^

Sveikata

Plaučių, bronchų ir pleuros liga (pulmonologija)

Pleuropneumonijos tipai

Pneumonija skirstoma pagal plaučių pažeidimo laipsnį. Jei uždegiminis procesas apima tik skilteles, neplinta į kraujagysles ir alveoles, tada kalbama apie pleuropneumoniją arba kruopinę pneumoniją - infekcinę ligą, kurią gali sukelti virusai, mikrobai ar grybeliai.

Pleuropneumonijos gydymas

Kruopinio uždegimo gydymo protokolas apima dviejų antibiotikų vartojimą vienu metu: vieną į veną, kitą į raumenis. Paprastai terapija atliekama toliau aprašytais vaistais.

Plaučių hematocele

Esant trauminiam plaučių audinio pažeidimui ir išsaugojus visceralinės pleuros vientisumą, gali atsirasti plaučių hematocele. Šią patologiją lydi krūtinės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas ir kartais hemoptizė.

Fibrotoraksas

Pleuros ertmės ligos yra dažna komplikacija, išsivystanti po įvairių bronchopulmoninių patologijų. Viena iš šių komplikacijų gali būti fibrotoraksas - kalbame apie pleuros ertmėje sunaikinantį skaidulinį procesą.

Pleuropneumonijos simptomai

Dažniausiai išsivysto ūminė pleuropneumonija, ir beveik nuo pat tokio uždegimo pradžios arba po dviejų ar trijų dienų pradeda ryškėti pirmieji bakterinės infekcijos plitimo iš plaučių skilties į pleurą požymiai.

Pleuropneumonijos priežastys ir patogenezė

Lobarinė bakterinė pneumonija arba židinio ne segmentinė pneumonija, arba ūminis plaučių skilčių uždegimas, turintis įtakos jo serozinei membranai (pleurai), gali būti diagnozuojamas kaip pleuropneumonija, nors ši apibrėžtis nėra kvėpavimo sistemos ICD-10 klasėje.

Šlaunys kairėje ir dešinėje plaučiuose: pleuros, pluoštinės

Rimta komplikacija po kvėpavimo takų ligų yra plaučių spike. Apsvarstykite patogenezę ir jo išvaizdos priežastis, pagrindinius simptomus, gydymo metodus ir prevenciją.

Plaučių audinio suspaudimo sindromas

Bendras bruožas besivystančiame objektyviai sumažėjusios lengvumo atitinkamą sandarinimo dalį plaučių audinyje yra krūtinės asimetrija, aptinka patikrinimas ir palpacija.

Pleuros sindromas

Skysčio (hidrotorakso) pleuros ertmės kaupimasis, kuris gali būti eksudatas, transudatas, pusė (piotoraksas, pleuros empiema), kraujas (hemotoraksas) arba mišrus

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.