^
A
A
A

Erekcijos disfunkcija vyrų ir moterų seksualinės sužadinimo stoka

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Erekcijos disfunkcija vyrams ir seksualinio sužadinimo stoka moterims yra seksualinių reakcijų ciklo sužadinimo fazės pasekmė. Vyrams, sergantiems šio sutrikimo sunkumais pasiekti ir išlaikyti erekciją (impotencija) arba erekcija jose nėra pakankamai išreikšta. Moterims, kurioms būdingas toks sutrikimas, gali sutrikti gebėjimas išskirti makšties tepalus.

Kai kurie žmonės, turintys tokius pažeidimus, turi ilgą erekcijos ar seksualinės sužadinimo pažeidimų istoriją (istorija), o kitais atvejais šie sutrikimai atsiranda staiga, po ilgo normalaus seksualinio gyvenimo. Taigi, 50 metų vyras per 25 metų santuoką retai turėjo sunkumų erekcijai pasiekti. Praėjus vieniems metams po žmonos mirties, jis pradėjo naujus santykius, o pirmą kartą mėgindamas miegoti su savo pasirinkta, jis neturėjo erekcijos. Kitu atveju 27 metų moteris neturėjo seksualinės susierzinimo, nors ji pageidavo lyties. Anksčiau per savo ankstesnius santykius ji visada patyrė fizinį jaudulį per meilės žaidimą. Tolesni tyrimai parodė, kad jos partneris jai nebuvo skatinamas taip, kaip jai buvo naudojamasi.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Erekcijos sutrikimo vyrų priežastys

Jei problemų su erekcija ar sužadinimo požymiai atsiranda staiga ir po ilgo seksualinio gyvenimo, turėtumėte paaiškinti gydytoją. Kaip jau minėjome, įvairūs vaistai ir ligos sukelia seksualinių reakcijų ciklą.

Jei žmogus vystosi erekcijos sutrikimų, jis tikriausiai turėtų kreiptis į urologą, kad sužinotumėte, ar šių sutrikimų priežastys yra organinės ar psichologinės. Dažnai problemos yra ir organinės, ir psichologinės šaknys, kaip ir vyrui, kuris neturėjo pakankamai pakankamai erekcijos. Problema prasidėjo praėjus metams po jo diabeto diagnozavimo (labai dažnos impotencijos priežastys) ir jo paskyrimo gydymu insulinu. Jo žmonos skundai dėl erekcijos trūkumo paskatino jį bijoti, kad jis apskritai negalės erekcijos.

Organinių sutrikimų tyrimai apima kraujo tėkmės lygį ir varpos arterijų ir venų būklės stebėjimą, taip pat nustatant neurologinės žalos tikimybę. Daugumoje vyrų tokiais atvejais nustatomas naktinio erekcijos lygis. Per dvi ar tris naktis pacientai miega specialiai įrengtoje laboratorijoje. Prietaisai nustato organizmo būklę skirtingose miego fazėse, ypač REM fazėje. Be to, buvo pasiūlytas labai praktinis jo vartojimo namuose tyrimas: jei greito miego fazėje erekcija nesikaupia, galime manyti, kad pagrindinė disfunkcijos priežastis yra organinė priežastis. Deja, moterų seksualinių sutrikimų organinių veiksnių nustatymo metodų kūrimas atsilieka nuo vyrų, nors somatiniai tyrimai ir hormoniniai tyrimai gali padėti išsiaiškinti jų organines priežastis.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Erekcijos disfunkcijos gydymas vyrams

Esant erekcijos arba seksualinio susijaudinimo sutrikimams, parodyta elgesio psichoterapija, skatinanti baimės mažinimą. Paprastai rekomenduojami jautrinimo pratimai. Tokiu atveju pati seksas yra atidėtas, o atgal - pirmasis rekomenduojamas liečiamasis kontaktas ir emocinis stimuliavimas. Tuo pat metu tiek vyras, tiek moteris turėtų skatinti vienas kitą ir remti jų partnerio gydymą, ypač jei seksualinės problemos yra susijusios su santykių sunkumais.

Daugelio vyrų erekcijos sunkumai atsiranda dėl nesėkmės baimės. Jos atsiranda dėl padidėjusios savikontrolės ("stebėtojo vaidmens") ar per didelio susirūpinimo dėl erekcijos laipsnio. Vyrai, turintys stiprumo problemų, ypač jautrūs savo partnerio kritinėms pastaboms apie jų erekcijos trūkumą; jie patiria nepilnavertiškumo ir kaltės jausmą. Tokių atvejų terapija daugiausia skiriama partnerių pažinimui su kitomis lytinių santykių formomis, išskyrus tiesioginius lytinius santykius.

Vyrams, turintiems organinį erekcijos sutrikimą, gali būti naudojamas penio implantavimas kaip priemonė įsiskverbimo sugebėjimui realizuoti. Kiekviena tokia operacija turėtų būti pagrįsta psichologų, psichiatrų, seksologų ir urologų ekspertų nuomone. Kai kuriais atvejais, kai seksualinio malonumo trukdo psichinės problemos, parodoma ilgalaikė psichoterapija ir elgesio seksualinė terapija.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.