^

Apsauginės virškinimo trakto sistemos

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Teorija tinkama mityba teikia didelę svarbą sistema saugo organizmą nuo įvairių kenksmingų medžiagų prasiskverbia į interjero aplinkoje. Gavimas maistinių medžiagų virškinimo trakto turėtų būti laikoma ne tik kaip būdas užpildyti energiją ir plastinių medžiagų, bet ir kaip alerginę ir toksiškas agresiją. Iš tiesų, mityba yra susijusi su įvairių rūšių antigenų ir toksinių medžiagų įsiskverbimo į vidinę kūno aplinką pavojų. Tik dėl sudėtingos apsaugos sistemos neigiami mitybos aspektai yra veiksmingai neutralizuojami.

Visų pirma, reikėtų pažymėti sistemą, kuri vis dar vadinama mechanine ar pasyvia. Pagal tai reiškia ribotą pralaidumą virškinamojo trakto už tirpių molekulių su santykinai mažos molekulinės masės (mažiau nei 300-500) ir nepralaidumo polimerų, kurie apima baltymų, mukopolisacharidų ir kitos medžiagos, kuri antigeninių savybių gleivinę. Tačiau, virškinimo sistemos ląstelės per postnataliniam vystymuisi būdingas Endocitozė, palengvinti patekimą į vidaus aplinkos makromolekulių ir užsienio antigenų. Yra duomenų, kad suaugusių organizmų virškinamojo trakto ląstelės taip pat sugeba absorbuoti didelius molekulius, įskaitant neskirstytus. Tokie procesai yra pažymėti p. Volkheimeriu kaip perforacija. Be to, maisto praėjimą per virškinimo trakte didelį kiekį lakiųjų riebalų rūgščių, kai kurie iš jų čiulpti sukelti toksinį poveikį, ir kiti - vietos perštėjimo. Ksenobiotikų atveju jų susidarymas ir absorbcija virškinimo trakte priklauso nuo savybių sudėties ir maisto užteršimo.

Yra keletas kitų mechanizmų, kurie neleidžia patekti į vidinę aplinką toksinių medžiagų ir antigenų iš enterinės aplinkos, iš kurių dvi yra transformacinės. Vienas iš tokių mechanizmų yra susijęs su glikokalize, kuris daugeliui didelių molekulių yra nepasiekiamas. Išimtys yra molekulės, kurių hidrolizę vykdo fermentai (kasos amilazė, lipazė, proteazės), adsorbuotos glikokalicų struktūrose. Todėl susilpnėja neskaidytų molekulių alerginių ir toksiškų reakcijų su ląstelių membrana, o hidrolizės molekulės praranda antigenines ir toksines savybes.

Kitas transformacijos mechanizmas yra susijęs su fermentų sistemomis, lokalizuotomis apoperginės membranos žarnų ląstelėse ir dalijant oligomerus iki monomerų, galinčių absorbuoti. Taigi, glikokalicto ir lipoproteinų membranos fermentų sistemos yra barjeras, trukdantis patekti į didelių molekulių ir juos liestis su žarnyno ląstelių membrana. Svarbus vaidmuo gali būti intracellular peptidases, laikomas mums kaip papildoma barjera ir kaip mechanizmas apsaugoti nuo fiziologiškai aktyvių junginių.

Siekiant suprasti apsaugos mechanizmus, svarbu, kad žmogaus plonosios žarnos gleivinėje būtų daugiau kaip 400 000 plazmos ląstelių 1 mm. Be to, aptikta 1 mln. Limfocitų 1 c m 2 žarnyno gleivinėje. Paprastai jejunum yra nuo 6 iki 40 limfocitų 100 epitelio ląstelių. Tai reiškia, kad plonojoje žarnoje, be epitelio sluoksnio, atskiriančio enterinę ir vidinę kūno padėtį, vis dar yra stiprus leukocitų sluoksnis.

Žarnyno imuninė sistema yra kūno imuninės sistemos dalis ir susideda iš kelių skirtingų skyrių. Šių skyrių limfocitai turi daug panašumų su neoksieniniais limfocitais, tačiau jie taip pat turi unikalių savybių. Tokiu atveju skirtingų limfocitų, esančių plonojoje žarnoje, populiacija sąveikauja dėl limfocitų migracijos iš vieno skyriaus į kitą.

Plonosios žarnos limfinis audinys sudaro apie 25% viso žarnyno gleivinės. Jis pateikiamas klasterių į Peyerio plokšteles ir sluoksniuoto Propria (individualiai limfinės mazgeliai) ir išsibarstę gyventojų limfocitų, kurie yra lokalizuota epitelyje ir sluoksniuoto Propria forma. Plonosios žarnos gleivinė yra makrofagų, T-, B- ir M-limfocitų, intraepiteliškųjų limfocitų, tikslinių ląstelių ir kt.

Imuniniai mechanizmai gali veikti plonosios žarnos ertmėje, jos paviršiuje ir lamina propria. Tuo pat metu žarnyno limfocitai gali plisti į kitus audinius ir organus, įskaitant pieno liauką, moterų lytinius organus, limfinės bronchų audinius ir dalyvauti jų imunitetuose. Kūno imunitetą kontroliuojančių mechanizmų ir imuninio jautrumo smulkiosios žarnos antigenams pakenkimas gali turėti įtakos vietinio imuniteto žarnyno pažeidimų ir alerginių reakcijų atsiradimo patogenezei.

Nei imuniniai ir imuniniai mechanizmai, apsaugantys plonąją žarną, apsaugo jį nuo kitų antigenų.

O virškinamojo trakto gleivinės yra potencialiai plotas, per kurį antigenų skvarba ir galbūt toksinė medžiaga, į vidinės aplinkos organizmo, čia pavadintas turi veiksmingą apsaugos sistemos, kuri apima tiek mechanines (pasyvius) ir aktyvūs apsaugos veiksnius. Tokiu atveju sistemos, gaminančios antikūnus ir ląstelinės imuniteto sistemos sąveikauja žarnyne. Pridursiu, kad apsauginės funkcijos kepenų barjeras yra įgyvendinamas naudojant kupferovyh ląstelių absorbciją toksinių medžiagų, papildo sistema Antitoksininį atsakus plonosios žarnos epitelio.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Išvados

Atidarymas iš bendrųjų įstatymų maistinių medžiagų pasisavinimą, yra lygiai taip pat galioja primityviausia ir labiausiai išsivysčiusių organizmų, neišvengiamai atvedė į naują evoliucijos teorijos pagrįstą tinkamu žodžiu asymilacyjnego procesus ne tik žmogaus formavimo, bet ir kitų grupių organizmų. Atitinkamos mitybos teorija, kurią pasiūlėme, yra ne klasikinės, bet nauja teorija su skirtingomis aksiomatomis. Tuo pačiu metu, viena iš pagrindinių klasikinės teorijos postulatų, pagal kurią į maistinių medžiagų sudedamoji dalis turi būti subalansuota, nauja teorija visiškai sutinka.

Atsižvelgiant į subalansuotos mitybos, maisto, kuris yra labai organizuotos struktūros ir susideda iš maistinių medžiagų, maistinių skaidulų ir kai kuriais atvejais toksinių produktams, kuriuos reikia mechaninių, fizikinių ir cheminių savybių ir fermentais teorija. Kaip šio naudingų maisto komponentų rezultatas yra ekstrahuojamas ir konvertuojami į junginių trūksta rūšių specifiškumą, kurie yra absorbuojamas plonojoje žarnoje ir numato energijos organizmo poreikius ir plastiko. (Daugelis fiziologai ir biochemikai lyginant šį procesą su išieškojimo vertingų komponentų iš rūdos.) Nuo balasto medžiagų, kai kurios virškinimo sulčių elementai, akytasis ląstelių epitelio sluoksnio virškinimo trakto, taip pat produktų, bakterinės floros gyvybiškai dalinai-naudojantys maistinių medžiagų ir balasto sukurtas paslapčių skaičius , kurios išmetamos iš kūno. Iš šio grandinės asimiliacijos maisto gaunama principus apskaičiuojant naudingų medžiagų kiekį patekimas į organizmą per maistą, ir įvertinti jos privalumus t. D

Remiantis teorija, tinkamą mitybą, o taip pat perėjimą nuo alkanos valstybės į patenkintą, sukelia ne tik maistinės medžiagos, bet ir įvairūs gyvybiškai svarbūs reguliuojami junginiai, gaunami iš žarnyno į vidinę kūno aplinką. Tokie reguliuojantys junginiai yra daugiausia hormonai, kuriuos gamina daugelis virškinimo trakto endokrininių ląstelių, kurių skaičius ir veislė viršija visą organų endokrininę sistemą. Reguliuojamuose junginiuose yra ir hormonų tipo veiksnių, tokių kaip maisto produktų dariniai, susidarantys dėl makroorganizmo virškinamojo aparato fermentų veikimo ir bakterinės floros. Kai kuriais atvejais neįmanoma nustatyti aiškios linijos tarp reguliuojančių ir toksiškų medžiagų, tokių kaip histaminas.

Kalbant apie klasikinės teorijos tiekimo mikrofloros virškinimo trakto monogastrinių organizmų, įskaitant žmonių (bet ne atrajotojų), net nėra neutralus, o žalingas atributas. Su tinkamos mitybos bakterinės floros virškinimo trakto teorijos pozicijų, ne tik atrajotojų, bet taip pat, matyt, visi arba dauguma daugialąsčių organizmų - būtina šalimi maisto įsisavinimui. Šiuo metu nustatyta, kad daugelyje maisto organizmų veikla virškinimo sistemos yra ne tik apie rašyti jo naudingą vaidmenį gavyba - pagrindinių maistinių, bet ir iš įvairių maisto komponentų transformacija prie mikrofloros įtaką, o taip pat jo produktų perdirbimo veiklą. Dėl to nepanaudota maistinės medžiagos dalis tampa aktyvia žarnyno aplinka, turinti daugybę svarbių savybių.

Sudėtingiems organizmams teisingai galima daryti prielaidą, kad medžiagų apykaitos prasme jie yra superorganizminės sistemos, kuriose šeimininkas sąveikauja su konkrečia mikroflora. Pagal mikrofloros veiksmą susidaro antrinės maistinės medžiagos, kurios yra ypač svarbios ir daugeliu atvejų būtinos. Antrinių maistinių medžiagų šaltinis yra balastinių maistinių medžiagų, susijusių su daugelio vietinių kūno funkcijų reguliavimu.

Maisto įsisavinimo, pagal klasikinį teorijos tiekimo, sumažintas iki jo fermentinės hidrolizės būdu iš kompleksinių organinių struktūrų ir ekstrahuojant paprastų elementų - tinkamą maistinių medžiagų. Ji laikosi pagrindinių idėjų apie maisto praturtėjimo tinkamumą, tai yra, iš salono, kurių sudėtyje yra maistinių medžiagų iš balasto komponentų skaičių, ir naudoti kaip maisto produktų paruoštų maisto medžiagų - galutinė skilimo produktai tinka absorbcijos ar net kraujo įvedimo ir pan .. Priešingai, atsižvelgiant į tinkamos galios teorijos, yra ne tik maisto pasiskirstymas, bet ir maistinių medžiagų ir paruošimas fiziologiškai aktyvių medžiagų dėl poveikio į virškinamąjį traktą mikrofloros h balastinių medžiagų. Tokiu būdu daug vitaminų, riebiųjų rūgščių ir amino rūgščių, reikalingų, kuris ženkliai paveikia organizmo poreikį maisto iš išorės formavimas. Pirminių ir antrinių maistinių medžiagų santykis gali labai skirtis priklausomai nuo rūšies ir net individualių mikrofloros savybių. Be to, kartu su antrinių maistinių medžiagų apsvaigus bakterinės floros suformuotų toksinių medžiagų, ypač toksiškų aminų. Įmonės veiklos sritys, bakterijų floros, kuri yra privaloma sudedamoji daugialąsčių organizmų, kurie yra glaudžiai susiję su svarbių savybių mikroorganizmo numerį.

Kaip pakartotinai pažymėta, tinkamos mitybos teorijos plėtojimas priklauso nuo bendrų biologinių ir evoliucinių modelių, taip pat nuo daugybės mokslo pasiekimų, ypač biologijos, chemijos, fizikos ir medicinos. Iš tiesų biologui ne tik "formulė", bet ir bet kurio proceso technologija yra labai svarbi, nes evoliucija yra biologinių procesų technologijos optimizavimo kryptis. Biologinėse sistemose daug priklauso nuo procesų technologijos, nes jų didelis efektyvumas ir kartais labai tikimybė yra susiję su tam tikrų tarpinių jungčių įgyvendinimu. Nepakankamas jų įgyvendinimo efektyvumas ar jų sąveika sutrikdo visos sistemos veikimą. Šis pristatymas paaiškina keletą esminių skirtumų tarp subalansuotos ir adekvačios mitybos teorijų. Pirmąją teoriją iš esmės lemia subalansuota mitybos forma, antra, be tokios formulės, atsižvelgiama į mitybos technologiją, ty į skirtingų organizmų grupių maisto procesų asimiliacijos procesų technologiją.

Galiausiai, tinkamos mitybos teorija yra vienas iš pagrindinių tarpdisciplininio mokslo trofologijos elementų. Suderinus daug skyrių biologinių ir medicininių mokslų, susijusių su įvairiais maisto biologinių sistemų skirtingo sudėtingumo (nuo ląstelių ir organizmo ekosistemoms ir biosferos) asimiliacijos, vienas mokslas yra reikalinga siekiant pagrindinio vienybės gamtos supratimą. Tai taip pat svarbu apibūdinant sąveikos procesus biosferoje remiantis trofiniais ryšiais, ty, atsižvelgiant į biosferą kaip į trofosferą. Bet, o ne galbūt labiau dėl mitybos ekologijos formavimo ir įskaitant tinkamos mitybos teorija yra labai svarbi už medicinos mokslų įvairovė, kaip mitybos audinių ir jos sutrikimų, įvairių problemų Gastroenterologijos teorinių ir taikomųjų aspektų mitybos mokslo - jis Iš tiesų, neracionaliai atskirtos vienos bendros problemos dalys - problemos, susijusios su organizmų, besiskiriančių skirtingais evoliucinių kopėčių lygiais, asimiliacija. Ši problema turėtų būti svarstoma iš kai kurių vieningų pozicijų, atsižvelgiant į platesnius ir gilesnius nei anksčiau pateiktus požiūrius.

Taigi, tinkamos mitybos teorija yra, vadinasi, subalansuotos mitybos teorija, kurioje išaugo "biologiniai sparnai". Tai reiškia, kad tinkamos mitybos teorija yra taikoma ne tik asmeniui arba vienai konkrečiai gyvūnų grupei, bet ir įvairioms gyvūnų rūšims, be to, visoms organizmų grupėms.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.