^
A
A
A

Baimė dėl lyties

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Baimė dėl lyties (genofobija ar koitofobija) yra visiškai nesusijusi valstybė, todėl žmogus yra skausminga, nors tai yra suprantama psichologijos ir medicinos požiūriu. Pastaruoju metu fobija tampa vis labiau paplitusi ir tarp pacientų, kurie, nugalėdami pykčio jausmą, vis dėlto kreipiasi į specialistus dėl pagalbos, nėra aiškios seksualinės pasiskirstymo.

trusted-source[1], [2], [3]

Lyties baimės priežastys

Baimė dėl lyties ar genofobijos būdinga ir moterims, ir vyrams. Ir, nepaisant to, kad pagrindinės priežastys yra psichologiniai veiksniai, moterų ir vyrų baimė prieš intimaciją (o kartais net ir apie seksą fobija) labai skiriasi.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

Baimė dėl lyties moterims

Pagrindinė lytėjimo baimė gražioje žmonijos pusėje tapo tradiciniu ritualu, perduodamu iš kartos į kartą ir užaugo daugybe nepagrįstų mitų. Kiekviena mergaitė, kuri pasiekė brendimo amžių, tikisi didelių skausmų per pirmąjį seksualinį aktą. Dėl to, nesugeba atsipalaiduoti, pirmoji lytis tikrai patiria itin skausmingą jausmą. Po to moteris susitelkia į diskomfortą ir, išgyvena kitą kartą, nusprendžia nutraukti bet kokius intymius santykius ir net kalbėti apie seksą.

Yra keletas kitų priežastys, dėl kurių genofobija vyksta moterims:

 • Neteisingas pirmojo lytinio akto ar lyties su nepakankamai patyrusiu partneriu.
 • Patyręs vaikystės seksualinis ar fizinis smurtas, priekabiavimas.
 • Hansekso mokymosi metodai, kai tėvus apibūdina lytis, yra kažkas nešvarus ir gėdingas; kad seksualinis partneris turėtų būti pirmas ir vienintelis žmogus.
 • Baimė dėl lyties pasekmių: lytiškai plintančios ligos arba nepageidaujamas nėštumas.
 • Nepritarimas ir priešiškumas savo kūnui.
 • Dažnai sekso baimė yra susijusi su vaikų trauma, pavyzdžiui, tėvo pasitraukimas iš šeimos. Šiuo atveju, jau esant pilnametystėje, moteris negali sukurti tinkamo santykių su vyrais modelio arba tiesiog bijo išdavystės.
 • Problemos su moterų lyties organais, kurie sukelia skausmą per lytinius santykius.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Baimė dėl lyties vyruose

Skirtingai nuo moterų, kurie bijo sekso dėl fizinės sveikatos problemų, genofobija vyrams visada atsiranda tik dėl psichologinių priežasčių:

 • Neoficialus motinos ugdymas, kurio pasekmė yra visiško įsispyrimo baimė.
 • Baimė dėl nesėkmės lytiniuose santykiuose, dėl kurios bus išjuokti ir pažeminti orumą.
 • Žemas savęs vertinimas ("Ši mergaitė yra per daug gera / graži / protinga man", "aš negaliu jos patenkinti").
 • Praeityje atsiradę nesėkmės lytiniuose santykiuose.
 • Tam tikros moters atmetimas arba baimė būti atvira ir nuoširdus priešingos lyties atstovams.
 • Baimė dėl kraujo - vyras bijo turėti lytinių santykių menstruacinio ciklo metu.

Tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių seksualinė lyties baimė yra seksualinė lytinė tarpsloka su mergelėmis. Mergaitei visada būna stiprus skausmas, panašus į smurtą, ir jaunam žmogui - baimė dėl partnerio nenuspėjamos reakcijos į jo veiksmus.

Dažnai sukelia baimę sekso susiję fobijos: baimė asmeninio kontakto (haphephobia), baimė seksualinio priekabiavimo (agraphobia), baimė priešingos lyties (Heterophobia), ir tt

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

Bažnyčios pasireiškimas seksu

Įdomus faktas yra tas, kad seksualumo baimė pasireiškia įvairiais būdais ir ne visada pastebima plika akimi:

 • Visiškas atsisakymas palaikyti intymius santykius ir jų paminėjimas pokalbyje (šis elgesys vadinamas erotofobija).
 • Atsitiktinė lytys taip pat yra sekso baimės pasireiškimas ir vadinama intimofobija. Šiuo atveju, vaikystėje ar paauglystėje sužeistas asmuo bijo atsiduoti seksualiai partneriui ir su juo susidurti ilgalaikį pasitikėjimą. Nepaisant to, jis turi nekontroliuojamą troškimą už seksą.

Kaip įveikti sekso baimę?

Siekiant visam laikui įveikti baimę dėl lyties, būtina aiškiai nustatyti pagrindines genofobijos priežastis.

Baimė dėl pirmosios lyties

Nesvarbu, kokia trumpa psichologų ir giminaičių instrukcija atrodė, siekiant išvengti genofobijos raidos, reikia sekti kartų patirtimi:

 • Pasimkite intymius santykius tik tada, kai abi partnerės yra protiškai pasirengusios pirmosios lyties linkmei.
 • Nepamirškite ramios jaudinančios atmosferos ir preliminarių padegimų, tačiau netrukdydami alkoholinių gėrimų nedelsdami prieš lytinius santykius.
 • Kad išvengtumėte blaško minčių apie nepageidaujamą nėštumą ir lytiškai plintančias ligas, naudokite kontraceptikus. 
 1. Jei staiga atsiranda vienos iš partnerių seksualinė baimė, galite pabandyti patys išspręsti problemą. Konfidencialūs pokalbiai ir genofobijos priežasties išaiškinimas yra privalomi; Be to, baimė turėtų būti suvokiama kaip bendra problema, o ne vienos iš partnerių problema.
 2. Siekiant atsikratyti sekso baimės, ekspertai rekomenduoja gerti prieš lytinį aktą nedidelį kiekį alkoholio ar švelnų raminamąjį (Tablet valerijono, Sukatžolė, vaistažolių arbatų mėtų arba citrinų balzamas - tik moterims).
 3. Tais atvejais, kai baimė dėl sekso yra susijusi su sunkia psichologine trauma (smurto, kompleksų, lydimųjų fobijų), reikia kreiptis pagalbos iš specialistų - psichiatro, psichoterapeuto, psichologo. Reikia prisiminti, kad praktiškai neįmanoma įveikti ligos be kvalifikuotos pagalbos.
 4. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas jų sveikatai, moterims, kurių baimė dėl lyties yra susijusi su skausmu lytinių santykių metu. Ginekologui reikia skubiai atlikti tyrimą ir sužinoti tikrąją diskomforto priežastis. 

Baimė sekso - reiškinys yra toks nenatūralus, kad tai nėra būtina lentyną kampaniją į specialistą, nes keista iš pirmo žvilgsnio, fobija gali ne tik sugadinti gana vientisą intymią dalį savo gyvenimo, bet taip pat plėtoti į negrįžtamų padarinių psichinę sveikatą.

trusted-source[21]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.