^

Sveikata

Vaiko ir suaugusio vakcinavimo pažymėjimas

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Profilaktinės vakcinacijos turi būti atliekamos nuo pat vaiko gimimo. Jie padės formuoti imunitetą, apsaugoti nuo daugelio pavojingų infekcinių ir mirtinų ligų. Informacija apie skiepijimus visada griežtai kontroliuojama. Anksčiau ši informacija buvo užfiksuota asmens medicininiame įraše ir buvo laikoma poliklinikoje. Tačiau šiandien, moderniomis sąlygomis, man reikia visuotinių požiūrių pokyčių. Ši informacija vis dažniau reikalinga įvairiose mūsų gyvenimo ir veiklos srityse. Asmuo turi mažiau laisvo laiko, praktiškai nėra galimybės konsultuotis su gydytojais kiekvienu poreikiu ieškoti reikalingos informacijos. Be to, didėjant piliečių judumui, asmeninis prašymas dėl tokios informacijos kartais tampa tiesiog neįmanomas. Būtent dėl šių priežasčių reikėjo pokyčių. Šiandien vakcinacijos pažymėjimo sąvoka tapo tvirtai įtvirtinta praktikoje  .

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad tiek dokumentai, tiek medicinos pažyma ir pažymėjimas turi tokią pačią teisinę galią. Abi vakcinos kortelės užpildytos 063 / y formatu, o skiepijimo pažymėjimai, užpildyti formos 156 / -93, yra skiepijimo kortelės. Iš tikrųjų dokumentai yra vakcinos istorija. Čia pateikiama informacija apie vakciną, vakcinacijos laiką ir charakteristikas, kurias žmogus švirkščia per savo gyvenimą. Vaikui yra pažymėjimų, yra suaugusiųjų. Pirmoji vakcinacija teikiama naujagimiui ligoninėje. Jie yra vakcinuoti nuo tuberkuliozės ir viruso hepatito, kurie yra užregistruoti atitinkamai. Taigi, išleidęs vaikus, ligoninė nedelsdama išduoda skiepijimo pažymėjimą ir kopijas informaciją klinikoje, kurioje vaikas bus stebimas.

Yra vakcinavimo kambarys, kuriame bus įsteigtas skiepijimo žemėlapis. Jame yra reikiama informacija apie gautas vakcinacijas. Kol vaikas pradės eiti į ikimokyklinę ar mokyklą, informacija saugoma klinikoje. Registracijos metu turi būti išduodama kortelė, kuriai dar reikia įrašyti jau švietimo įstaigose. Sertifikato forma yra 030 / y, medicinos vienetą saugo slaugytoja ir gydytojas, dirbantis švietimo įstaigoje. Informacija dubliuojama, ją galima rasti ir vaikų darželio medicinos centre, ir poliklinikoje.

Po to, kai vaikas pasiekia atitinkamą amžių, visa informacija perduodama paauglių įstaigai, tada suaugusiųjų poliklinikai. Jei mes kalbame apie dokumentus, kuriuos saugo asmuo namuose - prieš tokios galimybės nebuvo. Tačiau pastaraisiais metais dėl to, kad tokia nauja registracijos forma pasirodė kaip skiepijimo pažymėjimas, informaciją apie skiepijimą galima laikyti asmens rankose. Tai turi daug privalumų ir labai palengvina padėtį, ypač su užimtumu, perkėlimu, nes nereikia aplankyti poliklinikos, archyvų ir prašyti duomenų.

Ar man reikia skiepijimo sertifikato?

Šio dokumento būtinumas ir svarba nėra abejonių, nes juose yra visi pagrindiniai profilaktinio skiepijimo duomenys, kuriuos žmonės gali laikyti net namuose. Jie turi būti užregistruoti, nes be jų neįmanoma įsidarbinti ar užimti. Tai yra privaloma dokumentacija.

Skiepijimas turi būti atidžiai stebimas. Taip yra dėl to, kad inokuliuota vakcina negali sukelti pavojingos, netgi mirtinos ligos. Tuo pačiu metu, klaidingi dvigubai formuojant asmuo iš tos pačios infekcijos turi rimtą neigiamą poveikį imuninei sistemai, iki disfunkcija, dėl autoimuninės ligos vystymąsi, ir net infekcinės ligos, dėl kurių asmuo buvo paskiepytas plėtrai.

Skiepijimo liudijimas išduodamas medicinos įstaigos, kurią vaikas aplankė pirmą kartą, inokuliatas ir kur buvo skiepijama. Gali būti namuose su asmeniu, kuriame yra visi duomenys, netgi gauti ligoninėje. Tarp suaugusios gyventojų dalies tokie pažymėjimai yra ypač populiarūs, nes jie labai patogu naudotis. Būtinumą sąlygoja tai, kad šiandien yra daug specialybių ir pozicijų, reikalaujančių, kad asmuo būtų visiškai sveikas ir skiepytas. Vakcinacijos pažymėjimo registracija yra privalomas daugelio įmonių užimtumo reikalavimas. Sertifikatas labai palengvina užimtumą.

Be to, sertifikato prieinamumas žymiai palengvina visų papildomų dokumentų, susijusių su sveikata, tvarkymą, įskaitant medicinines knygas, SPA korteles, sporto pažymėjimus, medicininius tyrimus.

Vienas iš didžiausių sertifikato privalumų yra tai, kad jame pateikta informacija yra patikima ir kontroliuojama. Teisė įvesti informaciją priklauso tik darbuotojams sveikatos srityje. Informacija registruojama ir patvirtinama įstaigos trikampio formos antspaudu. Tai leidžia visiškai įsitikinti, kokios vakcinacijos buvo padarytos ir kurių ne.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Kur galiu gauti vakcinacijos pažymėjimą?

Tai duoda poliklinikos inokuliacija. Institucija, kuri atlikdavo pirmąją inokuliaciją, turėtų būti suteikta teisė. Dažnai išduodama motinystėje, kai motina ir vaikas išleidžiami. Jame jau buvo išdėstyta pirmoji vakcinacija, sąraše yra hepatitas ir BCG.

Skiepijimo pažymėjimas su vakcinomis

Jis pateikiamas dviem dalimis. Pirmasis yra bendroji informacija, paso duomenys. Antrame skyriuje pateikiama medicininė informacija apie tai, kaip asmuo buvo paskiepytas, kokios ligos yra infekcinės etiologijos, kuriam jis patyrė. Taip pat yra informacijos apie tai, kas asmuo serga savo gyvenimui, ir koks imuniteto statusas. Taip pat yra pastabų, kaip organizmas reagavo į šią vakciną, ar buvo kokių nors komplikacijų, šalutinių poveikių.

Išsamesnė informacija pateikiama apie tai, kokie papildomi imuninės sistemos tyrimai buvo atlikti ir kokie rezultatai buvo gauti.

Jame pateikiama informacija apie tai, kokie imunoglobulinai buvo įvesti, ar Mantoux reakcija buvo padaryta, ir kokie rezultatai buvo gauti. Yra stulpelių, kuriuose informacija apie vakcinacijas, kurios yra pateikiamos pagal valią arba prireikus, registruojamos atskirai. Pavyzdžiui, jei asmuo keliavo į atogrąžų šalis, jam gali prireikti skiepijimo nuo tropinių infekcijų. Kai kurie žmonės nori būti vakcinuoti nuo gripo, ypač jei jiems gresia pavojus. Be to, daugelis skiepijami nuo įvairių virusinių, ricketcioninių ir bakterinių infekcijų, ypač jei jų darbas reikalauja sąlyčio su šiais mikroorganizmais. Taigi, sanitarinių-epidemiologinių stočių darbuotojai, veterinarijos priežiūra, moksliniai darbuotojai, laboratorijos darbuotojai, nuolat dirbantys su mikroorganizmų kultūromis, užkrėstos biologinės medžiagos, yra priversti atlikti įvairias ligas.

Skiepijimo sertifikato forma

Jis pagamintas 156 / y-93 pavidalu. Turi būti parašytas asmeninis gydytojo parašas, taip pat sertifikatą išdavusios medicinos įstaigos antspaudas.

Užsakyti vakcinacijos pažymėjimus

Kaip nustatyta tvarka: ją gali išduoti motinystės ligoninė išleidimo metu, institucija, kurioje asmuo yra laikomas. Be to, teisė išduoti turi medicinos padalinius ir sveikatos priežiūros pareigybes, kurios stebi sveikatos būklę.

Kiekvieno sertifikato įrašas pateikiamas vakcinacijos metu, yra pasirašytas. Užsakyme nurodyta, kad draudžiama atlikti bet kokius pataisymus. Informacijos trūkumas ar pataisymai yra atsakingi. Taip pat pažymėjimas nustoja veikti. Asmuo pateikia pažymėjimą, formalizuotą švietimo įstaigoje, įdarbinant, įdarbinant armiją. Taip pat kiekvienu vizitu į polikliniką, bet kokią kitą medicinos įstaigą reikia pažymėjimo. Jis yra ypač svarbus hospitalizacijos metu, lankantis neatidėliotinos pagalbos skyriuje.

Jei vakcinacija nebuvo atlikta, informacija apie tai taip pat registruojama nurodant jo nebuvimo priežastį, rašoma apie kontraindikacijas. Jis saugomas medicinos įstaigoje ir savininkui visą gyvenimą.

Skiepijimo sertifikatas 156 iš 93

Yra formalizuota daugeliu atvejų ir gyvenimo situacijose. Taigi, įvairūs sporto renginiai ir varžybos reikalauja jo prieinamumo. Tai gali būti reikalaujama pareiškėjams, ypač dėl darbo, susijusio su kenksmingų gamybos veiksnių poveikiu maisto produktų gamybai, viešojo maitinimo įmonėms. Tai yra knyga, kurioje atsispindi pagrindinė informacija, kuri gali būti reikalinga kritinėse situacijose: kraujo grupė, Rh faktorius, informacija apie vakcinacijas, infekcines ligas, kurias asmuo turėjo. Taip pat vakcina nuo tuberkuliozės, kuri atliekama motinystės ligoninėje, 3-4 dienos gyvenime. Toliau pateikiama informacija apie Mantoux reakciją, kuri leidžia nustatyti atsparumą tuberkuliozei. Reakcija vyksta, kai yra tuberkuliozės patogenai. Fiksuotos ir privalomos, ir neprivalomos vakcinacijos. Pavyzdžiui, dauguma žmonių daugiausia išvyksta išvykstant iš valstybės, ypač šalyse, turinčiose tropinį ir subtropinį klimatą. Taip pat rekomenduojama vakcinuoti nuo Laimo ligos, kai išvykstate į šiaurinius JAV regionus.

Atskirai nurodoma, ar asmeniui buvo skirti imunoglobulinai, serumai, ar buvo kokia nors skiepijama ūmi alerginė reakcija. Čia taip pat pateikiama informacija apie serotonergines reakcijas, kurių pagrindu galima nustatyti imuniteto intensyvumą, tam tikrų vaistų netoleravimą.

Tarp naujų vakcinacijų (jei pageidaujama) yra skiepijimas nuo pneumokoko, hemofilija (rekomenduojama vaikams, kurie gimė anksčiau, maitinami dirbtiniais maistinių medžiagų mišiniais, dažnai serga).

Suaugusiųjų vakcinacijos pažymėjimas

Tai daro gyvenimą žymiai lengvesniu, nes sunaudotas laikas smarkiai sumažina dokumentų kiekį. Leisk tai niekur nerekomenduojama. Jei reikia palikti, jums reikia padaryti kopiją sau ir pateikti originalą.

trusted-source[7], [8]

Vaiko skiepijimo pažymėjimas

Jis išduodamas gimdymo namuose, nustatytas kartu su ambulatorine kortele. Tai laikoma priedu prie paciento medicininių įrašų. Gali būti pradėtas ir atskirai vaiko tyrimo vietoje (ikimokyklinėje), jei anksčiau tai nebuvo padaryta. Dažnai išduodama ligoninėje, kur iš karto pateikiama informacija apie pirmąsias profilaktines vakcinacijas. Jei buvo kontraindikacijų vakcinacijai, ši informacija taip pat registruojama.

Tai yra anksčiau paskirstyto skiepijimo lapo analogas. Negalite atlikti rimtų sertifikato pataisymų, nes jis automatiškai laikomas negaliojančiu. Jis gali būti laikomas namuose ar medicinos įstaigoje. Sertifikatas turi būti saugomas visą gyvenimą, o tai paaiškinama padidėjusia komplikacijų ir rimtų pasekmių rizika, atsitiktinai atliekant tą pačią vakcinaciją.

Ką daryti, jei vakcinacijos pažymėjimas prarastas?

Sertifikatą galima lengvai atkurti. Sertifikato formą išduoda poliklinika. Arba jis yra perkamas bet kuriuo momentu parduodant spausdintą medžiagą.

Kaip atkurti vakcinos pažymėjimą?

Būtina surinkti visą informaciją apie anksčiau padarytas skiepas. Norėdami tai padaryti, turėsite aplankyti polikliniką.

Kas išduoda vakcinacijos pažymėjimą?

Institucija, kuri įgyvendina vakcinų profilaktiką, kelia problemą. Naujai gimęs vaikas  ligoninės dažnai  gauna vakcinacijos pažymėjimą, kai išleidžiamas. Jis saugomas namuose, gali - poliklinikoje (statistikos departamente).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.