^

Sveikata

Traumos ir apsinuodijimai

Apsinuodijimas prieskoniais

Spice – tai rūkomasis augalinių ingredientų mišinys, impregnuotas sintetiniais priedais, turinčiais narko-psichotropinį poveikį. 

Skaidulinė osteodisplazija

Kaulų displazija, Lichtenšteino-Braytsevo liga, fibrozinė osteodisplazija – tai tos pačios įgimtos nepaveldimos patologijos pavadinimai, kai kaulinis audinys pakeičiamas pluoštiniu audiniu. 

Gerklų sumušimas ir lūžis

Nors gerklos daugiausia susideda iš hialininių kremzlių, kurios viena prie kitos ir aplinkinių struktūrų yra prisitvirtinusios raumeniniais ar skaiduliniais audiniais, dėl tiesioginės kaklo srities traumos atsiranda gerklų sumušimas ir lūžis, tiksliau – kremzlės lūžis. Gali atsirasti gerklų.

Atsigavimas po klubo lūžio

Šlaunikaulio kaklo lūžis – dažna žala, kurią patiria vyresnio amžiaus žmonės, nes juos nuvilia prastas regėjimas, ribotas judesys, kartais sutrikusi koordinacija.

Osteochondrito išskyrimas

Tarp daugybės skirtingų raumenų ir kaulų sistemos ligų, dissecans osteochondritas yra gana retas, liga, kuri yra ribota subchondralinės kaulo plokštelės aseptinės nekrozės forma. 

Apsinuodijimas aliejais: sviestas, daržovių, būtinas

Apsinuodijimo aliejumi patogenezė skirstoma į mikrobinę (toksoinfekciją, toksikozę, mišrią etiologiją) ir nemikrobinę. Pirmuoju atveju patogeniniai mikroorganizmai, daugindamiesi, išskiria toksinus, kurių kaupimasis organizme sukelia bendrą toksinį sindromą

Pomidorų apsinuodijimas

Apsinuodijimas pomidorais vyksta ne visada, bet tik dėl tam tikrų priežasčių. Apskritai pomidorus saugu valgyti, jei jie tinkamai auginami, konservuojami, laikomi normaliomis sąlygomis ir pan.

Apsinuodijimas rupūžėmis

Vienas iš labiausiai nuodingų grybų, žinomų mikologams, yra blyški rupūžė (Amanita phalloides), o apsinuodijimas rupūže, ne bakterinė toksiška infekcija, sukelianti daugumą mirčių visame pasaulyje, susijusi su grybų vartojimu.

Kaukolės pagrindo lūžis

Kaukolės pagrindo lūžis apima kaulų, sudarančių jo išorinį paviršių (pagrindas cranii externa), lūžį, taip pat kaukolės pagrindo vidinio paviršiaus struktūras (pagrindas cranii interna).

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.