^
A
A
A

Seksualiniai sutrikimai moterims

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Daugelis moterų inicijuoja arba sutinka turėti lytinius santykius, nes nori emocinio artimumo ar nori pagerinti savo sveikatą, patvirtinti jų patrauklumą ar patenkinti savo partnerį.

Nustatyta santykiai moterims dažnai trūksta seksualinės noras, bet kaip tik seksualinis potraukis sukelia jaudulį ir malonumą (subjektyvia aktyvavimo) prasmės atrodo ir lytinių organų streso (fizinis seksualinis aktyvavimo).

Seksualinio malonumo troškimas, net jei nėra vienos ar kelių orgazmų seksualinio intymumo metu, yra fiziškai ir emocingai naudingas pradinei moterų inicijavimui. Moterų seksualinį ciklą tiesiogiai įtakoja santykių su partneriu kokybė. Seksualinis troškimas mažėja kartu su amžiumi, bet didėja dėl naujo partnerio išvaizdos bet kuriame amžiuje.

Moterų seksualinės reakcijos fiziologija nebuvo visiškai ištirta, tačiau ji yra susijusi su hormonine įtaka ir yra reguliuojama CNS, taip pat subjektyvaus ir fizinio aktyvumo bei orgazmo. Estrogenai ir androgenai taip pat paveikia seksualinį aktyvavimą. Androgenų gamyba postmenopauzės laikotarpiu išlieka santykinai pastovi, tačiau antinksčių androgenų gamyba moterims pradeda mažėti po 40 metų; ar šis hormonų gamybos sumažėjimas turi vaidmenį mažinant seksualinį troškimą, susidomėjimą ar seksualinį aktyvavimą, yra neaiškus. Androgenai tikriausiai turi įtakos ir androgenų receptoriams bei estrogenų receptoriams (po testosterono pernešimo į estradiolį).

Sužadinimas skatina smegenų sričių, atsakingų už pažinimą, emocijas, motyvaciją ir lytinių organų įtampą, aktyvaciją. Procesas apima neurotransmiterius, veikiančius specifinius receptorius; Dopaminas, noradrenalinas ir serotoninas yra labai svarbūs šiame procese, nepaisant to, kad serotoninas, prolaktinas ir y-aminobutyro rūgštis dažniausiai yra lytiniai inhibitoriai.

Genitalijų susijaudinimas yra refleksinė autonominė reakcija, kuri pasirodo per pirmąsias sekundes po erotinio stimulo ir sukelia seksualinę įtampą bei tepalo išsiskyrimą. Lygiųjų raumenų ląstelės aplink laivų vulvos, klitorio ir makšties išsiplečia arteriolių, padidindamas kraujo stasis ir makštį įvyksta tarpinio skysčio transudation makšties epitelio (gaminamas riebalų). Moterys ne visada žino apie stagnaciją lytinių organų srityje, ir tai gali pasireikšti be subjektyvaus aktyvavimo. Moterų amžius, bazinis lyties organų kraujas mažėja ir įtampą atsakant į erotiškus dirgiklius (pavyzdžiui, erotinio vaizdo) gali nebūti.

Orgazmas yra jaudulio viršūnė, kuriam būdinga dubens raumenų susitraukimai po 0,8 s ir lėtas seksualinio susijaudinimo mažėjimas. Į procesą gali būti įtrauktas Thoracolumbal simpatinis ištekėjimas, tačiau orgazmas yra įmanomas net po visiško nugaros smegenų išskyros (pavyzdžiui, naudojant gimdos kaklelio stimuliavimą naudojantį vibratorių). Kai išgaunamas orgazmas, prolaktinas, antidiurezinis hormonas ir oksi-tocin sukelia pasitenkinimo, atsipalaidavimo ar nuovargio jausmą po lytinių santykių. Tačiau daugelis moterų patiria pasitenkinimo jausmą ir atsipalaidavimą, nesulaukia orgazmo.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Moterų seksualinių sutrikimų priežastys

Tradicinis psichologinių ir fizinių priežasčių pasidalijimas yra dirbtinis; Psichologinis nelaimė gali sukelti fiziologijos pasikeitimą, o fiziniai pokyčiai gali sukelti stresą. Yra keletas sutrikimų priežastys, dėl kurių atsiranda disfunkcijos, kurių etiologija nežinoma. Istorinės ir psichologinės priežastys yra priežastis, kurios pažeidžia moterų psichosektinę raidą. Pavyzdžiui, atvejai, kai praeityje ar kitais atvejais pasireiškė neigiama lytinių santykių patirtis, dėl kurios gali sumažėti savigarba, gėda ar kaltė. Emocinis, fizinis ar seksualinė prievarta vaikystėje ar paauglystėje gali išmokyti vaikus slėpti savo emocijas ir jas (naudinga gynybos mechanizmas) valdyti, tačiau tokio slopinimo išreikšti savo jausmus gali sukelti sunkumų išreikšti seksualiniai jausmus vėlesniu laikotarpiu. Trauminiai įvykiai - ankstyvas tėvo ar kito mylimo žmogaus praradimas gali blokuoti seksualinį partnerį artimą dėl baimės dėl tokio praradimo. Moterys su lytiniu potraukiu (susidomėjimu) yra linkę į nerimą, žemą savigarbą, jai būdingas nuotaikos nestabilumas, net jei nėra klinikinių sutrikimų. Moterys su orgazmo sutrikimu dažnai turi elgesio problemų ne seksualinės aplinkybės. Moterų, turinčių dyspareuniją ir vestibulitą, pogrupis (žr. Žemiau) turi didžiulį nerimą ir baimę, kad aplinkiniai žmonės bus neigiami.

Kontekstinės psichologinės priežastys yra būdingos dabartinėms moterų aplinkybėms. Jie apima neigiamus jausmus arba sumažinti potraukį seksualinių partnerių (pavyzdžiui, pasikeitus į partnerio kaip didesnio dėmesio į jį dėl moterų kaltės elgesį), nelytinis šaltinių nerimauti ar nerimas (pvz dėl problemų šeimoje, darbe, su finansinėmis problemomis , kultūriniai apribojimai), nerimas, susijęs su slapta informacija apie nepageidaujamą nėštumą, lytiškai plintančias ligas, orgazmo trūkumą, erekcijos sutrikimą partneryje. Medicinos priežastys, dėl kurių sutrikimų, susijusių su sąlygomis, kad sukelia nuovargį ar silpnumą, hiperprolaktinemija, hipotirozė, atropinis vaginitas, dvišalį kiaušidžių pašalinimo jaunų moterų ir psichikos sutrikimų (pvz, nerimas, depresija). Svarbu vartoti vaistus, tokius kaip selektyvūs serotonino, beta adrenoblokatorių ir hormonų inhibitoriai. Žodžiu estrogenai ir geriamieji kontraceptikai padidinti lygį ir steroidas surišančio globulino (SHBG) ir sumažinti laisvųjų androgenų sumą dėl jungimosi audinių receptorių. Antiandrogenai (pvz., Spironolaktonas ir GnRH agonistai) gali sumažinti seksualinį troškimą ir seksualinį susijaudinimą.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Lytinių sutrikimų klasifikacija moterims

Moterims būdingos tokios pagrindinės seksualinės sutrikimų kategorijos: seksualinio potraukio / susidomėjimo pažeidimas, seksualinio suardymo sutrikimai, orgazmo pažeidimas. Pažeidimai diagnozuojami, kai ligos simptomai sukelia stresą. Daugelis moterų nerimauja dėl seksualinio potraukio, susidomėjimo, susierzinimo ar orgazmo mažėjimo ar nebuvimo. Beveik visos moterys su lytiniu disfunkcija turi daugiau nei vieną sutrikimą. Pavyzdžiui, lėtinė disparunija dažnai sukelia seksualinį troškimą / susidomėjimą ir susijaudinimą; genitalijų suirimo sumažėjimas daro seksą mažiau malonus ir net skausmingas, mažina orgazmo atsiradimo tikimybę ir sumažina lytinį potraukį. Tačiau dyspareunija dėl sumažėjusios tepalo gamybos makštyje gali atsirasti kaip atskiras simptomas moterims, turinčioms aukštą seksualinį troškimą / susidomėjimą ir subjektyvų aktyvavimą.

Moterų seksualiniai sutrikimai gali būti įgimtas ir įgytas; apibrėžta konkrečiai situacijai ir apskritai; vidutinio sunkumo ar sunkus, atsižvelgiant į paciento kančios ir baimės laipsnį. Šie pažeidimai greičiausiai bus nustatyti moterims, turinčioms heteroseksualių ir homoseksualių santykių. Yra mažiau žinių apie homoseksualius santykius, tačiau kai kurioms moterims šie sutrikimai gali būti pasireiškimas perėjimu prie kitos seksualinės orientacijos.

Lytinės potraukio / susidomėjimo pažeidimas - seksualinio susidomėjimo, noro, seksualinių minčių mažinimo, fantazijų ir jautrio troškimo trūkumo ar sumažėjimo. Motyvacija pradiniam seksualiniam sužadinimui yra nepakankama arba jos nėra. Lytinio potraukio pažeidimas siejamas su moters amžiumi, gyvenimo aplinkybėmis ir santykių trukme.

Seksualinio išsiveržimo sutrikimai gali būti klasifikuojami kaip subjektyvus, kombinuotas ar lytinis organas. Visi apibrėžimai kliniškai grindžiami moters skirtingu supratimu apie seksualinę reakciją į stimuliavimą. Seksualinio susijaudinimo pažeidimai yra subjektyvus aktyvavimas atsakant į bet kokį seksualinį susimąstymą (pvz., Bučiavosi, šoka, žiūri erotinius filmus, skatina lytinius organus). Reaguojant į tai, atsakas trūksta arba reakcija mažėja, tačiau moteris žino normalią seksualinę įtampą. Su bendromis seksualinio sužadinimo sutrikimais nėra subjektyvaus sužadinimo aktyvinimo, reaguojant į bet kokio tipo stimuliaciją, ir moterys apie tai nekalba, nes jos to nesupranta. Genitalijų sužadinimo sutrikimų atveju subjektyvus sužadinimas, reaguojant į ekstragenitinę stimuliaciją (pvz., Erotinis vaizdo įrašas) yra normalus; bet subjektyvus jaudulys, seksualinės įtampos ir seksualinių jausmų supratimas, reaguojant į genitalijų stimuliaciją (įskaitant lytinį kontaktai), nėra arba sumažėja. Genitalijų sužalojimų pažeidimai būdingi moterims po menopauzės ir dažnai vadinami lytiniu vienatumu. Laboratoriniai tyrimai rodo, kad kai kurioms moterims seksualinė stimuliacija mažėja lytinių organų sužalojimas; kitose moterims sumažėja krauju užpildytų audinių seksualinis jautrumas.

Orgazmo pažeidimui būdingas orgazmo stygius, jo intensyvumo sumažėjimas, ar orgazmas yra pastebimai pavėluotas atsakant į sužadinimą, nepaisant aukšto subjektyvaus sužadinimo lygio.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Moterų seksualinių sutrikimų diagnozė

Nustatant seksualinių sutrikimų diagnozę ir nustatant jų priežastis, nustatomas ligos anamnezės rinkimas ir bendras tyrimas. Tai idealu ištirti abiejų partnerių anamnezę (atskirai arba kartu); Pirmiausia jie interviu moteris ir išsiaiškina jos problemas. Vėlesniuose vizituose gali būti išsamiau nustatytos nelaimės momentai (pvz., Praeityje neigiama seksualinė patirtis, neigiamas seksualinis vaizdas), atskleista per pirmąjį vizitą. Bendras tyrimas yra svarbus nustatant disparunijos priežastis; Inspektavimo metodas gali šiek tiek skirtis nuo taktikos, paprastai naudojamos ginekologinėje praktikoje. Paaiškinimas pacientui, kaip bus atliekamas egzaminas, padeda jai atsipalaiduoti. Paaiškindamas jai, kad ji turėtų sėdėti kėdėje ir kad jos genitalijos bus nagrinėjamos veidrodžių metu tyrimo, ramina pacientą ir sukelia jai kontroliuoti situaciją.

Gonorėjos ir chlamidijos diagnozei atlikti atliekami makšties išlyginimo tepinėlių tyrimai, Gramo dažymas, kultūra ant terpės arba DNR nustatymas naudojant zondą. Atsižvelgiant į tyrimo duomenis, galite diagnozuoti: vulvitus, vaginitą ar dubens organų uždegiminį procesą.

Lyties hormonų lygiai retai nustatomi, nors estrogenų ir testosterono kiekio sumažėjimas gali būti svarbus lytinių sutrikimų vystymuisi. Išimtis yra testosterono matavimas, naudojant gerai žinomus metodus, skirtus kontroliuoti testosterono terapiją.

Seksualinio anamnezės komponentai seksualinėms sutrikimams vertinti moterims

Sfera

Konkretūs elementai

Ligos istorija (gyvenimo istorija ir dabartinės ligos istorija)

Bendra sveikatos būklė (įskaitant fizinę sveikatą ir nuotaiką), narkotikų (narkotikų) vartojimas, nėštumų pasireiškimas anamnezėje, nei nėštumas baigėsi; Lytiniu keliu plintančios ligos, kontracepcija, saugus seksas

Savitarpio partnerių santykiai

Emocinis intymumas, pasitikėjimas, pagarba, patrauklumas, bendravimas, lojalumas; pyktis, priešiškumas, pasipiktinimas; seksualinė orientacija

Dabartinis seksualinis kontekstas

Partnerio seksualinė disfunkcija, atsirandanti per valandas prieš seksualinio aktyvumo bandymus, ar ši seksualinė veikla yra nepakankama lytiniam susijaudinimui; nepatenkinti seksualiniai santykiai, nesutarimas su partneriu apie lytinių santykių metodus, konfidencialumo ribojimas

Veiksmingi lytinio potraukio ir įkvėpimo mechanizmai

Knygos, vaizdo filmai, susitikimai, šokių partneriai, muzika; fizinė ar ne fizinė, lytinių organų ar ne seksualinė stimuliacija

Seksualinio susijaudinimo slopinimo mechanizmai

Neuropsichiatrijos agitacija; Neigiama praeities seksualinė patirtis; maža seksualinė savigarba; baiminasi dėl kontaktų pasekmių, įskaitant situacijos kontrolės praradimą, nepageidaujamą nėštumą ar nevaisingumą; įtampa; nuovargis; depresija

Orgazmas

Buvimas ar nebuvimas; susirūpinimas dėl orgazmo trūkumo ar ne; seksualinės reakcijos su partneriu skirtumai, orgazmo išvaizda su masturbacija

Lytinio kontakto rezultatas

Emocinis ir fizinis pasitenkinimas ar nepasitenkinimas

Dyspareunijos lokalizacija

Viršutinė (introratinė) arba giliai (makšties)

Dyspareunijos akimirkos

Dalinio ar visiško gilaus varpos įvedimo metu, trinčiai, ejakuliacija ar vėlesnis šlapinimasis po lytinių santykių

Vaizdas (savęs vertinimas)

Patikimumas, jūsų kūnas, lytiniai organai, seksualinė kompetencija ir troškimas

Istorija ligos

Santykiai su gerbėjais ir broliais ir seserimis; traumos; artimojo žmogaus praradimas; emocinė, fizinė ar seksualinė prievarta; emocijų išraiškos kaip psichologinės traumos vaikystėje rezultatų pažeidimas; kultūriniai ar religiniai apribojimai

Buvusi seksualinė patirtis

Pageidautina sekso, prievartos, piktnaudžiavimo ar derinio; maloni ir pozityvi seksualinė praktika, savęs sužadinimas

Asmeniniai veiksniai

Gebėjimas pasitikėti, savikontrolė; pykčio slopinimas, dėl kurio sumažėja seksualinės emocijos; kontrolės jausmas, nepagrįstai pripūstos norai, tikslai

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

Seksualinių sutrikimų gydymas moterims

Gydymas atliekamas pagal sutrikimų rūšis ir priežastis. Su simptomų deriniu nustatoma sudėtinga terapija. Empatija ir supratimas apie paciento problemas, paciento požiūris ir kruopštus tyrimas gali tapti nepriklausomu terapiniu poveikiu. Kadangi selektyvių serotonino inhibitorių paskyrimas gali sukelti tam tikrų seksualinių sutrikimų formų atsiradimą, juos galima pakeisti antidepresantais, kurie turi mažiau neigiamą poveikį seksualinei funkcijai. Galite rekomenduoti šiuos vaistus: bupropioną, moklobemidą, mirtazapiną, venlafaksiną. Empiriniam naudojimui gali būti rekomenduojami fosfodiesterazės inhibitoriai: sildenafilis, tadalafilis, vardenafilis, tačiau šių vaistų veiksmingumas nebuvo įrodytas.

Seksualinis troškimas (susidomėjimas) ir subjektyvieji bendri lytinio potraukio sutrikimai

Jei santykius, yra veiksniai, ribojantys pasitikėjimą ir pagarbą tarp partnerių, patrauklumo ir pažeidę emocinį intymumą, tai pora rekomenduojama egzaminą ekspertai. Emocinis artumas yra pagrindinė moterų seksualinės reakcijos atsiradimo sąlyga, todėl ji turi būti plėtojama su profesine pagalba arba be jos. Pacientams gali būti teikiama informacija apie pakankamas ir tinkamas paskatas; moterys turėtų priminti savo partneriams apie emocinio, fizinio, seksualinio ir lytinių organų stimuliavimo poreikį. Rekomendacijos dėl stipresnių erotinių stimulų ir fantazijų naudojimo gali padėti pašalinti dėmesio sutrikimus; Praktinės rekomendacijos dėl privatumo išsaugojimo ir saugumo prasme gali padėti su baime ligos ar nepageidaujamo nėštumo, lytiniu keliu plintančių ligų, ty kas yra seksualinio susijaudinimo slopintuvai. Pacientų akivaizdoje psichologiniai veiksniai seksualinės disfunkcijos gali reikalauti, psichoterapija, nors paprastas supratimas apie šių veiksnių svarbą gali pakakti, kad moterys galėtų pakeisti savo požiūrį ir elgesį. Hormoninius sutrikimus reikia gydyti. Ji naudoja, pvz, aktyvūs estrogenai gydymo atrofinio vulvovaginitui ir bromkriptino dėl hiperprolaktinemijos gydymui. Testosterono papildomo gydymo nauda ir rizika yra mokslinių tyrimų stadijoje. Į giliai toliau nagrinėjamas tarpasmeninių, kontekstinės ir asmeninių veiksnių nesant (pvz naudojant oralinis metiltestosteronas 1,5 mg 1 kartą per dieną arba testosterono per odą 300 mikrogramų per parą) vykdo kai tyrinėtojų grupės pacientams, sergantiems ir seksualinių sutrikimų ir endokrininės patologijos . Tyrimas būti paciento su šiais endokrininių sutrikimų, todėl seksualinių sutrikimų: moterims po menopauzės, kuriems atliekama estrogeno pakaitinė terapija; 40-50 metų moterys, kurių antinksčių anogenų lygis sumažėja; moterys, kuriose seksualinė disfunkcija yra susijusi su chirurginiu arba medicininiu būdu sukeltu menopauzė; pacientai, kurių sutrikusi antinksčių ir hipofizės funkcija. Atidus tyrimo tęsimas yra labai svarbus. Europoje plačiai naudojamas sintetinis steroidinis tibolonas. Ji turi tam tikrą poveikį dėl estrogenų receptorių, tik progestogeno, eksponuoja antiandrogeninė ir padidina susijaudinimą ir makšties sekreciją. Mažomis dozėmis, neturi stimuliuojančio poveikio gimdos gleivinei, į kaulų masės padidėjimas ir neturi estrogeninio poveikio lipidų ir lipoproteinų. Tirti krūties vėžio riziką, vartojant tiboloną JAV.

Gali būti rekomenduojama pakeisti vaistą (pvz., Transderminis estrogenas geriamaisiais arba geriamaisiais kontraceptikais ar geriamaisiais kontraceptikais barjeriniais metodais).

Seksualinės susierzinimo sutrikimai

Esant estrogeno trūkumui gydymo pradžioje yra skiriami vietiniai estrogenai (arba jeigu yra kitų perimenopauzės laikotarpio simptomų, nustatomi sisteminiai estrogenai). Esant nepakankamam gydymui estrogenais, naudojami fosfodiesterazės inhibitoriai, tačiau tai padeda tik pacientams, kuriems yra sumažinta makšties sekrecija. Kitas gydymo metodas - klitorio vartojimas su 2% testosterono tepalu (0,2 ml vazelino tirpalo, paruoštas vaistinėje).

Orgazmo pažeidimas

Rekomenduojami savaiminio sužadinimo būdai. Vibratorius, dedamas į klitorio plotą, yra naudojamas, jei reikia, kartu gali būti naudojamas stimulų derinys (psichinis, vizualinis, lytėjimo, garsinis, rašytinis). Psichoterapija gali padėti pacientams atpažinti ir susidoroti su situacijomis, kai sumažėja situacijos kontrolė, esant žemai savigarbai ir pasitikėjimo partneriu mažėjimu. Fosfodiesterazės inhibitoriai gali būti naudojami empiriškai, jei yra įgimtų orgazmo sutrikimų, susijusių su autonominių nervų skaidulų ryšiais.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.