^

Sveikata

Dantų ligos (stomatologija)

Ką daryti, jei įkandote liežuvį?

Kartais žmonės prikanda liežuvį. Vieniems tai nutinka retkarčiais, kitiems – reguliariai. Be alternatyvių ženklų, susijusių su šiuo reiškiniu, yra pagrįstas paaiškinimas.

Safyro petnešos

Dantų išlyginimui ir sąkandžiui koreguoti naudojamos specialios ortodontinės konstrukcijos – plastikiniai, keraminiai, safyro, metaliniai breketai.

Sialadenitas: priežastys, simptomai, gydymas

Uždegiminės patologijos chirurginėje odontologijoje yra labai dažnos. Net antibiotikų terapijos taikymas nesumažina veido žandikaulių uždegimo ir jo komplikacijų dažnumo. 

Distopinis dantis

Tarp daugybės dantų problemų yra dar viena - distopinis dantis, tai yra, neteisingai išsidėstęs (iš graikų distopijos - neteisinga vieta arba vietos trūkumas) arba išdygęs netinkamoje vietoje.

Dantų emalio erozija

Vienas iš labiausiai paplitusių nekariozinių dantų pažeidimų - dantų emalio erozija - yra laipsniškas ir ilgalaikis išorinio apsauginio danties apvalkalo sunaikinimas.

Gimdos kaklelio dantų ėduonis

Prieš dantenų ar gimdos kaklelio dantų ėduonį diagnozuojama, kai kietų dantų audinių sunaikinimas paveikia dalį danties šalia kaklo - šiek tiek susiaurėjęs danties vainiko perėjimas prie šaknies, tai yra, prie pat dantenų krašto, ir dažnai net po juo.

Distalinis įkandimas vaikams ir suaugusiems

Neteisinga viršutinio ir apatinio žandikaulių padėtis, sutrikus dantų uždarymui, yra dažna ortodontinė problema, o labiausiai paplitęs patologinis sąkandis yra distalinis sąkandis.

Mesialo įkandimas

Nemaloni išvaizda ir netinkama veido geometrija gali sukelti daug psichoemocinių problemų. Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie mezialinio įkandimo ypatybes.

Makroglosija vaikams ir suaugusiems

Neproporcingai didelis arba neįprastai platus liežuvis - makroglosija, kaip taisyklė, pasireiškia vaikams ir laikoma gana reta anomalija. Macroglossia paprastai reiškia ilgalaikį neskausmingą liežuvio padidėjimą.

Gilus įkandimas suaugusiesiems ir vaikams

Gilus įkandimas, susijęs su netinkamu dantų uždarymu, gali neigiamai paveikti kramtymo, kalbos funkciją, padidinti emalio dangos dilimą ir kt. Esant tam tikram tokio pažeidimo laipsniui, gydymas turėtų būti privalomas.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.