^
A
A
A

Valgomąją pakavimo medžiagą išrado mokslininkai

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

06 May 2021, 09:00

Mokslininkų komanda iš Indijos ir Rusijos sugalvojo specialią lipnią plėvelę, kurią galite valgyti. Šia plėvele galima pakuoti beveik bet kokį produktą - nuo daržovių ir vaisių iki mėsos ir žuvies. Pakuotėje yra tik natūralių ingredientų, kurie nekelia pavojaus sveikatai ir neteršia aplinkos. Drėgnomis sąlygomis plėvelė beveik visiškai suyra per 24 valandas.

Tyrėjai paskelbė darbo rezultatus moksliniame leidinyje „Journal of Food Engineering“.

Indijos Šri Padmavati ir Šri Venkateswara švietimo įstaigų darbuotojai, taip pat Uralo federalinio universiteto ir Rusijos mokslų akademijos Uralo filialo organosintezės instituto atstovai sukūrė tris maisto pakavimo galimybes, pagrįstas natūralia polimero natrio alginatas - dumblių produktas. Molekulinė natrio alginato sudėtis gali suformuoti plėvelę, o papildomas molekulių „stiprinimas“ antioksidanto - ferulio rūgšties - dėka padėjo plėvelę tapti stiprią, vienodą ir netgi padidinti. Produktų galiojimo laikas.

„Dėl pridėto komponento antioksidacinių savybių buvo galima sulėtinti oksidacines reakcijas ir prailginti supakuoto produkto šviežumą. Be to, į plėvelę galima papildomai pridėti antivirusinių komponentų, o tai dar labiau teigiamai paveiks maisto konservavimo terminą “, - aiškino vienas iš darbo autorių chemikas Grigorijus Zyryanovas.

Kas yra pagrindinis išradimo komponentas? Tai natūralios kilmės valgomasis polimeras. Paprastai jis naudojamas vaistų, maisto produktų, kosmetikos gamyboje, nes natrio alginatas yra puikus natūralus tirštiklis ir stabilizatorius. Pagalbinis plėvelės komponentas yra ferulo rūgštis, medžiaga, pasižyminti antioksidacinėmis savybėmis, cinamono rūgšties produktas. Jis išsiskiria plačiu farmakologiniu aktyvumu, pasižyminčiu priešuždegiminiu, priešnuodiniu, antivirusiniu, antimikrobiniu ir net priešvėžiniu poveikiu.

Naujos natūralios plėvelės gamyba yra gana prieinama, nes tam nereikia specialių technologinių įrenginių. Natūralios pakuotės gamyba gali būti vykdoma įmonėse, kurios specializuojasi maisto produktų ir polimerų gamyboje. Svarbiausia, kad tokia įmonė laikytųsi nustatytų normų, taikomų maisto pramonei.

Masinė naujos rūšies pakuočių gamyba vis dar yra sprendimo stadijoje. Tikslios datos ekspertai dar negali įvardyti. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad vartotojų paklausa dėl tvarių lipnios plėvelės variantų nuolat auga, greičiausiai tai įvyks netrukus.

Pagrindinis informacijos šaltinis: Maisto inžinerijos žurnalas

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.