^
A
A
A

Klimatas "virpina": ką jis paskatins?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

07 February 2018, 09:00

Mokslininkai nerimauja: vis daugiau ir daugiau atsiranda ekstremalių klimato įvykių ir žalos, kurią sukelia tokios nelaimės, kaip potvyniai, uragano vėjai ir sausros. Taigi klimatologai perspėja: ateityje viskas tik pablogės.

Ekstremalių klimato reiškinių skaičiaus ir dažnumo padidėjimas yra tam tikras reiškinys, kurį ekspertai vadina klimato "atsipalaidavimu". Kaip apskaičiavo mokslininkai, per pastaruosius šešerius metus oro įvykių dažnis padidėjo daugiau nei 45%. Per pastaruosius metus klimatologai užregistravo beveik 8 šimtus šių reiškinių. Tuo pačiu metu finansinė žala, kurią sukėlė oras, buvo ne mažesnė kaip 129 milijardų dolerių, o tai nėra nei daug, nei mažai - tokios šalies kaip Suomijos valstybės biudžetas.

Antrasis svarbus aspektas yra neigiamas poveikis žmonių sveikatai. Taigi klimato pokyčiai lemia epidemijų raidą, oro taršos didėjimą, gyventojų darbingumo mažėjimą.

"Eksterminio klimato poveikis žmonėms gali būti aiškiai išreikštas ir, deja, tai yra negrįžtamas procesas", - teigia mokslininkai, atstovaujantys 24 mokslo grupes iš įvairių institucijų, taip pat Pasaulio banko ir PSO.

Pagyvenę žmonės kenčia labiau nei kiti, yra silpni imunitetai ir daugelis lėtinių ligų. Per pastaruosius šešiolika metų žemės ūkio veikla Indijoje ir Brazilijoje sumažėjo daugiau nei 5%. Taip yra dėl stipraus klimato šiuose regionuose šilumos.

Apibūdinant poveikį žmonių sveikatai mokslininkai pažymi, kad klimato pokyčiai sukėlė didžiulę dengės karštinės epidemiją . Kiekvienais metais gydytojai nustato šio tipo karščiavimą 100 milijonų pacientų.

Atskirais aspektais laikomas badas. Azijos ir Afrikos šalyse 26 metų išgyvenęs alkanas išaugo 24 mln. Žmonių. "Nemaža maisto dalis taip pat yra klimato kaitos pasekmė XXI amžiuje", - pažymi mokslininkai.

Esant teigiamam momentui šioje situacijoje, ekspertai nustatė, kad pastaraisiais metais mirtingumo nuo klimato įvykių lygis nepasikeitė. Tai gali reikšti, kad žmonės daugiau ar mažiau sugeba susidoroti su spontaniniais reiškiniais.

Tyrimo autorius Nick Watss pažymėjo: "Yra tikimybė, kad vidutinės metinės temperatūros padidėjimas lems tam tikras teigiamas pasekmes. Pavyzdžiui, sumažėja mirtingumo nuo hipotermijos rizika šalyse, esančiose arčiau šiaurės.

Iškart po mokslininkų ataskaitos paskelbta Pasaulinės meteorologų organizacijos ataskaita. Kaip teigiama ataskaitoje, praėjusiais metais atmosferos kiekis CO 2 viršijo 403 milijonus akcijų, tai buvo pusė daugiau nei per pastaruosius dešimt metų vidutinė vertė. Mokslininkai pažymėjo, kad per pastaruosius 800 tūkstančių metų ši vertė buvo mažesnė nei 280 mln. Akcijų.

Išsami ataskaita apie tyrimą pateikta "Lancet" programoje.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.