiduria su rimta problema. Taip pat ne paslaptis, kad įpjovos sumažina kaitinamosios medžiagos stiprumą, o tai gali lemti jos lūžimą.

Veido patempimas auksiniais siūlais

Kalbėdami apie veido patobulinimą su aukso siūlais, jie turi omenyje ne gryną auksą, o derinį su poliglikoliu. Jis suvyniotas ant sintetinio laidininko kaip ploniausias apvalkalas. Auksas yra paimtas pagal aukščiausius standartus, traukiant jį į siūlą, plonesnį už plauką. Analogiškai su pastatų sutvirtinimu metalinėmis detalėmis procedūra vadinama armavimu.

Pagrindinis tauriojo metalo privalumas yra tai, kad veido pakėlimo siūlai su šiuo komponentu yra hipoalergiški ir buvo patikrinti šimtmečių patirtimi. Juk iš aukso siūlai buvo gaminami dar gerokai anksčiau nei atsirado šiuolaikinės medžiagos. Atjauninimo tikslais jie rekomenduojami 30-40 metų pacientams.

 • Parengiamajame etape specialistas apžiūri veidą, tiksliai nustato, kur reikia įsikišimo, uždeda žymes.

Po anestezijos speciali adata perveria odą tose vietose, kur vėliau bus implantuojama. Siūlai turi sudaryti tinklelį. Vienai manipuliacijai jie praleidžia iki 3 m. Gydomojo antiseptinio kremo tepimas užbaigia procedūrą.

Brangiojo metalo karkasas suaktyvina kolageno ir jungiamojo audinio gamybą aplink kiekvieną siūlą, o tai padeda sustiprinti odą ir išlyginti raukšles. Iki mėnesio turėtų išnykti nenatūralus odos atspalvis, mėlynės ir kiti netobulumai, o liekamasis rezultatas matomas po dviejų mėnesių.

Auksinių siūlų trūkumai apima tai, kad su kiekvienu oro temperatūros šuoliu veidas pastebimai keičia spalvą, o ateityje žmogui su aukso armatūra gauti aparatinės kosmetikos paslaugas tampa neįmanoma.

Skysti siūlai veido patempimui

Ką reiškia "skystas veido pakėlimas"? Kaip skysta medžiaga gali ką nors ištraukti ir apskritai išlaikyti savo formą?

Tiesą sakant, skysti siūlai veido patobulinimui vadinami biosiūlais, pagamintais iš medžiagos, beveik identiškos žmogaus audiniams. Dėl vėlesnės jų rezorbcijos odos storyje susidaro sutvirtinantys kolageno karkasai, kuriuos ir reikėjo gauti.

 • Ši veido patempimui skirtų siūlų versija yra naujoviška kosmetologijos plėtra. Skirtingai nuo kietų siūlų, medžiaga yra specialus biogelis, susidedantis iš cinko chlorido ir didelės molekulinės masės hialurono rūgšties.

Jis paleidžiamas į dermą, kur, minėtiems komponentams sąveikaujant, susidaro netirpi druska, kuri yra elastingų skaidulų susidarymo katalizatorius. Dėl to epidermis sustorėja, o jo paviršiuje išsilygina raukšlės. Gelis išsilaiko atitinkamai ilgiau nei kiti siūlai, o poveikis taip pat: iki kelerių metų.

Veido patempimas šia technika specialiomis adatomis atliekamas ambulatoriškai, po išankstinių konsultacijų ir apžiūrų. Tai praktiškai neskausminga ir saugi. Tačiau yra įspėjimas: procedūra turi būti atliekama kurso būdu, kartojant du kartus per mėnesį kelis mėnesius iš eilės. Tikslesnę schemą kiekvienu atveju apskaičiuoja specialistas.

Skysti siūlai veido patempimui su cinku

Aktyvios moterys rūpinasi savo sveikata ir išvaizda bei yra pasirengusios išbandyti naujas grožio technologijas. Skystieji siūlai veido patempimui su cinku skirti moterims, kurios domisi šiuolaikiniais sprendimais kosmetologijos srityje. Siūlų naudojimo metodų naudai yra tai, kad su amžiumi susiję defektai pašalinami be skalpelio.

Skysta medžiaga yra gelis, struktūriškai sudarytas iš cinko chlorido ir svarbios senėjimą stabdančios medžiagos – hialurono rūgšties. Geba atlikti dvi užduotis: taisyti ir priveržti.

 • Veido patempimo siūluose yra mažiau cinko ir jie vadinami lifteriais. Jis suleidžiamas į veido odą pagal iš anksto suplanuotą schemą. Kitoms kūno dalims naudojamos odos apsaugos priemonės.

Sušvirkštas gelis užpildo mikrotuštumus. Oda į jį reaguoja kaip į svetimkūnį ir bando jį izoliuoti nuo kitų audinių. Paprasčiau tariant, hialurono rūgštis skatina regeneraciją, o cinkas saugo audinius nuo pažeidimų. Tada oda susitraukia, ištiesina raukšles. Laikui bėgant abu komponentai saugiai pašalinami iš organizmo.

Siūlai su cinku koreguoja negilias amžiaus raukšles, po vieno kurso poveikis išlieka keletą metų. Pakartotinis manipuliavimas leidžiamas po tam tikro laiko. Tuo pačiu spalva išlygina, oda gaivi ir drėkinama.

Siūlai su įpjovomis veido patobulinimui

Šiandien sukurta dešimtys siūlų modelių veido patobulinimui. Tai leidžia priimti individualius sprendimus pacientams, turintiems įvairių problemų ir pageidavimų. Siūlų technologijos pagalba lyginamos raukšlės, koreguojami žandikauliai, išlyginamas ovalas, stangrinama oda visuose priekinės galvos dalies taškuose.

Estetikos chirurgai veido patempimui naudoja linijinius, austus, spiralinius, dantytus siūlus. Pastarosios yra populiariausios, nes yra universalios ir užtikrina aukštą procedūros kokybę. Jie naudojami suglebusiai odai, svyrantiems antakiams, raukšlių gilinimui visose probleminėse veido vietose, esant varnų pėdoms, raukšlėms aplink lūpas, amžiaus žiedams ant kaklo.

Apribojimai taip pat egzistuoja, jie tokie patys kaip ir kitoms siūlų technologijoms. Per pirmąją konsultaciją klinikoje turėtumėte išsiaiškinti, ar jūsų problemos yra kontraindikacijos siūlams. Jei jų nėra ir specialistų atlieka teisingus veiksmus, teigiamas poveikis garantuojamas.

Per pirmuosius keturis mėnesius jis auga, atsižvelgiant į rėmo stiprėjimą, dėl jungiamojo audinio augimo pirmajame proceso etape. Poveikis išlieka 4 metus, iki to laiko įvyksta galutinis siūlų ištirpimas. Po šio laikotarpio tą pačią manipuliaciją galima pakartoti.

Sugeriantys siūlai veido patempimui

Sugeriamųjų siūlų, skirtų veido patempimui, komponentas yra pieno rūgštis. Medžiaga palaiko ląstelių regeneraciją ir odos atjauninimą. Elementas patenka į paviršinį sluoksnį, kur jis pradeda irti ir po tam tikro laiko visiškai pašalinamas iš kūno. Nauji audiniai, susiformavę veikiami veido patempimo siūlų, skatina kolageno gamybą, o tai ir reikėjo pasiekti norint pašalinti senėjimo požymius.

Ploniausi šioje kategorijoje yra 3D mezosiūlai. Jie įvedami per specialias kaniules buku galu, išstumiant odos struktūrinius elementus. Jų dėka audiniai sužalojami iki minimumo - su sąlyga, kad kosmetologas filigranas turi tokių manipuliacijų atlikimo techniką.

Aptos serijoje taip pat yra labai efektyvių biologiškai skaidžių siūlų, kurie išlaiko rezultatą iki 4 metų.

Kaprolako medžiagos suyra maždaug po metų. Tai nekenksmingas procesas, neturintis neigiamų pasekmių tikram atjauninimui.

 • Rezorbuojamųjų medžiagų kategorija siūloma moterims iki 40 metų, kai nepageidaujami pokyčiai dar nepraėjo „negrįžimo taško“.

Siūlai į paviršinius sluoksnius įvedami specialių kreipiamųjų adatų pagalba, taikant vietinę nejautrą. Poveikis ypač pastebimas tais atvejais, kai ant veido yra daug mimikos raukšlių. Esant aiškiai apibrėžtoms brandžios moters veido raukšlėms, ši procedūra yra neveiksminga.

Siūlų implantavimas yra tikrai rankų darbas, aukštąja to žodžio prasme, o klaidos klientui labai brangiai kainuoja – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Nepatingėkite susirasti aukštos kvalifikacijos specialistą!

Tornado siūlai veido patobulinimui

Susukti tornado siūlai veido pakėlimui yra pinti gaminiai, kurių skersmuo 7 mm. Jie sukurti sukant linijinę medžiagą. Tornado gali būti švirkščiamas į sritis, kuriose yra tanki oda (raumenys, gilieji ir viduriniai sluoksniai), taip pat norint sustiprinti stangrumą. Dvigubos sruogos labai palaiko ir skatina natūralų kolageno gamybą.

 • Procedūros naudojant siūlus veido pakėlimui vadinamos siūlų pakėlimu. Jis atliekamas įvairiuose kūno taškuose, o procedūroms naudojami keli Tornado variantai.

Specialūs daugiagijai siūlai, pagaminti iš 20 paprastų vienagijai siūlų, efektyviai kovoja su nosies ir lūpų problemomis, apverstais skruostais ir įdubusiomis akimis. Jie suteikia apimties, taip pat puikiai dera su kitomis populiariomis procedūromis: Botox injekcijomis, kontūravimu hialurono rūgštimi. Daugialypės gijos palaipsniui ištirpsta ir išnyksta iš odos storio.

Produktai, kurie atrodo kaip dvigubos spyruoklės ar krumpliai, ypač naudingi koreguojant nosies ir akių sritis. Jie „atsimena“ formą, todėl suspaudę ar ištempę grįžta į ankstesnę padėtį. Dėl šios savybės patikimai sustangrinama blunanti oda, lūpų kampučiai ir visos problemiškiausios vietos.

Spiraliniai siūlai veido patempimui

Spiralėmis vadinami siūlai, kurie dėl tam tikros formos gali išsitempti ir susitraukti. Nors kosmetologijoje neseniai veido patobulinimui naudojami spiraliniai siūlai, jie jau sulaukė didelio populiarumo ir teigiamų atsiliepimų. Ir tam yra priežasčių. Taigi, spiralės formos veido patempimo siūlai turi šiuos privalumus:

 • efektyvumas;
 • saugumas;
 • be amžiaus apribojimų;
 • žalos ir randų trūkumas;
 • naudojamas atskirai ir kartu su kitomis veislėmis;
 • suderinamumas su kitomis kosmetinėmis procedūromis;
 • galimybė naudoti daugeliui indikacijų (antakiams, T zonai, labio-smakro raukšlėms).

Spiraliniai siūlai pašalina suglebusią odą ir dekoltė defektus po 40 metų. Jie laikomi neskausmingais ir patikimais. Jų ilgis yra 50 arba 60 mm. Tokia kokybė kaip elastingumas leidžia gaminiams lengvai grįžti į pradinę padėtį po tempimo.

Sunaudojamos medžiagos kiekį apskaičiuoja kosmetologas. Produktai įvedami plona lanksčia adata, kuri neplėšia audinio, o tik atstumia juos. Dėl to sumažėja skausmas ir minimalūs pooperaciniai pėdsakai. Chirurgo veiksmai pirmiausia atitinka principą „kur adata, ten eina siūlas“. Adata grįžta atgal be spiralių: jos lieka galutinėje vietoje, po oda. Sukuriamas rėmas, galintis pakoreguoti ir palaikyti problemines sritis.

Siūlai Cog (kogi) veido patempimui

Gausiame veido patobulinimui skirtų siūlų asortimente žmogui, neišmanančiam šios srities, sunku suprasti. Tendencijas nustato rytietiškos kosmetologės – egzotiškiausių produktų ir inovatyvių sprendimų kūrėjai. Visų pirma Korėjos prekės ženklai užtikrintai laikosi delnu.

 • Korekcija krumpliaračio siūlais (kogi) veido patempimui taip pat yra jų tobulinimas. Praktiškumas, saugumas, efektyvumas yra svarbios šio tipo siūlų savybės.

Naujovė ta, kad jie nėra lygūs, o su įpjovomis, nukreiptomis taip, kad fiksacija būtų kuo patikimesnė. Jie nėra atstumti, nes organizmas jų nesuvokia kaip svetimkūnio. Į storį jie patenka per pradūrimus specialiomis adatomis. Be ploniausios adatos, sriegiuose yra kaniulės vamzdeliai.

Įsikūrę odos viduje, krumpliaračiai greitai palaipsniui suyra. Tuo pačiu metu išsiskiria naudingos medžiagos, kurios padidina kolageno ir elastino kiekį. Šie procesai puikiai veikia odos būklę, o visiškai iširus siūlams lieka jungiamasis karkasas, kuris ilgai išlaiko formą.

Galutiniai mezosiūlų irimo produktai yra vanduo ir CO2, kurie išsiskiria natūraliai ir nekenkia organizmui. Todėl, kai tik rezultatas nebetenkina paciento, jis gali pakartoti veido patobulinimą.

Korėjietiški siūlai veido patobulinimui

Korėjietiški siūlai plačiai naudojami klinikose veido patempimui. Omega, COG, VERSATILE, Beaute liftų serijos siūlo keletą gaminių modelių. Jie skiriasi medžiaga, forma, kalibru, ilgiu. Kokių siūlų reikia veido pakėlimui konkrečiu atveju, tai priklauso nuo kliento konsultavimo ir apžiūros specialisto. Jo pasirinkimas priklauso nuo amžiaus, paciento būklės, problemos sunkumo, įgyvendinimo gylio, fiksavimo metodo. Poveikis pagrįstas intraderminio karkaso formavimu iš medžiagų, kurios biologiškai suderinamos su kūnu.

 • Korėjietiški gaminiai naudingi 30–45 metų pacientams, kai vytimas jau pastebimas, tačiau dar gali būti koreguojamas siūlų technologijomis.

Siūlai įvedami itin smulkiomis injekcinėmis adatomis, taikant lengvą anesteziją; kiekvienoje korekcijos zonoje naudojami keli vienetai. Siūlų palaikymas skirtas 1-2 metams, tada reikia kartoti.

 • Jei veide yra įvairių vietų raukšlių, probleminėse vietose vagelės ir raukšlės, smakras ir antakių kraštai nukarę, o akys „spinduliuoja“ ne blizgesiu, o mimikos raukšlėmis, tai korėjietiški siūlai puikiai susidoros su juos.

Poveikis matomas iš karto ir tęsiasi iki šešių mėnesių. Taip yra dėl to, kad siūlų įvedimo vietoje susidaro naujas kolagenas. Ir tuo metu, kai korėjietiškų siūlų kiekis nutrūksta, tvirtas rėmas patikimai palaiko minkštuosius audinius.

Darvino siūlai veido patobulinimui

Veido patempimui skirtų siūlų ypatybė yra jų storis, ilgis ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Plonesni gaminiai sukelia mažiau skausmo, traumų ir nepageidaujamų pasekmių – patinimų, mėlynių, mėlynių ir pan. Naudojama daug medžiagų, pavyzdžiui, Darwin siūlai veido patempimui yra pagaminti iš polikaprolaktono. Tai įsisavinama italų gamintojo Ergon gaminių įvairovė, sukurta naudojant specialią inovatyvią technologiją. Tai vienas iš trijų populiariausių mezosiūlų.

 • Darvino siūlų struktūra yra trigubas rezginys, jie skaidrūs ir lygūs, įkomponuoti į adatą, pagamintą iš specialaus medicininio lydinio – patvarus ir lankstus.

Profesionaliu žargonu produktai vadinami 3D kaprolaktonu. Šis polimeras, įterptas į odos storį, pasižymi restruktūrizavimo savybėmis, skatina skaidulų kolagenizaciją. Dėl to kontūras tampa aiškesnis, veidas gaivesnis, reljefas išlyginamas.

Profesionalai atkreipia dėmesį į šias siūlų savybes:

 1. Galimybė naudoti padidėjusio jautrumo ir zonų, kuriose yra didelė mimikos įtampa, korekcijai.
 2. Platus amžiaus diapazonas.
 3. Sklandus tirpimo procesas.
 4. Nuolatinis poveikis.
 5. Tinka kompleksiniam atjauninimui.
 6. Minimalios komplikacijos.
 7. Trumpas atsigavimas.

3d veido patempimas su mezo siūlais

3D veido patempimo procedūra su mezo siūlais yra jauninanti technologija, apjungianti kelių anksčiau žinomų procedūrų rezultatus:

 • Botox injekcijos;
 • užpildyti tuštumus odos storyje;
 • lazeris;
 • deguonies prisotinimas kosmetiniais preparatais.

Šios kategorijos veido patempimo siūlai yra biologiniai implantai, pagaminti iš medžiagos, kuri skiriasi nuo kitų rūšių. Pagrindinis jų įgyvendinimo pranašumas yra greitis, taip pat neigiamų pasekmių odai nebuvimas.

Išvaizda, 3D mezosiūlai yra dygliuoti, su mikroskopiniais smaigaliais. Operacijos metu specialistas su juvelyriniu tikslumu probleminėje vietoje padaro mažyčius pjūvius ir čia įveda siūlus, kurie iš pradžių „spygliukais“ prilimpa prie odos ląstelių, o vėliau gydytojas specialiais įrankiais jas išlygina. Pjūviams naudojamos adatos, kurios nėra storesnės už plauką, beveik nepalieka jokių žymių.

Manipuliavimas yra labai veiksmingas, bet vis tiek ne panacėja. Poveikis pastebimas esant nedideliems mimikos pakitimams: akyse, lūpose, skruostuose. Tai trunka geriausiu atveju iki metų, kol medžiaga išnyks. Siekiant ilgaamžiškumo, procedūrą reikia kartoti kasmet. Esant gilioms raukšlėms ir pigmentacijai, neturėtumėte tikėtis pastebimo atjaunėjimo.

4d siūlai veido patobulinimui

Maksimalią audinių įtempimą suteikia veido patempimui skirti 4d siūlai – ketvirtos kartos gaminiai su į visas puses nukreiptais kabliukais. Patekę į dermos storį, jie savo buvimu ją stangrina ir tuo pačiu skatina stiprinančių skaidulų augimą bei ląstelių regeneraciją. Kaip ir kiti panašių savybių turintys veido patempimo siūlai, jie ištirpsta, palikdami viduje tankų rėmelį ir atnaujintą odos paviršių.

 • Poveikis išlieka ilgalaikis, bet, deja, ne amžinas: po dvejų ar trejų metų pacientai vėl priversti užsisakyti palaikomąją procedūrą.

4 kartos gaminiai skirti tais atvejais, kai 3D siūlai negali susidoroti su problema – gimdos kaklelio srities, smakro, didelių išsikišusių žandikaulių, gilių raukšlių visose veido srityse korekcijai. Jie yra veiksmingesni nei kiti, turintys didelį dermos suglebimą. Apskritai 4D gijos turi daug privalumų:

 • vykdymo greitis;
 • be anestezijos ir sunkios traumos;
 • efektas matomas iš karto, išlieka ilgai;
 • nešviesk kiaurai;
 • trumpa reabilitacija namuose.

Siūlai gaminami iš polidioksanono, medicinoje naudojamo chirurginių siūlų tvirtinimui. Medžiaga yra labai patvari, hialergiška, netoksiška ir palaipsniui tirpsta organizme. Patikimai palaiko didelę audinių masę – ne tik ant veido, bet ir ant krūtų, sėdmenų, šlaunų ir pilvo.

Kolageno siūlai veido patempimui

Natūralus kolagenas sudaro baltymų karkasą, kurio funkcija yra suteikti odos tonusą. Yra žinoma, kad po mikroskopu jis atrodo kaip daugybė susipynusių siūlų, o chirurgijoje jis naudojamas kaip siuvimo medžiaga. Kolagenas gaminasi žmogaus organizme, o kai trūksta, tiekiamas iš išorės – kaip kosmetikos gaminių dalis, taip pat kolageno injekcijomis.

 • Su amžiumi kolageno organizme mažėja, o paviršinių produktų naudojimas nepadės. Ir tada laikas paklausti apie veido patobulinimo siūlus. Kas tai yra? Iš ko jis pagamintas ir kodėl?

Kolageno siūlai veido patempimui skirti odos karkasui sustiprinti. Šios kategorijos siūlai implantuojami į 30-60 metų amžiaus žmonių odą, nesant jokių kontraindikacijų, plonomis adatėlėmis, taikant vietinę nejautrą. Populiarūs prekių ženklai yra Zyrderm, Zyplast, CosmoDerm, CosmoPlast.

Produktai turi dvigubą poveikį: jie ne tik sustiprina save, bet ir skatina stiprinamojo audinio susidarymą aplink kiekvieną siūlą. Jais išlyginti gilias nosies ir lūpų raukšles, randus ar po spuogų, didinti skruostikaulių, skruostų, lūpų apimtį, koreguoti ovalą.

Kolageno medžiaga nėra absorbuojama, tačiau gali būti pažeista ir sunaikinti. Tada reikalingas pakartotinis diegimas. Ir apskritai viena manipuliacija problemos neišsprendžia.

Spyruokliniai siūlai veido patempimui

Tam tikrose srityse naudojami įvairūs siūlų modeliai veido patempimui, pavyzdžiui, lygūs – ant kaktos, skruostikaulių, smakro. Taip yra dėl to, kad skirtingose srityse oda yra nevienodo tankio ir patiria nevienodą apkrovą.

 • Srieginės spyruoklės veido patempimui pasižymi dideliu elastingumu, todėl naudojamos pačiose judriausiose ir tankiausiose vietose. Montuojamas poodiniame lygyje, skirtas pakelti nosilabines raukšles, smakrą, antakius.

Šaltinių medžiaga yra moderni medžiaga, kuri po šešių mėnesių gali virsti anglies dioksidu ir vandeniu. Gamybos procesas apima terminį apdorojimą, kad būtų pasiektas „atminties efektas“, ir apvyniojimą ant adatos, kad būtų gauta spyruoklės forma. Adatos pagamintos iš specialaus plieno.

 • Įvedus į gaminio storį, jie įgauna ankstesnę formą, patraukdami odą ir raumenis iki reikiamo lygio.

Spyruokles naudoju 30–45 metų vokų, lūpų kampučių, žandikaulių, dvigubo smakro ptozei koreguoti. Vėlesniame amžiuje poveikis ne toks ryškus. Rezultatas – atjauninimas 4-5 metams, išlygina raukšles, išlygina ovalą, suaktyvinama natūralaus kolageno gamyba.

Siūlai tinka manipuliuoti kitomis kūno dalimis. Jie gerai derinami su visa technine įranga ir injekcijų procedūromis.

Spyruokliniai siūlai veido patempimui

Nauju žodžiu estetinėje chirurgijoje laikomi pavasariniai siūlai veido patempimui. Jie buvo sukurti prancūzų laboratorijoje kosmetikos gaminiams gaminti. Esminis skirtumas nuo ankstesnių gaminių yra dviejų sluoksnių struktūra ir neagresyvių įpjovų gausa per visą ilgį. Medžiaga yra poliesterio pluoštas su silikono apvalkalu.

Prancūziški siūlai veido patobulinimui suteikia greitą ir ilgalaikį efektą tokiose srityse:

 • kakta, antakiai;
 • apatinis žandikaulis;
 • skruostikauliai;
 • kaklas;
 • krūtinė;
 • dilbis;
 • sėdmenys;
 • skrandis;
 • klubų.

Spring siūlų privalumai yra tai, kad jie turi didelį elastingumą, netraumuoja, prisitaiko prie veido išraiškos ir raumenų judesių, greitai išgyvena. Siūlai yra mechaniškai tvirti, taip pat dėl dantų dažnio ir jų kryptingumo į abi puses.

Minimali rezultato trukmė yra nuo 3 iki 4 metų po procedūros, o tinkamai prižiūrint jie žada dar daugiau. Kitas pliusas – ekonomiškumas: atskiroms sritims pakoreguoti reikia tik dviejų ar trijų gaminių. Tuo tarpu sutvirtinimui pasenusiomis medžiagomis naudojama iki 15 sriegių.

Siūlai tinka vyresniems nei 40 metų žmonėms, kuriems rūpi su amžiumi susiję pokyčiai, kurie smarkiai numetė ar priaugo svorio ir artimiausiu metu neplanuoja svorio svyravimų.

Omega siūlai veido patempimui

Aukštos kokybės medžiagos padeda išgauti greitą ir ilgalaikį liftingo efektą. Daugelis siūlų specialistų renkasi omega siūlus veido patobulinimui. Tai unikalūs polidioksanono mezosiūlai su daugiakrypčiais įpjovomis ir netraumuojančia adata.

Adata su aštriu pjūviu sumažina skausmą, o taip pat leidžia naudoti šį siūlų modelį veido patempimui, kad būtų koreguojamos jautrios sritys - perioralinė, periorbitalinė, dekoltė.

Omega modelio privalumai:

 • Maksimalus efektas su minimalia trauma.
 • Šalutinis poveikis, atsižvelgiant į sąlygas, praeina savaime.
 • Sutvirtinimo efektas išsaugomas nuo 2 iki 5 metų, po to procedūra gali būti kartojama.
 • Siekiant sustiprinti atskirų zonų fiksavimą, kartu naudojamos įvairios modifikacijos.

Produktus gamina Korėjos įmonės. Siūlomi keturių rūšių siūlų gaminiai. Kokie būtini, sprendžia gydytojas – ištyręs odos būklę, problemos sunkumą, paciento amžių ir individualias savybes.

Svarbus dalykas yra kontraindikacijų nustatymas. Pirmas per jaunas. Siūlų technologijos nerekomenduojamos jaunesniems nei 25 metų asmenims nei ant veido, nei ant kitų kūno dalių.

Monofilamentas veido patempimui

Klasikinė kosmetinių siūlų versija veido patempimui yra lygi (linijinė, monofoninė). Odoje tokie mezosiūlai sukuria patikimą rėmą ir suaktyvina kolageno susidarymą. Be lygių, sugeriančių polidioksanono mezosiūlų yra su įpjovomis (gvazdikėliais), spirale (spyruoklių pavidalu), įaustais į košes.

 • Facelift monofilamentai yra tarsi pirmoji gijų medžiagos karta, o spyruoklės ir košės sudaro antrąją. Kiekviena modifikacija atlieka savo užduotis veido korekcijai.

Taigi, linijiniai gaminiai yra paprasčiausias implantas. Mažas skersmuo ir ilgis nuo 2,5 iki 9 cm leidžia montuoti bet kurioje veido vietoje. Jie ypač naudingi plonoms odos vietoms atjauninti. Kabantys akių vokai, varnų pėdos, nuleisti burnos kampučiai – štai kur. Geriausias poveikis pasiekiamas sulaukus 30–40 metų.

 • Operacija trunka iki valandos, priklausomai nuo srities ir užduočių. Pacientas gali nedelsiant vykti namo, nes tolesnė medicininė priežiūra nereikalinga. Tai labai patogu žmonėms, kurie jaučiasi nepatogiai už namų ribų.

Laikui bėgant medžiaga, iš kurios gaminami siūlai, suyra ir pašalinama iš organizmo be pasekmių. Liftingo efektas išlieka apie dvejus metus. Derinant su kitais mezosriegių modeliais, taip pat su techninėmis technologijomis, rezultatas pailgėja. Siūlo techniką galima pakartoti, kai rezultatas nebetenkina paciento.

Medicininiai siūlai veido patempimui

Chirurginės siuvimo medžiagos istorija tęsiasi nuo neatmenamų laikų. Senovės gydytojai naudojo „improvizuotas priemones“, kad uždarydavo žaizdas ir sužalojimus – plaukus, atvartus, pluoštus, sausgysles. Šiuolaikinės medžiagos yra daug didesnės. Taigi, klasifikuojant medicininius siūlus veido pakėlimui, atsižvelgiama ne tik į stiprumą, bet ir į daugybę parametrų: struktūrą, lankstumą, manipuliavimo savybes, dangos buvimą ar nebuvimą, biologinį suderinamumą, dagčio efektą.

 • Pagal biodestrukcines savybes medžiagos skirstomos į sugeriamąsias (ketgutas, sintetines su skirtingu skilimo laiku), neabsorbuojančias (poliesteriai, poliolefinai, fluorpolimerai, plienas) ir sąlyginai absorbuojamas (šilkas, poliamidai, poliuretanai).

Siuvimo medžiagą naudoja ne tik chirurgai, bet ir grožio industrijos specialistai. Taigi kosmetiniai siūlai veido patempimui atsirado ne iš niekur, o pasiskolinti iš chirurgijos srities. Jas implantavus pašalinamos raukšlės, stangrinami skruostai, vyksta bendras veido atjaunėjimas (skruostai vadinami nukarusiais skruostais, kurie deformuoja kontūrą ir suteikia žmogui liūdną ar pavargusį žvilgsnį).

 • Tik specialistai gali suprasti visas siūlų gaminių subtilybes.

Juk jie gaminami visame pasaulyje, naudojant naujas sintetines medžiagas ir plečiant asortimentą. Pacientams, norintiems naršyti temoje, pakanka žinoti, kad kosmetinėje chirurgijoje naudojami įvairių rūšių medicininiai siūlai: ir neabsorbuojami, ir absorbuojami su skirtingu skilimo laiku.

Kara siūlai veido patempimui

Cara facelift siūlų asortimente yra monofoniniai, dvigubi, spiralės, pynimai, dvigubi pynimai, monofoniniai su auksu, su įpjovomis. Produktus gamina daugelis kosmetikos pramonės atstovų, ypač populiarūs yra Omega, EVE COG, Beaute` lift V Line, VERSATILE Uni. Kokius veido patobulinimo siūlus specialistas teikia pirmenybę, yra jo prerogatyva ir atsakomybė. Paciento užduotis – pasirinkti kliniką ir gydytoją, kuriuo verta pasitikėti.

Sprendžiant dėl veido patobulinimo, pravartu žinoti keletą rekomendacijų:

 • Sugeriančius siūlus pageidautina naudoti iki 40 metų. Vėliau atsiras neabsorbuojančios, kurios sudaro patikimesnę armatūrą ir apsaugo nuo vėlesnio nusmuko.
 • Jei nesugeriantys modeliai buvo naudojami pirmą kartą, pakartotinio manipuliavimo metu reikia laiku paimti siūlus iš tos pačios medžiagos.
 • Jei yra didelis riebalų sluoksnis, gali prireikti išankstinės riebalų nusiurbimo.
 • Jei reikia sugriežtinti kelias anatomines zonas, sesija yra padalinta į keletą atskirų manipuliacijų.
 • Siūlų derinimas su kitais metodais, ypač esant rimtoms su amžiumi susijusioms problemoms, gali žymiai pagerinti senėjimą stabdantį rezultatą.

Pieniniai, polilaktiniai siūlai veido patempimui

Pieniniai (polilaktiniai) siūlai veido patempimui padidino efektyvumą, saugumą ir trukmę. Pasaulinis populiarumas yra susijęs būtent su tuo, taip pat su minimalia rizika ir traumomis, būdingomis technologijoms. Po oda įterpiami unikalūs veido patempimo siūlai, pagaminti iš su žmogaus organizmu suderinamos medžiagos – polipieno rūgšties. Privalumas tas, kad rūgštis nesikaupia, o suyra ir išsiskiria be pėdsakų.

Polipieno produktai turi dvigubą poveikį.

 • Pirma, jie pripranta prie storio ir sugriežtina minkštuosius veido audinius; fazė trunka apie 9 mėnesius.
 • Galų gale jie veikia net ir po irimo, nes aplink jas esančios ląstelės, veikiamos medžiagos, suaktyvina savo kolageno gamybą.

Liftas gali tarnauti iki 5 metų. Rezultato trukmė priklauso nuo poodinių riebalų buvimo, amžiaus, problemos sunkumo, siūlų skaičiaus, procedūros kokybės ir tolesnės priežiūros, papildomų priežiūros priemonių.

 • Ypač reikia būti atsargiems net miego metu: miegoti tik ant nugaros. Dieną neįtempkite veido ir kramtymo raumenų.

Jei siūlai buvo įvesti į kūno dalis, fizinį aktyvumą reikėtų nutraukti, o dar geriau – kelias ateinančias dienas „volioti“ lovoje.

Siūlų technologija yra universali, tačiau pirmiausia naudojama probleminėms veido vietoms atkurti. Pašalina raukšles ant kaktos, smilkinių, skruostikaulių, kaklo, pašalina suglebimą, koreguoja antakių, viršutinių vokų, lūpų sritį.

Pieno siūlai taip pat gerina vidinės šlaunų, viršutinių galūnių, pilvo, krūtinės odos tonusą. Minimalus amžius manipuliuoti siūlais yra 30 metų.

Pinti siūlai veido patobulinimui

Įgudusiose profesionalo rankose veido patempimo nerijos suteikia dvigubą pakėlimą. Poveikis paaiškinamas paprastai: siūlai, įausti į košę, gali atlaikyti didesnę apkrovą nei vienas linijinis siūlas. Tai yra, jie sugeba sustangrinti didelę odos masę, taip pat stipriau skatina kolageno susidarymą. Tokių siūlų sunaudojama mažiau tam pačiam keltuvo plotui.

 • Pigtailiai naudojami tankesnėse vietose ir palei veido ovalą, kur reikia ypač stipraus stangrinamojo efekto. Prie akių, nosies, lūpų dėl padvigubėjusio ir didesnio storio galima geriau palaikyti odą ir pašalinti jos trūkumus.

Sintetiniai siūlai veido patempimui, įausti į košę, yra saugūs ir garantuoja stabilų efektą. Jie pagaminti iš polidioksanono – medžiagos, skirtos chirurginiams siūlams, naudojamiems chirurgijoje. Pigtailiai nuima antrą smakrą, suveržia nuleistus skruostus.

Medžiaga yra suyra ir parodoma maždaug per 6-8 mėnesius. Per šį laiką susidaro plomba, kuri gali išlaikyti odą 1,5–2 metus. Tuo pačiu metu suaktyvėja savo kolageno sintezė, dėl kurios oda tampa tankesnė ir gali išlaikyti savo formą. Didelis privalumas – tonuotas veidas turi natūralią išraišką, be iškraipymų ar asimetrijos.

Rožių siūlai veido patempimui

Korėjietiški rožių siūlai veido patempimui yra Beaute`lift V LINE serijos dalis. Tai ploni sugeriantys spygliuoti mezosiūlai, pagaminti iš polidioksanono, fiksuoto ilgio 14 cm.

 • Ant 4 cm yra spygliai, nukreipti į vieną pusę, kiti 5 cm ilgio yra padengti priešingos krypties smaigaliais, likusieji 5 cm yra lygūs.

Kaniulės pagamintos iš aukščiausios kokybės japoniško plieno. Galandimo lazeriu dėka adatos lengvai ir neskausmingai slysta per audinius, beveik nepalieka žymių ar mėlynių.

Kaitinamosios medžiagos kiekį nustato gydytojas apžiūros ir ruošimosi manipuliacijai procese. Rose facelift siūlai naudojami šiais atvejais:

 • su sumažėjusiu tonu, gilių vagų buvimas burnos kampuose, nasolabial ir nasolabial srityse;
 • su suglebusiais viršutinių ir apatinių galūnių audiniais;
 • esant gravitacinei ptozei – visų veido sričių audinių praleidimas.

Mezosiūlai sutraukia ir fiksuoja audinius, o po 6–8 mėnesių ištirpsta. Šiuo laikotarpiu susiformuoja poodinis skeletas, kuris padeda kontūrui atsigauti ir atrodyti natūraliai. Galutinis rezultatas – odos atjauninimas, lygumas, elastingumas. Paruošimo ir atkūrimo priemonės yra standartinės visoms siūlų procedūroms.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.