^
A
A
A

PSO siūlo naudoti testus, kad galėtų save identifikuoti ŽIV

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

16 December 2016, 09:00

Pasaulio AIDS dienos vardu PSO paskelbė naujas rekomendacijas dėl ŽIV savianalizės.

Ekspertai pažymi, kad iki šiol, diagnostikos metodai ŽIV nėra tobula, todėl dalis ŽIV infekuotų negaunate antiretrovirusinių vaistų, nes jie arba nežino jų statuso, arba negali, dėl kokių nors priežasčių, kreiptis į specialią įstaigą diagnozės. Ekspertai pažymi, kad dauguma žmonių net nesuvokia, kad yra užsikrėtę ŽIV, daugelis yra didelė rizika užsikrėsti, be to, reikia pažymėti, kad kai kurie žmonės sunku kreiptis į specializuotas paslaugas patikrinti savo ŽIV statusą. 

PSO generalinis direktorius Margaret Chanas teigė, kad daugelis ŽIV užsikrėtusių žmonių ne tik negali gauti tinkamo gydymo, bet ir kelia grėsmę aplinkiniams, o ŽIV savęs nustatymas padeda daugeliui sužinoti apie jų ŽIV statusą. Naujus testus galima atlikti namuose, ir pirštui reikės iš seilių ar kraujo, o po 15-20 minučių galėsite sužinoti rezultatus. Jei rezultatas yra teigiamas, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą, kad patvirtintumėte diagnozę.

Tokiems pacientams bus teikiamos konsultacijos dėl ligos ir gydymo, taip pat kreipimasis į specialias institucijas ŽIV pacientų prevencijai ir gydymui.

Pasak PSO ekspertų, ŽIV savianalizacija leis išbandyti daugiau žmonių ir išplėsti kai kurių kategorijų piliečių teises ir galimybes, kad būtų galima anksti diagnozuoti ŽIV. Naujas testas ypač svarbus tiems žmonėms, kurie dėl kokios nors priežasties negali kreiptis pagalbos iš atitinkamų paslaugų.

Per pastaruosius 10 metų žmonių, kurie žino apie savo ŽIV statusą, skaičius išaugo beveik 50% visame pasaulyje ir apie 90% pacientų gauna reikiamus vaistus.

Visame pasaulyje skirtingų kategorijų gyventojai susiduria su sunkumais, kai gaunate ŽIV diagnozę, mažiau tikėtina, kad vyrai bus ieškoti pagalbos nei moterys, o ŽIV dažniau atsitiks atsitiktinai. Tarp moterų Pietų ir Rytų Afrikos šalyse dažniausiai pasitaiko. Be to, tarp prostitučių, homoseksualų, transseksualų, narkomanų, kalinių yra didelis ŽIV atvejų skaičius - apie 50% atvejų įvyksta šiose piliečių kategorijose.

ŽIV užsikrėtusių žmonių partneriai taip pat yra labai grėsmingi - iki 70 proc. Yra užsikrėtę, bet apie tai net nežino. 

Naujose rekomendacijose taip pat yra elementų, kurie padės žmonėms, sergantiems ŽIV, atverti savo partnerius ir padėti jiems diagnozuoti. ŽIV infekcijos savitikros testas leis žmonėms sužinoti apie jų ŽIV statusą ir laiku imtis tinkamų priemonių.

Naujasis testas beveik padvigubino ŽIV nustatymo greitį tarp homoseksualių, Kenijos tyrimai parodė, kad standartiniai diagnostiniai metodai yra pusiau veiksmingi kaip naujas testas, skirtas savarankiškai užsikrėsti ŽIV.

Dabar 23 šalys remia idėją pradėti testus savarankiškai užsikrėtusiais ŽIV, daugelis šalių rengia politiką, skirtą ŽIV plitimo mažinimui, tačiau jų pačių tapatybės nustatymas ŽIV yra ribotas.

PSO pasiūlė nemokamai platinti testus dėl ŽIV užsikrėtimo ŽIV arba sudaryti tokią kainą, kuri būtų prieinama visiems gyventojų segmentams.

Šiuo metu PSO remia 3 Pietų Afrikos šalis, kuriose jau pradėjo naudoti ŽIV testus pagal STAR projektą.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.