^
A
A
A

ŽIV infekcija: sveikatos priežiūros įstaigose nustatytas, pradinis gydymas ir persiuntimas ŽIV užsikrėtusiems pacientams

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

ŽIV infekcija yra liga, kuri progresuoja nuo asimptominių formų iki AIDS kaip vėlyvas pasireiškimas. Ligos progresavimo greitis skiriasi. ŽIV infekcijos ir AIDS plitimo laikotarpis gali svyruoti nuo kelių mėnesių iki 17 metų (vidutiniškai 10 metų). Dauguma su ŽIV užsikrėtusių suaugusiųjų ir paauglių neturi simptomų pakankamai ilgą laiką, tačiau viruso replikacija gali būti aptikta asimptominiais asmenimis, palaipsniui didėja, kai imuninė sistema silpnėja. Iš tikrųjų visi ŽIV užsikrėtusieji galiausiai susirgo AIDS; viename tyrime nustatyta, kad per 17 metų nuo infekcijos AIDS išsivystė 87 proc. Suaugusių ŽIV infekcijų. ŽIV užsikrėtusiems asmenims, sergantiems ligos simptomais ilgesniu laikotarpiu, tikimasi papildomo AIDS atvejų skaičiaus.

Didesnį susirūpinimą d ÷ l abiejų pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų dalį, susijusią su rizikos elgesį išaugo bandymų ŽIV ir anksčiau diagnozuoti ŽIV infekcijos dažnį, dažnai prieš simptomai. Šis ankstyvas ŽIV užsikrėtimo nustatymas yra svarbus dėl kai kurių priežasčių. Šiuo metu yra lėšų, kurios gali sulėtinti imuninės sistemos sunaikinimą. Be to, ŽIV infekuoti asmenys, susiję su imuninės sistemos susilpnėjimo, yra padidėjusi rizika ligų, tokių kaip plaučių uždegimas, kurį sukelia Pneumocystis carinii, toksoplazmozės encefalito, išplatino kompleksas infekcija, kurią sukelia Mycobacterium avium (DLK), nuo tuberkuliozės (TB) ir bakterinės pneumonijos - sąlygos, kurioms esama prevencijos priemonių. Dėl imuninės sistemos poveikio, ŽIV paveikia diagnostikos, perrinkimas, gydymo rezultatus ir tolesnius veiksmus daugelyje kitų ligų, o taip pat gali turėti įtakos protivomik-detail gydymo kai kurių LPL efektyvumą. Galiausiai, ankstyva ŽIV diagnostika suteikia galimybę konsultuoti laiku ir padeda užkirsti kelią ŽIV infekcijos perdavimui kitiems.

Tinkamas pacientų, sergančių ŽIV infekcija, valdymas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į ligos elgsenos, psichosocialinius ir medicininius aspektus. Kadangi STD klinikose gydyti ŽIV užsikrėtusiems pacientams, rekomenduojama, kad ŽIV užsikrėtusiems žmonėms pacientai būtų nukreipiami į specializuotas medicinos įstaigas. STD klinikose turėtų būti žinoma apie esamą gydymo įstaigų pasirinkimą, į kurį pacientai gali būti siunčiami iš skirtingų gyventojų. Kai apsilankė LPI klinika, ŽIV infekuotas pacientas turėtų būti mokomas apie ŽIV infekciją ir įvairias gydymo galimybes.

Atsižvelgiant į ŽIV užsikrėtusių pacientų priežiūros ir valdymo sudėtingumą, išsami informacija, ypač susijusi su medicinine priežiūra, šiame vadove nėra pateikta; šią informaciją galima gauti iš kitų šaltinių. Šis skyrius skirtas suteikti daugiau informacijos apie ŽIV-1 ir ŽIV-2 diagnostinius tyrimus, konsultacijas ir mokymą ŽIV infekuotiems pacientams dėl artėjančio ŽIV gydymo ypatumų. Taip pat pateikiama informacija apie seksualinių partnerių valdymą, nes tai gali ir turėtų būti daroma STD klinikose prieš siunčiant į klinikas ŽIV infekuotiems žmonėms. Skyriuje aptarti klausimai apie ŽIV infekciją nėščioms moterims, kūdikiams ir vaikams.

ŽIV-1 ir ŽIV-2 diagnostiniai tyrimai

ŽIV testavimas turėtų būti pasiūlytas visiems pacientams, kuriems dėl jų elgesio kyla infekcijos pavojus, įskaitant tuos, kurie buvo kreipiami dėl lytiniu būdu plintančių ligų diagnozavimo ir gydymo. Konsultavimas prieš tyrimą ir po jo yra neatskiriama bandymo proceso dalis ir yra aprašyta skyriuje "Žmonėms su ŽIV infekcijos konsultavimas".

ŽIV infekcijos diagnozė dažniausiai atliekama naudojant antikūnų prieš ŽIV-1 testus. Antikūnų tyrimas prasideda tokiu jautriu atrankos testu kaip fermentinis imuninis tyrimas (ELISA). Tyrimo teigiamas rezultatas turėtų būti patvirtintas papildomu testu, tokiu kaip Vakarų imunoblotingas (WB) arba imunofluorescencija (IF). Jei teigiamo antikūnų tyrimo rezultatas patvirtinamas papildomu testu, tai rodo, kad pacientas užsikrėtęs ŽIV ir gali užkrėsti kitus. Antikūnai prieš ŽIV nustatomi bent 95% pacientų per 3 mėnesius po infekcijos. Nors neigiami rezultatai paprastai reiškia, kad asmuo nėra užsikrėtęs, antikūnų tyrimai negali paneigti infekcijos, jei nuo infekcijos praėjo mažiau kaip 6 mėnesiai.

ŽIV-2 JAV paplitimas yra labai mažas, ir CDC nerekomenduoja kasdieninį testavimą dėl ŽIV-2 Visų sveikatos priežiūros įstaigų, išskyrus kraujo perpylimo centruose, arba kai yra informacija apie demografinę ar elgesio infekcijų, kurias sukelia ŽIV-2 identifikuoti. ŽIV-2 infekcijos rizikos grupė yra žmonės, atvykstantys iš šalių, kuriose ŽIV-2 infekcija plinta epidemija, arba tokių asmenų seksualiniai partneriai. Endeminių plitimas ŽIV-2 infekcijos buvo pažymėta kai kuriose Vakarų Afrikos srityse, taip pat pranešė apie ŽIV-2 paplitimą Angola, Prancūzijoje, Mozambike ir Portugalijoje padidėjimą. Be to, būtina atlikti ŽIV-2 bandymus, kur yra klinikinių įrodymų ar įtarimų dėl ŽIV infekcijos ir išbandyti antikūnų ŽIV-1 atveju gaunami neigiami rezultatai [12].

Atsižvelgiant į tai, kad antikūnai prieš ŽIV patenka į placentos barjerą, jų buvimas jaunesniems nei 18 mėnesių vaikams nėra diagnostinis ŽIV infekcijos kriterijus (žr. "Specialios pastabos: ŽIV infekcija kūdikiams ir vaikams").

Specialios rekomendacijos diagnostikos tyrimams yra šios:

 • Prieš pradedant bandymus, būtina gauti informuotą sutikimą dėl savo elgesio. Kai kuriose valstijose reikia raštiško sutikimo. (Norėdami aptarti konsultavimo klausimus prieš ir po testavimo, žr. "Patarimai ŽIV sergantiems pacientams". 
 • Prieš nustatant ŽIV infekciją, teigiami ŽIV antikūnų atrankos testų rezultatai turėtų būti patvirtinami konkretesniu patvirtinamuoju testu (arba WB ar IF) 
 • Asmenims, turintiems teigiamus ŽIV antikūnų tyrimus, turėtų būti atliktas medicininis ir psichosocialinis patikrinimas ir jie turi būti registruojami atitinkamose tarnybose.

Ūminis retrovirusinių infekcijų sindromas

Medicinos darbuotojai turėtų būti atsargūs dėl ūmaus retrovirusinių infekcijų sindromo simptomų ir požymių, kuriems būdingas karščiavimas, negalavimas, limfadenopatija ir odos bėrimas. Šis sindromas dažnai pasireiškia per pirmąsias kelias savaites po ŽIV infekcijos, kol antikūnų tyrimo rezultatas yra teigiamas. Ūminės retrovirusinės infekcijos sindromo įtarimas turėtų būti signalas DNR diagnozei aptikti ŽIV. Naujausi tyrimai rodo, kad šiuo laikotarpiu antiretrovirusinių vaistų inicijavimas gali sumažinti ŽIV komplikacijų sunkumą ir paveikti ligos progresą. Jei bandymas atskleidžia ūmiosios retrovirusinės infekcijos sindromą, sveikatos priežiūros darbuotojai turėtų arba informuoti pacientą apie būtinybę inicijuoti antiretrovirusinį gydymą, arba skubiai išsiųsti jį konsultacijos specialistui. Šiuo metu nėra žinoma optimali antiretrovirusinio gydymo schema. Tačiau, siekiant sumažinti ŽIV infekcijos komplikacijų sunkumą zidovudinas, dauguma specialistų rekomenduoja naudoti du atvirkštinės transkriptazės inhibitorius ir proteazės inhibitorių.

Konsultavome pacientus, užsikrėtusius ŽIV

Paslaugos, kurie teikia psichologinę ir psichosocialinę pagalbą yra neatskiriama sveikatos įstaigų, aptarnaujančių ligoniams su ŽIV infekcija, ir turėtų būti gyvenamojoje ar kur pacientas yra siunčiamas, kai jis yra diagnozuotas ŽIV infekcijos vietoje. Pacientai paprastai patiria emocinę kančią, kai jie pirmą kartą sužino apie teigiamus rezultatus ŽIV testą, ir susidūrė su būsimu pagrindinių problemų prisitaikymo sprendimą:

 • realizuoti galimybę sumažinti gyvenimo trukmę,
 • prisitaikyti prie kitų žmonių požiūrio į juos pokyčių dėl ligos, kurią jie turi,
 • parengti fizinės ir psichinės sveikatos ir psichinės sveikatos palaikymo strategiją
 • bandykite pakeisti savo elgesį, kad išvengtumėte ŽIV perdavimo.

Daugeliui pacientų taip pat reikia pagalbos sprendžiant reprodukcijos klausimus, pasirenkant sveikatos priežiūros paslaugas ir draudimą, taip pat užkirsti kelią diskriminacijai darbe ir šeimoje.

ŽIV perdavimo nutraukimas visiškai priklauso nuo to, kaip pasikeičia asmenų, kurie kenčia nuo infekcijos perdavimo ar įgijimo, elgsena. Nors kai kurie virusinių kultūrų tyrimai patvirtina, kad antivirusinis gydymas mažina virusų virulentiškumą, klinikiniai duomenys leidžia nuspręsti, ar gydymas gali sumažinti perdavimo galimybę, nepakanka. Užsikrėtusiems žmonėms, kurie yra potencialus infekcijos šaltinis, turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys ir parama įgyvendinant veiksmus, kuriais siekiama nutraukti perdavimo grandinę ir užkirsti kelią kitų žmonių užkrėtimui. Tiksli programa, skirta pakeisti ŽIV užsikrėtusių asmenų, jų seksualinių partnerių ar tų, su kuriais jie turi tas pačias narkotikų injekcijų adatas, elgesį yra svarbi dabartinių AIDS prevencijos veiksmų dalis.

Toliau pateikiamos konkrečios rekomendacijos dėl ŽIV užsikrėtusių asmenų konsultavimo:

 • Žmonių, turinčių teigiamų ŽIV antikūnų tyrimo rezultatų, propagavimą turėtų atlikti darbuotojas ar medicinos įstaigų personalas, galintis aptarti medicinines, psichologines ir socialines ŽIV infekcijos pasekmes srityje ar įstaigose, kurioms pacientas yra nukreiptas.
 • Tinkama socialinė ir psichologinė parama turėtų būti teikiama gyvenamosios vietos ar kitose įstaigose, kuriose pacientas yra nukreiptas, siekiant padėti jam susidoroti su emociniu stresu.
 • Asmenys, kuriems yra ŽIV perdavimo pavojus, turėtų gauti paramą, kad galėtų pakeisti arba sustabdyti elgesį, kuriame gali būti užsikrėtę kiti žmonės.

Planavimo priežiūra ir tęstinė psichosocialinė priežiūra

ŽIV pirminės sveikatos priežiūros metodai skiriasi priklausomai nuo vietos išteklių ir poreikių. Pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir ambulatorinių gydytojų darbuotojai turėtų būti įsitikinę, kad jiems yra pakankamai išteklių, kad padėtų kiekvienam pacientui, ir turėtų kiek įmanoma išvengti šios pagalbos suskaidymo. Pageidautina, kad ŽIV užsikrėtusiems asmenims būtų teikiama priežiūra vienoje institucijoje, tačiau ribotam tokių institucijų skaičiui dažnai reikalingas ambulatorinių, klinikinių ir kitų sveikatos priežiūros paslaugų koordinavimas skirtingose vietose. Sveikatos darbuotojas turėtų daryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta priežiūros susiskaidymo ir ilgos vėlavimo tarp ŽIV infekcijos diagnozės ir medicinos bei psichosocialinių paslaugų.

Jei pastaruoju metu nustatoma ŽIV infekcija, tai nereiškia, kad ji neseniai buvo įgyta. Pacientas, kuriam pirmą kartą diagnozuota ŽIV infekcija, gali būti bet kurioje ligos stadijoje. Todėl sveikatos priežiūros specialistas turi būti budrūs, atsižvelgiant į simptomų ar požymių, kurie rodo, kad ŽIV infekcijos progresavimą, pavyzdžiui, karščiavimas, svorio kritimas, viduriavimas, kosulys, dusulys ir burnos kandidozė. Bet kurio iš šių simptomų buvimas turi būti signalas, kad pacientas skubiai perduodamas į gydymo įstaigas, kur jam bus suteikta pagalba. Paramedikas turėtų būti budrus ir dėl galimų psichinio streso požymių pasireiškimų, o prireikus - nukreipti pacientą į atitinkamas paslaugas.

STD klinikų darbuotojai turėtų patarti ŽIV infekuotiems pacientams apie gydymą, kuris gali būti pradėtas, jei būtina [11]. Tais atvejais, kai pacientui nereikia skubios pagalbos, pirminis ŽIV užsikrėtusių pacientų gydymas paprastai apima šiuos komponentus:

 • Išsami ligos istorija, įskaitant seksualinio gyvenimo istoriją, įskaitant galimą išžaginimą, lytiniu būdu plintančių ligų istoriją ir specifinius simptomus ar diagnozes, rodančias ŽIV.
 • Fizinis patikrinimas; moterims šis tyrimas turėtų apimti ginekologinį tyrimą.
 • Moterims tyrimai dėl N. Gonorrhoeae, C. Trachomatis, Pap testo (Pap tepinė) ir drėgno makšties sekrecijos tyrimas.
 • Klinikinis kraujo tyrimas, įskaitant trombocitų skaičių.
 • Toksoplazmos antikūnų tyrimas, hepatito B viruso žymenų nustatymas, serologinis sifilio tyrimas.
 • Tiriamumas dėl CD4 + T limfocitų skaičiaus ir ŽIV RNR nustatymo plazmoje (ty ŽIV kiekis).
 • Tuberkulino odos tyrimai (naudojant PPD) pagal Mantoux metodą. Šis testas turėtų būti įvertintas po 48-72 valandų; ŽIV infekuotiems asmenims šis testas laikomas teigiamu, kai papulos dydis yra 5 mm. Energijos bandymo vertė yra prieštaringa.
 • Krūtinės ląstos radiografija.
 • Atsargiai psichosocialinė patirtis, įskaitant elgesio veiksnių, įtakojančių ŽIV perdavimo riziką, atsiradimą ir paaiškinimą, kad reikia gauti informaciją apie visus partnerius, kuriems reikia pranešti apie galimą ŽIV infekciją.

Vėlesniuose vizitų, kai jau gavo laboratorinių bandymų ir odos bandymų rezultatus, pacientas gali būti pasiūlyta antiretrovirusinį gydymą, taip pat specialų gydymą, kuria siekiama sumažinti ligos dažnį, kurį sukelia oportunistinių patogenų, tokių kakpnev-motsistnaya pneumonija, toksoplazmozės encefalito, platinama MAC infekcija ir tuberkuliozė. Skiepai nuo hepatito B turėtų būti siūloma pacientus, kurie negali rasti žymekliai hepatito B, gripo vakcinacija turėtų būti pasiūlyta kasmet, taip pat protivopnevmokokkovaya vakcinacija turėtų būti atliktas. Daugiau informacijos apie imunizuoti ŽIV infekuotiems pacientams, skaitykite ACIP rekomendacijas ", naudojant vakcinas ir imunoglobulinai, esant sutrikusiai imunologinį veikla" [20].

Toliau pateikiamos specialios medicininės priežiūros planavimo ir psichologinės socialinės paramos teikimo rekomendacijos:

 • ŽIV infekuoti asmenys turėtų būti siunčiami tinkamai stebėti specializuotoms įstaigoms, teikiančioms ŽIV priežiūrą. 
 • Sveikatos priežiūros darbuotojai turėtų būti atsargūs dėl psichosocialinių sąlygų, kurias reikia skubiai atkreipti dėmesį. 
 • Pacientus reikia informuoti apie tolesnių veiksmų požymius. 

Lytinių partnerių ir partnerių, vartojančių intraveninius narkotikus, valdymas

Kai yra identifikuojami ŽIV užsikrėtusių žmonių partneriai, terminas "partneris" apima ne tik seksualinius partnerius, bet ir UVN priklausomus asmenis, kurie naudojasi bendraisiais švirkštais ir kitomis švirkštimo priemonėmis. Pranešimų partnerių loginis pagrindas yra tai, kad ankstyva ŽIV infekcijos diagnozė ir gydymas gali sumažinti sergamumą ir prisidėti prie rizikos elgesio pokyčių. Partnerių informavimas apie ŽIV infekciją turėtų būti vykdomas konfidencialiai ir priklausys nuo savanoriško ŽIV infekuotų pacientų bendradarbiavimo.

Norėdami pranešti seksualiniams partneriams, gali būti naudojamos dvi papildomos taktikos: paciento pranešimas ir gydytojo pranešimas. Pirmuoju atveju pacientas tiesiogiai informuoja savo partnerius, kad jiems kyla ŽIV infekcijos pavojus. Paskelbus sveikatos priežiūros specialistą, specialiai apmokytas personalas identifikuoja partnerius, remdamasis paciento pateiktais vardais, aprašais ir adresais. Pranešant partneriams pacientas išlieka visiškai anonimiškas; jo vardas nepranešamas seksualiniams partneriams ar tiems, su kuriais jis vartoja tas pačias adatas narkotikų švirkštimui. Daugelyje valstijų sveikatos priežiūros institucijos teikia tinkamą pagalbą, kad darbuotojai praneštų partneriams.

Vieno atsitiktinių imčių tyrimo rezultatai patvirtino, kad medicinos specialistų pranešimų partneriams taktika yra efektyvesnė nei pati paciento informavimo partnerių taktika. Šiame tyrime sveikatos priežiūros darbuotojas pranešė partneriams apie 50 proc. Partnerių, o pacientas - tik 7 proc. Tačiau yra mažai įrodymų, kad elgesio pokyčiai buvo pranešimų apie partnerius rezultatas, o daugelis pacientų nenori pranešti apie savo partnerių vardus, nes bijojo, kad jie diskriminuojami, yra sutrikę santykiai ir prarandamas jų partnerių pasitikėjimas ir galimas smurtas.

Konkrečios rekomendacijos pranešėjams partneriams yra šios:

 • Būtina paskatinti ŽIV užsikrėtusius asmenis pranešti savo partneriams ir siųsti juos konsultacijoms ir egzaminams. Medicinos darbuotojai turėtų jiems padėti šiame procese arba tiesiogiai, arba informuoti sveikatos departamentus, įgyvendinančius programas, pranešti partneriams. 
 • Jei pacientas atsisako pranešti savo partneriams arba jei jie nėra įsitikinę, kad jų partneriai pasikonsultuos su gydytoju arba sveikatos apsaugos departamento darbuotojais, konfidenciali tvarka turėtų būti taikoma siekiant užtikrinti, kad apie partnerius būtų pranešta. 

Specialios pastabos

Nėštumas

Visoms nėščioms moterims rekomenduojama kuo anksčiau išbandyti ŽIV. Tai būtina ankstyvam gydymo pradiniam etapui, kurio tikslas - sumažinti perinatalinio ŽIV perdavimo tikimybę, taip pat motinos medicininę priežiūrą. ŽIV infekuota moteris turi būti specialiai informuota apie perinatalinės infekcijos riziką. Dabartiniai duomenys rodo, kad 15-25% vaikų, gimę ŽIV infekuotų motinų, yra užsikrėtę ŽIV, o virusas taip pat gali būti perduodamas iš užkrėstos motinos. Dabar žinoma, kad zidovudinas (ZDV), skirtas vėlyvam nėštumui, gimdymo metu ir per pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius, sumažina ŽIV perdavimo kūdikiui riziką nuo maždaug 25% iki 8%. Todėl HFA gydymas turėtų būti siūlomas visoms ŽIV infekuotoms nėščioms moterims. Nėštumas ŽIV užsikrėtusiems žmonėms nedidina gimdyvių sergamumo ar mirtingumo. JAV, su ŽIV užsikrėtusių moterų reikia pasitarti dėl būtinybės nutraukti savo vaikus maitinimą krūtimi.

Nėra pakankamai informacijos apie HFA ar kitų antiretrovirusinių vaistų saugumą, kai jie vartojami ankstyvose nėštumo stadijose; Tačiau, remiantis tyrimais, HFA nurodyta už perinatalinės ŽIV perdavimo iš motinos vaisiui prevencijos, kaip dalis gydymo režimus, įskaitant burnos HFA svyruoja tarp 14 ir 34 nėštumo savaitę į / iš HFA per pristatymo ir paskirties sirupo HFA naujagimio po gimimo. Glaxo Wellcome, Inc, Hoffmann-La Roche Inc, Bristol-Myers Squibb, Co ir "Merck & Co., Inc., bendradarbiaudama su CAS registracijos, kuri atliekama siekiant įvertinti zidovudino (ZDV), didanozino (DDL), indivara ( ((nėštumo metu IND), lamivudinas (ZTS), sakvinaviro SAQ), staduvinas d4T) ir zalcitabinas (DDC). Moterys, kurioms šie vaistai vartojami nėštumo metu, turėtų būti registruojamos (įregistruoti 1-800-722-9292, ex 38.465). Sukauptos ne pakankamai duomenų, kad būtų galima įvertinti apsigimimų rizikos mastą kaip paskyrimo ddl to, IDV, vaizdo stebėjimo, SAQ, d4T, DdC arba ZDV, arba jų derinys, nėščioms moterims ir jų besivystančiam vaisiui.

Tačiau registruotuose duomenyse neatsirado įgimtų defektų skaičiaus padidėjimas HFA monoterapija, palyginti su tikėtinu gyventojų skaičiaus lygiu. Be to, nėra jokių būdingų vaisiaus defektų, kurie galėtų reikšti reguliarumą.

Moterys turi būti konsultuojamos, kad nuspręstų dėl jų nėštumo. Konsultavimo tikslas - ŽIV užsikrėtę moteriai suteikti naujausią informaciją, kad priimtų sprendimus pagal principą, panašų į genetinį konsultavimą. Be to, ŽIV užsikrėtusių moterų, norinčių išvengti nėštumo, turėtų būti pasiūlyta konsultacija dėl kontracepcijos. Prenatalinis nėštumo stebėjimas ir nėštumo nutraukimas turi būti prieinamas gyvenamojoje vietoje arba atitinkamose įstaigose, kuriose moteris turėtų būti nukreipta.

ŽIV infekuotų moterų nėštumas nėra veiksnys, didinantis motinų sergamumą ar mirtingumą.

ŽIV infekcija kūdikiams ir vaikams

ŽIV infekcijos diagnozė, klinika ir gydymas kūdikiams ir mažiems vaikams skiriasi nuo suaugusiųjų ir paauglių. Pavyzdžiui, nuo transplacentinis pavedimu motininių antikūnų ŽIV vaisiui, daroma prielaida, kad dėl ŽIV antikūnų kraujo plazmoje testai yra teigiami tiek neinfekuotiems ir infekuotų kūdikiai, gimę seroteigiamiems motinoms. ŽIV infekcijos patvirtinimas kūdikiams, jaunesniems kaip 18 mėnesių, turėtų būti pagrįstas ŽIV buvimu kraujyje ar audiniuose kultūros metodu, DNR diagnozavimu ar antigenų nustatymu. CD4 + limfocitų skaičius yra reikšmingai didesnis kūdikiams ir vaikams iki 5 metų nei sveikų suaugusiųjų, todėl turėtų būti aiškinama atitinkamai. Visi vaikai, gimę iš ŽIV infekuotų motinų, turėtų pradėti nuo 4 iki 6 savaičių trukmės PCP profilaktiką ir tęsti, kol jie bus pašalinti nuo ŽIV infekcijos. Kiti pakeitimai rekomenduojami kūdikiams ir vaikams skirtų medicinos įstaigų veiklai; Pavyzdžiui, jums turėtų vengti skiepijimo nuo poliomielito burnos gyva vakcina, jei jūsų vaikas yra infekuotas ŽIV arba yra glaudaus kontakto su užsikrėtusiu asmeniu. Laikydami kūdikiai, vaikai ir paaugliai, kurie žinoma arba įtariama ŽIV infekcijos reikalauja siuntimų pas specialistus, kurie yra susipažinę su ligos apraiškas bei vaikams, sergantiems ŽIV infekcija arba glaudžiai bendradarbiaujant su jais gydyti.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.