^

Sveikata

Magnis kraujyje

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Magnis yra ketvirtasis elementas žmogaus organizme po kalio, natrio, kalcio ir antrasis labiausiai gausus elementas ląstelėje po kalio. Žmogaus kūnas turi apie 25 g magnio, 60% jo yra kaulinio audinio dalis, o dauguma likusių atsargų yra ląstelėse. Tik ekstruzdaliniame skystyje yra tik 1% viso magnio. Maždaug 75% serumo magnio yra jonizuotoje formoje, 22% yra susijęs su albuminu ir 3% - su globulinu. Magnis atlieka svarbų vaidmenį nervų ir raumenų sistemos veikimui. Didžiausias magnio kiekis miokardo. Fiziologiškai magnis yra kalcio antagonistas, kartu su jo trūkumu serume padidėja kalcio kiekis. Kuo didesnis ląstelės metabolinis aktyvumas, tuo daugiau jo yra magnezijoje. Jonizuoto magnio koncentracija ląstelėje išlieka pastovi, net esant dideliam ekstraląstelinio skysčio svyravimui.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Magnio koncentracija kraujo serume

Amžius

Magnio koncentracija kraujo serume

Meq / litras

Mmol / l

Naujagimiai

1.0-1.8

0,5-0,9

5 mėnesiai - 6 metai

1.32-1.88

0,71-0,95

6-12 metų amžiaus

1.38-1.74

0,69-0,87

12-20 metų amžiaus

1.35-1.77

0,67-0,89

Suaugusiesiems

1.3-2.1

0.65-1.05

Magnis yra daugelio fermentinių reakcijų kofaktorius, jis veikia kaip fiziologinis augimo reguliatorius, palaikantis purino ir pirimidino bazes. Magnis yra būtinas visuose baltymų sintezės etapuose.

Pagrindinis magnio koncentracijos kraujo serume palaikymo reguliatorius yra inkstai. Sveikasis žmogus, kasdienis magnio išsiskyrimas yra maždaug 100 mg. Jei magnis išsiskiria, jo išsiskyrimas sumažėja arba visiškai išnyksta. Per didelis magnis greitai pašalina inkstai. Magnis patenka per glomerulinę membraną, 80% jo patenka į proximal kanalėlių, kylančių iš Henlio kilpos segmento. Didelės PTH dozės mažina magnio išsiskyrimą šlapimu (gliukagonas ir kalcitoninas turi tokį pat poveikį). Vitaminas D ir jo metabolitai padidina magnio absorbciją plonojoje žarnoje, bet mažesniu mastu nei kalciu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.