^

Aliuminis

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Aliuminis yra mikroelementas, be kurio normalus kaulų ir jungiamojo audinio vystymasis neįmanomas. Be aliuminio, oda negali atrodyti sveiki. Kokios yra aliuminio savybės ir iš kurių gali būti pagaminti produktai?

trusted-source[1], [2], [3]

Aliuminio savybės

 1. Aliuminis kontroliuoja odos epitelio gamybą, taip pat dalyvauja kaulinio audinio formavime. Bet ne tik kaulų, bet ir raumenų bei jungiamojo audinio, nes aliuminis yra beveik visose kūno ląstelėse.
 2. Daug aliuminio susidaro plaučiuose, taip pat kauluose, smegenyse, epiteliuose ir ypač kepenyse.
 3. Aliuminis negali ilgai laikytis kūno, ypač jei jo dozės yra mažos. Aliuminis iš organizmo gali išsiskirti su suskaidymo produktais - šlapimu, tada išmatomis, net su oru iškvėliuojant.
 4. Aliuminis padeda skrandžiui virškinti maistą, nes jis pagerina skrandžio sulčių gebėjimą suskaidyti maistą.
 5. Aliuminis yra tinkamas skydliaukei, nes jis aktyvina savo darbą.
 6. Aliuminis pagerina kaulų ir jungiamojo audinio gebėjimą regeneruoti ir vystytis, stiprina kaulinį audinį.
 7. Aliuminis turi savybę gerinti kūno fosfatų kompleksų ir baltyminių maisto produktų suvokimą, todėl jis turėtų būti vartojamas baltymų dietos metu.

Aliuminio nesuderinamumas

Kartu su aliuminiu negalima vartoti kai kurių mikroelementų: magnio, kalcio, geležies, askorbo rūgšties ir vitamino B6. Aliuminas turi galimybę slopinti šių vitaminų virškinamumą, neleidžiant jiems įsiskverbti į žarnas.

Kasdien reikia aliuminio

Ši dozė yra 30-50 mg per parą.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8],

Kokius produktus galiu gauti iš aliuminio?

Daug augalinio maisto yra daug aliuminio. Augaluose yra iki 100 kartų daugiau aliuminio nei gyvūninės kilmės maisto produktuose. Aliuminį galima paimti iš vaisių, uogų, duonos, gero išgryninto geriamojo vandens. O kuriuose aliuminio gaminiai yra labiausiai?

 • Ši avižiniai dribsniai virti vandenyje - 1970 mcg aliuminio
 • Tai yra kviečių grūdai (neapdoroti) - 1445-1570 μg aliuminio
 • Ši žirnis yra 1180 μg aliuminio
 • Šie ryžiai yra 912 μg aliuminio
 • Ši bulvė yra 860 μg aliuminio
 • Šis avokadas yra 815 μg aliuminio
 • Šis baklažanas ir artišokai - 815 mkg aliuminio

Aliuminio perteklius

Viršutinio aliuminio simptomai yra tokie.

 • Kosulys (dažniausiai sausas)
 • Prastas apetitas
 • Virškinimo trakto sutrikimai
 • Nemotyvus dirglumas, nervingumas
 • Depresija
 • Parkinsono liga ir Alzhaimerio liga
 • Rahitas
 • Inkstų sutrikimai
 • Mažas hemoglobino kiekis kraujyje ir nedidelis kiekis raudonųjų kraujo ląstelių
 • Pažeidžiamas mikroelementų, tokių kaip magnis, kalcis, cinkas, fosforas, varis, keitimas (galite išmokti laboratoriniais tyrimais)

Aliuminio pertekliaus priežastys

Asmuo gali turėti aliuminio perteklių kraujyje, jei jis sunaudoja daug konservuotų maisto produktų, ruošia maistą aliuminio induose, geria gerą vandenį (pavyzdžiui, iš vandens vamzdžio be filtro).

Aliuminio pertekliaus priežastis taip pat gali būti situacija, kai pacientas yra blogoje aplinkoje, jei namuose yra užterštas oras (kuris ilgą laiką nebuvo nuimtas), jei asmuo dirba pavojingoje gamyboje.

Jei paros dozė aliuminio yra lygi arba viršija 50 mg, organizme gali būti per daug. Tai neturėtų būti leidžiama bet kuriuo atveju.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.