^

Sveikata

D dimeris

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kai fibrino skaidulos yra suskaidomos, susidaro fragmentai-D-dimerai. Nustatant D-dimerų kiekį konkrečių antiserumų pagalba, galima spręsti, kiek fibrinolizės, bet ne fibrogenolizės, yra išreikštos bandomajame kraujyje.

Pagalbos vertės (normalus) koncentracija yra D-dimerą kraujo plazmoje - mažiau nei 0,25 g / ml (250 mg / l) arba 0,5 ug ekvivalentiški fibrinogeno / ml (500 ug ekvivalentų fibrinogeno / l).

D-dimerio nustatymas plazmoje yra naudojamas siekiant pašalinti bet kokios DIC sindromo lokalizacijos ir diagnozės trombozę. Plaučių embolijai D-dimeero kiekis plazmoje paprastai viršija 0,5 μg / ml (500 μg / l).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Su kuo susisiekti?

D-dimero didinimo priežastys

Padidėjęs D-dimerio kiekis yra vienas pagrindinių hemostazės sistemos aktyvavimo žymeklių, nes jis atspindi tiek fibrino susidarymą kraujyje, tiek jo lizę. Periodas D-dimeras pašalinimas iš kraujotakos yra 6 valandos, kuri yra žymiai pranašesnis už kitus žymenų aktyvavimo koaguliacijos kaskadą (fragmentas 1 + 2 - produktas proteolizę protrombino, trombino-antitrombino komplekso, fibrinopeptide A). Dėl to kraujo plazmos mėginiai negali būti laikomi ilgiau kaip 6 valandas.

Padidėjęs D-dimerą kraujo plazmoje gali būti išeminės širdies ligos, miokardo infarkto, vėžio, kepenų ligos, aktyviu uždegiminiu procesu, infekcinių ligų, platus hematomos, su gydymą trombolize, nėštumo, pacientai, vyresnių nei 80 metų.

Dėl heparino įvedimo, D-dimero koncentracija plazmoje staiga ir nedelsiant sumažėja, o tai tęsiasi lėčiau ir vėliau, kai gydomi tiesioginiai antikoaguliantai. Be to, netiesioginių antikoaguliantų paskyrimas yra susijęs su D-dimerio kiekio sumažėjimu, tačiau jis yra tolygesnis. Paprastai gydant netiesioginiais antikoaguliantais D-dimero koncentracija yra mažesnė nei 500 μg / l po 3 mėnesių.

Pacientai trūkumų audinių plazminogeno aktyvatoriaus arba didelio aktyvumo plazminogeno aktyvatoriaus inhibitoriaus (kuris sumažina fibrinoliziniam aktyvumą kraujo plazmoje) koncentracija yra D-dimerų negali būti padidintas net ir giliųjų venų trombozė ar plaučių embolija buvimą.

Pacientams, sergantiems miokardo infarktu ir apatinių galūnių kraujagyslių susilpnėjusiomis aterosklerozėmis, padidėjusi D-dimerio koncentracija kraujo plazmoje yra susijusi su komplikacijų tikimybe. D-dimerio ir fibrinogeno lygio padidėjimas pacientams, kuriems yra nuolatinė prieširdžių virpėjimo forma, laikoma tromboembolinių komplikacijų pranašumais.

Infekcijos, uždegiminiai procesai, hemoraginės komplikacijos, reumatoidinio faktoriaus buvimas kraujyje, fibrino susidarymas pooperacinių žaizdų gijimą gali lydėti D-dimerio koncentracijos padidėjimas.

Diagnostikos jautrumas aptikimo D-dimerų diagnozuojant plaučių embolija yra 90%, specifiškumas - atitinkamai 60-100% ir 29-91% - mažiau nei 50% ir giliųjų venų trombozės diagnozę.

D-dimerio koncentracija kraujo plazmoje padidėja ankstyvosiose nėštumo stadijose, jos pabaiga 3-4 kartus viršija pradinę. Žymiai didesnė koncentracija D-dimerai lygių aptiktų moterų nėštumo komplikacijų (gestosis, eklampsija), o nėščioms moterims, sergantiems cukriniu diabetu ir inkstų ligų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.