^
A
A
A

Jūs galite išjungti seksualinį troškimą

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

29 December 2016, 09:00

Tyrimo grupė teigė, kad galima kontroliuoti asmens seksualinį troškimą, tam tikromis smegenų srities stimuliacija reikalinga magnetiniais laukais. Naujajame darbe susirinko mokslininkai iš Pitsburgo universiteto ir Kalifornijos universiteto. Ekspertai įsitikinę, kad jie randa būdą "įjungti" ir "išjungti" seksualinį troškimą nepažeidžiant paties smegenų.

Kaip pagrindą, ekspertai paėmė transkranialinę magnetinę stimuliaciją, kuri medicinoje naudojama įvairiems sutrikimams gydyti. Šis neinvazinis smegenų žievės stimuliavimo būdas švelniais magnetiniais impulsais yra visiškai neskausmingas, be to, jis leidžia kontroliuoti dopamino lygį - hormoną, atsakingą už asmens psichoemocinę būklę.

Transkranialinė magnetinė stimuliacija naudojama įvairių psichinių sutrikimų, smegenų kraujagyslių ligų, trauminių nugaros smegenų traumų ir tt

Savo darbe mokslininkai patikrino, ar transkranialinė magnetinė stimuliacija padėtų kontroliuoti vyro lytinį potraukį. Eksperimento metu dalyvavo 20 žmonių, kurių kiekviena buvo tradicinė seksualinė orientacija ir per paskutiniuosius metus turėjo bent 2 lytinius partnerius.

Iš pradžių mokslininkai dirbo dorsolateralinės prefrontalinės srities smegenyse, smegenų regione, tiesiogiai atsakingame už atlyginimą.

Naudojant magnetinius impulsus, dorsolateral prefrontal cortex darbas buvo slopinamas ar sustiprintas. Eksperimento dalyvių lytinių organų metu buvo nustatyti specialūs stimuliatoriai, kurie signalizavo tuo atveju, jei žmogus sugebėjo paspausti mygtuką po to, kai tam tikras vaizdas pasirodė priešais akis.

Išstudijavęs alfa bangų, naudojant elektroencefalograma kaita, Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad stimuliavimas dorsolateral prefrontalinę žievės padidina dalyvių ir slopinimo įspūdžių, priešingai, sumažėjo lytinis potraukis. Įdomu buvo tai, kad stimuliacija įtakos seksualinį gyvenimą dalyvių dar keletą dienų po eksperimento pabaigos, bet jei savanoriai buvo pasiūlyta atlygį grynaisiais pinigais vietoje seksualinės stimuliacijos, tada panašus poveikis nebuvo pastebėtas.

Kitas įdomus sekso srities tyrimas buvo Kanados specialistų darbas, kuris nustatė, kad moters atmintis priklauso nuo jos seksualinio gyvenimo. Eksperimente dalyvavo 78 moterys, kurios atsakė į specialius klausimus, kad padėtų nustatyti sugebėjimą prisiminti naują informaciją, įskaitant atminties abstrakčius žodžius ir veido atpažinimo funkcijas. 

Kaip rezultatas paaiškėjo, kad aktyvaus lytinio gyvenimo moterys turėjo geresnę atmintį, palyginti su mažiau aktyviais silpnesnės lyties atstovais. Moterys, kurios sirgo seksu, dažnai prisimena geresnius abstrakčius žodžius, o mokslininkai tai priskiria seksualinio kontakto įtaka smegenų daliai, reguliuojančiai nervų sistemos veiklą, emocijas ir atmintį. Po makšties lyties šioje smegenų dalyje nervų audinys aktyviai auga, o tai padeda stiprinti atmintį. Ekspertai teigia, kad ši funkcija yra susijusi su fizine veikla moteryje sekso metu ir streso mažinimu po orgazmo.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.