^
A
A
A

Dulkių audros padidina kvėpavimo takų ligų riziką

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

07 December 2011, 20:29

Naujajame žurnale Respirology paskelbtame tyrime matyti, kad dulkių audros padidina chroniškų plaučių ligų , ypač lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) hospitalizavimą .

Dulkių audrus Rytų Azijoje ir pietų Kinijoje sukelia dulkių vėjas, kuris plinta dideliais atstumais nuo šiaurės Kinijos. Didelių dalelių, kurių skersmuo yra nuo 2,5 iki 10 mikrometrų, koncentracija gali pasiekti labai aukštą lygį.

Mokslininkai, vadovaujami profesoriaus T. Wong Kinijos universiteto Honkonge išanalizavo duomenis apie kasdien kreipiasi į skubios pagalbos skyrių dėl kvėpavimo takų ligų Honkonge, oro taršos rodiklių bei meteorologinių kintamųjų nuo 1998 sausio iki 2002 m. Tada jie nustatė penkis dulkių audrus per šį laikotarpį ir atliko lyginimus naudojant nepriklausomą t-testo atvejo analizę.

Rezultatai parodė, kad žmonėms prie ligoninių ligonių, sergančių LOPL, padidėjo 2 dienos po dulkių audros 5%. Mokslininkai nustatė ryšį tarp padidėjusios didelių dalelių, susidariusių dulkių audrų metu, padidėjusios koncentracijos ir didelės kvėpavimo ligų, ypač LOPL, rizikos.

"Mūsų rezultatai rodo, kad pacientams, sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis, reikia laiku laiku užkirsti kelią užteršto oro patekimui į šią kategoriją", - pažymi T. Wong.

Profesorius Frank J. Kelly iš Londono karališkojo koledžo ir jo kolegos siūlo įdiegti nacionalinius oro kokybės indeksus ir susijusias įspėjimo tarnybas, kad būtų išvengta potencialiai žalingo dulkių audrų poveikio.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.