^
A
A
A

Pacientas gali užsikrėsti liga per neapdorotus stetoskopus

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 30.05.2018
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

01 August 2017, 09:00

Daugelis pacientų turi galimybę pamatyti, kaip gydytojas rankas nagrinėja. Bet ar stetoskopas buvo gydomas po ankstesnio paciento?

Specialistai, atstovaujantys Profesinę infekcinės ir epidemiologinės priežiūros asociaciją, atsakė į šį klausimą. Dėl to buvo paskelbta labai įdomi informacija, pagrįsta JAV klinikose atliktais tyrimais.

Ekspertai teigia, kad gydytojai tik retai taiko savo stetoskopą gydymui - net ir tada, ne kiekvienam naujam pacientui. Ir tai, nepaisant to, kad tokia priemonė laikoma būtina siekiant užkirsti kelią hospitalinių infekcijų vystymui. Remiantis Amerikos CKZ infekcijų kontrolės instrukcijomis, visi prietaisai ir prietaisai, skirti naudoti pakartotinai, įskaitant stetoskopus, turi būti privalomai apdorojami.

"Stetoskopas yra naudojamas tiriant pacientus keliasdešimt kartų per dieną. Visų rūšių mikroorganizmų kiekis, kuris joje atsispindi, yra potencialiai pavojingas, nes jis gali tiesiogiai perduoti infekciją. Neapdorotas stetoskopas kelia rimtą grėsmę sveikatai, ne mažiau nei gydytų gydytojų rankos ", - sako APIC vadovas Linda Green.

Dėl tyrėjų veiksmų nuo jų pateikimo pradėtas stetoskopų nukenksminimo ir infekcinių ligų prevencijos projektas. Specialistai pateikė pasiūlymą reguliariai naudoti alkoholinių gėrimų tirpalus ir servetėles: tuo pat metu svarbu pradėti jas naudoti nuo studento laiko.

Asociacijos darbuotojai yra šokiruoti, kad didžioji dalis medicinos darbuotojų visiškai ignoruoja tai, kad reikia tvarkyti tokius įrenginius. Todėl daugeliui iš jų stetoskopas traktuojamas kaip naujovė.

Epidemiologinės kontrolės atstovai vykdo edukacinį darbą su medicinos specialistais, kurio metu jie priminė apie dokumentų tvarkymo svarbą: tokios taisyklės egzistuoja ilgą laiką, ir niekas jų neatšaukė.

Deja, vėlesni eksperimentai, kurie buvo atlikti per ateinančius kelis mėnesius, nurodė, kad švietimo darbas beveik kiekvienas nebuvo priimtas tinkamai: stetoskopas ant paviršiaus vis dar buvo rasta labai daug bakterijų.

"Mes neturime leidimo priversti gydytojų tvarkyti prietaisus tvarkingai. Mes galime tik teigti, kad iki šiol didžiulis gydytojų skaičius nepakankamai dėmesio skiria stetoskopui gydyti, todėl žmonėms kelia didelę riziką. Medicinos darbuotojų kultūrą būtina pakeisti apačioje, nes tikėtina, kad situacija kitaip nesikeis. Mes kreipiamės į sveikatos departamentą ir sutelkiame dėmesį į šį faktą ", - sako Dr. Green.

Ekspertai rodo, kad Stetoskopas paviršiaus dažniausiai sėjami tokių patogenų kaip Staphylococcus, Pseudomonas, Clostridium, taip pat antibiotikų atsparių enterokokų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.