^
A
A
A

Mėsos maistas sukelia širdies ligas

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

01 February 2013, 09:02

Britų mokslininkai paskelbė eksperimento, kuris prasidėjo daugiau nei prieš penkiolika metų, rezultatą. Tyrimo tema buvo nustatyti santykius tarp produktų, kurie patenka į suaugusiųjų mitybą ir širdies ligas. 2013 m. Sausio mėn. Mokslininkai iš Anglijos ir Škotijos gavo teiginį, kad žmonės, kurie sąmoningai atsisakė valgyti gyvūninės kilmės maisto, yra mažiau linkę nukentėti nuo širdies nepakankamumo.

Oksfordo universiteto gydytojai tvirtina, kad žmonės, kurie kasdien valgo gyvūninius baltymus, didėja galimybė patekti į ligoninę su širdies ir kraujagyslių ligomis. Procentinis skirtumas yra didesnis nei 30%: tai yra mokslininkų skaičius, kai sakoma, kad vegetarai mažiau linkę į širdies ir kraujagyslių ligas.

Širdies liga yra šiuolaikinio pasaulio rykštė. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių šalių širdies ir kraujagyslių ligos yra pirmoji ankstyvojo mirtingumo priežastis ir kasdienė pacientų hospitalizacija. Dėl didelio mirčių skaičiaus buvo nuspręsta atlikti panašų tyrimą. Tik Anglijoje nuo širdies ligų kasmet miršta apie 40 000 žmonių.

Tyrimas buvo vienas iš didžiausių renginių medicinos Karalystėje istorijos penkiolika metų, mokslininkai pastebėjo per daugiau nei 45.000 suaugusiems, iš kurių didelė dalis (30%) buvo iš pradžių įsitikinęs vegetarai sveikatai. Eksperimento metu savanoriai dalyviai reguliariai atsakė į klausimus apie jų gyvenimo būdą, mitybą, pratimus ir kitą fizinę veiklą, taip pat apie blogus įpročius. Beveik visi dalyviai reguliariai atliko kraujo tyrimą, kad gydytojai galėtų patikrinti cholesterolio kiekį.

Po eksperimento mokslininkai gavo išsamius duomenis apie savanorių sveikatos būklę. Tyrimo metu gydytojai užregistravo 1250 širdies ligų atvejų, iš kurių 198 buvo mirtini. Rezultatas parodė, kad tarp pacientų tik 180 buvo vegetarai, kurie leido mokslininkams nuspręsti, kad mityba gali paveikti širdies sveikatą.

Papildomi tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie atsisakė naudoti gyvūninės kilmės maisto produktus, cholesterolio kiekis kraujyje yra daug mažesnis, todėl ligų rizika kelis kartus mažėja. Be to, vegetarai yra daug mažiau linkę į diabetą ir retai kenčia nuo nutukimo. Buvo smalsu, kad vegetarai, net ir blogi įpročiai, kai kalbama apie širdies ligas, vis dar yra "stabilesni" nei tie, kurie valgo mėsą, bet veda sveiką gyvenimo būdą.

Nepaisant visų matomų pranašumų, kurie suteikia mėsos atsisakymą, mokslininkai pastebėjo, kad vegetariškumą reikia vertinti atidžiai ir rimtai. Staigus mėsos ir žuvies atmetimas gali sukelti stresą kūnui, kuris daugelį metų pripratę prie tam tikrų maisto produktų. Jei nuspręsite atsisakyti gyvūninių baltymų, pirmiausia turėtumėte galvoti apie produktus, galinčius visiškai ją pakeisti, kad būtų išvengta vitaminų trūkumo ir trūko naudingų medžiagų organizme.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.