^

Ko tikėtis iš kosmetikos „Selenzin“ su plaukų slinkimu?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 28.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Tyrinėjant serijos „Selencin“ medicininių ir kosmetikos gaminių sudėtį, netyčia kyla klausimas, kokio efekto galima tikėtis naudojant šį daugiakomponentį produktą, kuriame beveik kiekvienas komponentas turi didelę vertę plaukams.

Kofeinas, pipirai, nykštukinių palmių, varnalėšų, dilgėlių ir pipirmėčių ekstraktai yra priemonės, naudojamos nuplikant kartu su alternatyvia medicina, net dermatologai ir trichologai sutinka su poveikiu. Keratinas, biotinas, kolagenas yra medžiagos, kurios jau seniai pripažintos kosmetologijoje kaip priemonė profesionaliai plaukų priežiūrai. [1],  [2]Visi šie komponentai skirtinguose deriniuose gali būti naudojami įvairių prekės ženklų plaukų priežiūros kosmetikoje. Tačiau tuo pat metu ne visi šio turinio produktai turi daugiau ar mažiau ryškų gydomąjį poveikį. [3]

Selenzin“ plaukų serijos gamintoja  „Alkom“ daugiausia dėmesio skiria unikaliems ingredientams: anagelinui, seveovui, novatoriškiems peptidų kompleksams. Taigi anagelinas net esant minimaliai koncentracijai maždaug 21% stimuliuoja plaukų folikulų metabolizmą ląstelėse ir sumažina fermento, kuris testosteroną paverčia dihidrotetsosteronu, aktyvumą, ne blogiau nei finasteridas - vaistas, vartojamas alopecijai gydyti.

Remiantis laboratoriniais tyrimais, sevevas padeda stimuliuoti plaukų augimą 93%. Palyginti su kofeino, kaip pripažinto natūraliu stimuliatoriumi, poveikiu (46%), tai yra dvigubai.

Manoma, kad unikalios sudėties „Selencin“ losjonai gali sulėtinti plaukų folikulų senėjimą 41% ir stimuliuoti plaukų augimą efektyviau nei tradiciniai gydymo metodai. Tuo pačiu metu žmogus pasiekia plaukų tankio atkūrimą nenaudodamas chemijos, skausmingų injekcijų ir plaukų persodinimo, be vaistų nutraukimo sindromo.

 Serijos taikymo tiriamoje žmonių, turinčių difuzinį nuplikimą, grupėje rezultatai parodė, kad bendras visų Selencin išorinių agentų vartojimas pirmąjį mėnesį parodė teigiamus pokyčius 28% skirtingų lyčių asmenų. Po 8 savaičių plaukų slinkimas nutrūko visiems pacientams, jų tankis padidėjo dėl naujų plaukų augimo, o plaukų struktūra pasikeitė į gerąją pusę (pūkuoti plaukai įgavo normalų storį). Tuo pačiu metu tablečių vartojimas padidėjo daugiau nei 10%.

Turiu pasakyti, kad pacientai nenaudojo šampūno ir balzamo kiekvieną dieną, bet 2 kartus per savaitę, kaukę - 1 kartą per savaitę, losjonus - kiekvieną dieną (pirmiausia sustiprindami, paskui stimuliavę). Pagal instrukcijas pusei tiriamųjų buvo duotos tabletės. Stabilus terapinis poveikis buvo stebimas per ateinančius 3–6 mėnesius abiejose grupėse.

Nutraukimo sindromo nebuvimas ir beveik visiškas skundų dėl diskomforto nebuvimas kosmetikos naudojimo metu gali būti laikomas vienu iš didžiausių šios gydymo serijos pranašumų. O geri rezultatai teikia vilties tiems žmonėms, kurie to praktiškai neteko, išbandydami sau neveiksmingus alopecijos gydymo metodus.

Trichologų apžvalgos

Trichologija yra mokslo šaka, nagrinėjanti klausimus, susijusius su plaukais: jų struktūra, veikimu ir galvos odos sveikatos problemomis. Specialistai, atliekantys galvos odos ir plaukų ligų diagnostiką ir gydymą, vadinami trichologais. Medicinos įstaigose, nesant trichologo, šie klausimai krenta ant dermatologų pečių.

Kalbant apie produktus ir preparatus, skirtus plaukams gydyti ir tobulinti, trichologų nuomonė yra išsamiausias, nešališkas ir objektyvus jų įvertinimas, todėl verta jo išklausyti. Ką ekspertai sako apie „Selenzin“ serijos produktus plaukams ir galvos odai?

Reikia iš karto pasakyti, kad plaukų ekspertai nelaiko „Selencin“ atsigavimo sistemos universalia piliule nuo alopecijos. Taip, kosmetika teigiamai veikia galvos odoje vykstančius procesus, gerina plaukų tiekimą plaukams ir jų prisotinimą maistingosiomis medžiagomis, o tai naudinga bet kuriai nuplikimo etiologijai, tačiau visa tai galima vadinti pasekmių gydymu, o ne pačia liga.

Jei plaukai buvo pažeisti saulės spinduliuotės, dažų ir šampūnų chemija tapo terminio poveikio auka, dėl to buvo pažeista jų struktūra ir funkcionalumas (plaukai tapo sausi, negyvi, pradėjo iškristi, lūžinėti ir pan.) - padės selencino kosmetika. Susidoroti su neigiamų veiksnių poveikiu ir atkurti plaukus. Jei plaukų slinkimas atsiranda dėl stresinių situacijų, jūs taip pat galite gauti naudos iš produktų, tačiau norint, kad rezultatas būtų stabilus, turite sutvarkyti nervų sistemą, atsakingą už procesų, vykstančių mūsų odoje ir visame kūne, reguliavimą.

Kalbant apie androgenetinę alopeciją, trichologai mano, kad patologijos produktų gydymo prognozė „Selencin“ nėra tokia rožinė. Ir jie yra gana suprantami. Kokios gali būti garantijos, neleidžiančios naudoti kosmetikos, jei ši genetiškai sukelta liga ne visada pavyksta sudėtingai gydant vaistais ir kineziterapija, todėl dažnai plaukų persodinimas išlieka vienintelė išeitis?

Plikimo padėtis ligų fone yra dar sudėtingesnė, nesvarbu, ar tai difuzinis nuplikimas, kurį sukelia patologiniai hormoniniai sutrikimai (endokrininės ligos), ar židininė alopecija, susijusi su autoimuniniais procesais. Tokiais atvejais „Selencin“ kosmetikos naudojimas nepateisina savęs, nes jis negali paveikti kūno viduje vykstančių procesų, kurių poveikį jaučiame savo odos, plaukų ir nagų būklei. Esant aktyviam patologiniam procesui, "Selenzinas" nėra efektyvus, jei neatsižvelgiate į galimą trumpalaikį poveikį.

„Selencinas“ nepadės sergant kaktine alopecija, nes jis negali pakeisti rando audinio struktūros ir savybių.

Tais atvejais, kai medicininės kosmetikos galima tikėtis teigiamo odos ir plaukų poveikio, svarbu suprasti, kad jos gamintojų ir testuotojų deklaruojami padariniai yra galimi, tačiau atsižvelgiant į tai, kad sudėtinga naudoti visą seriją. Nors homeopatinių tablečių ir granulių veiksmingumas vis dar abejoja tarp daugumos tradicinės medicinos gydytojų (tai taikoma beveik visiems homeopatiniams vaistams, kurių poveikis yra susijęs su „placebo“ efektu, remiantis tikėjimu apie vaisto naudą), tačiau serijoje yra dar 5 produktai kurie turėtų būti naudojami kartu.

Iš esmės daugelis dermatologų ir trichologų savo pacientams rekomenduoja „Selencin“ serijos produktus, suprasdami, kad ši kosmetika tikrai bus naudinga galvos odai ir plaukams, net jei ji nesuteiks ryškaus efekto. Ir jums nereikia galvoti, kad tai daroma siekiant padėti vaistinėms ir parduotuvėms gauti „pajamų“. Gydytoja vis tiek remsis diagnoze ir greičiausiai nepasiūlys brangios kosmetikos tam, kam ji tikrai nepadės.

Nors nėra tvirto įsitikinimo, kad kosmetika padės nėščiajai, netinkamo kontracepcijos priemonių pasirinkimo aukos, radiacijos ar medikamentų aukos ir pan. Vis dėlto tai yra kosmetika, o ne vaistas, ir net medicininiai preparatai, turintys griežtas vartojimo indikacijas ir konkrečias dozes, ne visada ir ne visada padeda visiems. Pavyzdžiui, tas pats vaistas „ Minoxidil“, kurį mėgsta alopecija , nesuteikia 100% garantijos plaukų slinkimo problemai išspręsti. Daug kas priklauso nuo patologinės būklės priežasties, jos aplaidumo laipsnio, paciento kūno savybių (reakcija į tą patį vaistą ar kosmetiką gali skirtis kiekvienam asmeniui).

Klientų atsiliepimai

Kosmetikos serija „Selencin“ plaukams, žmogus gali pradėti tepti dėl įvairių priežasčių. Kažkam patiko reklama, kurią maloniai pateikė žiniasklaida ar kaimynas (draugas, artimieji), o kitas įsigijo ir pradėjo naudoti produktus dermatologo ar trichologo rekomendacija. Kuo jie skiriasi?

Pirmiausia kyla klausimas, ar reikėjo pirkti brangią kosmetiką? Entuziastingos apžvalgos apie moterį, kuriai pavyko atkurti plonėjančius plaukus, negali būti proga išbandyti produktą pačiam. Jei neturite plaukų slinkimo, jie netampa plonesni, radikaliai nekeičia savo struktūros ir išvaizdos. Jei kažkieno plaukai nuo gimimo buvo menki (toks paveldimas bruožas), Selenzinas greičiausiai nepastebės situacijos. Bet tikisi stebuklo - tai dauguma  neigiamų atsiliepimų  apie gydymo serijas.

Antra, gydytojas, skirdamas tą ar tą vaistą, remiasi faktais (kuriais jis nustato diagnozę), o ne prielaidomis. Mes patys nusprendžiame, kodėl plaukai teka ir kas gali jiems padėti, remdamiesi ne objektyvia realybe, o remdamiesi subjektyvia nuomone.

Žmogus turi genetiškai įterptą padidėjusį jautrumą androgenams, todėl dėl visko kaltina stresą ir nepalankią aplinką, ir visi stebisi, kad reklamuojamas Selenzinas jam nepadeda, nors kaimynas jo dėka turi puošnius plaukus, net išgyvenęs skyrybas. Dažnai veiksniai veikia kartu, tačiau egzogeninio ir endogeninio pobūdžio veiksnių poveikis bus traktuojamas skirtingai, o pastarųjų įtaką valdyti dažnai yra daug sunkiau. Čia yra dar viena neigiamų atsiliepimų priežastis.

Vis dar yra tokių nuostabių žmonių, kurie neturi plaukų problemų, tačiau turi maniakišką norą juos patobulinti. Paprastai tai yra tie patys asmenys, kurie labai mėgsta rašyti apžvalgas bet kuriame pranešime. Akivaizdu, kad „Selencin“ kosmetikos, kuri padeda gydyti plaukus, o ne daryti stebuklus, naudojimas, kaip ir bet kuris kitas, įvertinamas neigiamai.

Trečia, paskyrdamas paskyrimą gydytojas remiasi tikra daiktų būkle ir nusprendžia, kokiomis priemonėmis ir kokiomis kombinacijomis žmogus gali padėti. Pavyzdžiui, ar verta apsiriboti vien šampūnu ir balzamu, ar prie kaukės ir losjonų prijungti procedūrą, nesvarbu, ar žmogui reikalingas stangrinamasis losjonas, ar reikėtų jį naudoti kartu su atkuriamuoju. Gydytojas parengia gydymo schemą net tada, kai rekomenduoja medicininę kosmetiką, tačiau, neturėdami žinių ir patirties, elgiamės atsitiktinai, o tada piktinamės, kad trūksta efekto.

Taip, gydytojo paskyrimai ne visada pateisina lūkesčius (efekto gali ir nebūti), tačiau nepaisant to, jei atsižvelgsite į statistiką, teigiamo rezultato tikimybė yra didesnė. Daugelis jaunų moterų, kurių plaukai nėštumo metu pradėjo smarkiai plonėti, tiesiog džiaugiasi šia proga saugiai išsaugoti gražią šukuoseną jiems ir jų vaikams. "Selencinas" leidžia sustabdyti patologinį vaikų ir paauglių plaukų slinkimą, kurio gydymui tinka ne visi vaistai. Tačiau daugumos žmonių nuplikimas gydomas bandymų ir klaidų būdu, nors viskas rodo, kad priemonė turėtų padėti.

Peržiūrėję atsiliepimus internete galite pamatyti, kad jų pasiskirstymas yra maždaug vienodas. Neigiamų ir teigiamų atsiliepimų skaičius yra maždaug vienodas. Tai yra pasakyti, kad kosmetika „Selenzin“ nėra efektyvi, neįmanoma, nes yra žmonių, kurie jos pagalba pasiekė gerų rezultatų. Kitas dalykas, toks gydymas netinka visiems, ypač jei neatsižvelgiama į plaukų problemų priežastis, o tik konstatuojamas pats faktas.

Dažnai apžvalgose galite perskaityti ką nors panašaus: „mėnesį plaudavau plaukus Selencin šampūnu, bet mano plaukai netapo storesni“. Taigi gal mėnesio nepakanka plaukams, kuriems keletą mėnesių ir metų buvo padaryta žala? Gal jiems reikia ilgesnės ir intensyvesnės terapijos nei vien prausimasis šampūnu, kuris yra ant galvos tik 2–3 minutes?

Be to, gamintojas nežada, kad plaukai augs tokiu greičiu, kad per mėnesį nuo nulio jie bus lygūs tiems, kurių ilgis yra didesnis nei 10–15 cm. Net sveiki plaukai užauga ne daugiau kaip pusantro centimetro per mėnesį, ko vargu ar pastebime. Turėjęs per 80 tūkstančių plaukų ant galvos. Norint pamatyti apčiuopiamą teigiamą medicinos kosmetikos naudojimo rezultatą, jums reikia daugiau nei vieno mėnesio jo naudojimo. Be to, net nedideli patobulinimai per šį laikotarpį (nuo 2 iki 4 vartojimo savaičių) gali būti laikomi teigiamu, skatinančiu rezultatu.

Turiu pasakyti, kad nuplikimo problema išlieka aktuali ir šiandien, nepaisant daugybės sukurtų metodų ir gydymo schemų. Patologijos priežasčių įvairovė ir jų poveikis vienu metu apsunkina diagnozę ir efektyvių galvos odos bei plaukų pagerinimo būdų pasirinkimą. Ir jei atsižvelgsime į tai, kad sunku sumažinti kai kurių vidinių ir paveldimų veiksnių įtaką, tampa akivaizdu, kad bendras požiūris į alopecijos ir universalių terapinių vaistų gydymą paprasčiausiai negali egzistuoti.

Selencino kosmetika plaukams yra tik viena iš galimybių, suteiktų mums tobulinant galvos odą ir plaukus, ir, galbūt, konkrečiais atvejais tai padės išspręsti tokią daugialypę ir sunkią difuzinio plaukų slinkimo problemą. Atsižvelgiant į šios problemos mastą, net patologinio plaukų slinkimo sustabdymas pusei pacientų gali būti laikomas dideliu laimėjimu, ypač jei to galima pasiekti nenaudojant organizmui kenksmingos chemijos.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.