^

Kas yra poligamija?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Terminas "poligamija" kilęs iš graikų termino πολύς - "daugybė" ir γάμος - "santuoka", kuri vertimu reiškia "daugybę santuokų". Taigi poligamija reiškia, kad santuoka gali būti sudaryta su dviem ar daugiau partnerių. Poligamija yra priešinga monogamijos samprata, kai santuoka susideda tik iš vieno partnerio.

Kas yra poligamija?

Istoriniai faktai apie poligamiją

Poligamija kaip labai senovės paprotis, kurią praktikuoja daugybė tautų skirtingose pasaulio dalyse. Poligamija šiandien praktikuojama Amerikoje, Melanezijoje, Afrikoje. Islamas ir budizmas yra tos religijos, kurios patvirtina poligamines santuokas. Vieninteliu pakeitimu: vyras turėtų būti visiškai atsakingas už visas žmonas, kurios yra ištekėję su juo. Poligamija nėra gyvenimo būdas visiems žmonėms, priklausantiems bet kuriai religijai, nes tada reiktų 2 kartus daugiau moterų nei vyrai.

Krikščionybė, skirtingai nuo islamo ar islamo, nepripažįsta poligaminių santuokų, nors daugelyje krikščionių šventųjų priklauso žmonos ir sugulovės. Kalbant apie senovės patriarchus, karaliumi Saliamonu buvo 700 žmonų ir 300 sugulovių. Haremo žmonos turėjo aukštesniojo amžiaus principą - papročiai yra tokie, kad vyresnioji žmona nurodė likusias žmonas. Tas pats taikytina santuokoms. Pirmosios santuokos metu buvo grojo gausios vestuvės, o vėlyvosios santuokos neturėjo jokių ypatingų švenčių.

Poligamijos priežastys

Merginos ir berniukai vidutiniškai gimsta santykiu 49:51 arba 51:49. Istoriškai dėl moterų karų per amžius daugiau nei vyrai. Ypač sumažėjo vyrų skaičius senovėje ir viduramžiais dėl nuolatinių karų.

Jei visuomenė nėra labai civilizuota, poligamija naudojama kaip stipraus atlygio. Tai reiškia, kad dauguma geriausių moterų nesileidžia į labai daug vyrų. Tačiau šie vyrai - alfa vyrai - yra stipriausi, sveiki ir agresyvūs genčiai. Jei prisiminsi istorinius faktus, per šimto metų karą net krikščionims buvo leidžiama turėti daugiau nei vieną žmoną, nes daug žmonių buvo nužudyti, ir buvo būtina tęsti šeimą.

trusted-source[1], [2], [3]

Apie poligamiją

Sąvoka "daugiakampis" dažnai painioja žmones ir supranta sąvokos reikšmę kaip "bigamy", kur žmogus gali turėti du skirtingus, bet atskirus santuokos. Bet daugiakampis iš tikrųjų reiškia kelis sutuoktinius, kurie gyvena toje pačioje namuose.

Poligamija yra daugiausia šiose trijose skirtingose formose: daugiagretiškumas, grupinės santuokos, poliandrija.

Poligamija yra tada, kai žmogus gali turėti kelias žmonas tuo pačiu metu. Polyandry - šis terminas yra naudojamas to paties, su tuo, kad daugiagimėje moteris gali turėti daugiau nei vieną vyro tuo pačiu metu

Grupės santuoka - tai šeima, kurioje yra keli vyrai ir žmonos.

Poligamija yra dviejų formų - poliandrinis ir daugiakampis. Polyandry yra būtent tas pats dalykas kaip poligamija, išskyrus tai, kad jis susijęs su moterimis. Tai reiškia, kad tuo pačiu metu moteriai yra keli vyrai.

Poliginija yra viena iš poligaminių santuokų formų, kai vyras tuo pačiu metu yra susituokęs su keliais moterimis, tačiau šios santuokos dekoruotos atskirai.

Islamo atstovams leidžiama iš karto susituokti 4 moterys, tai yra poligamija. Bet Rusijoje ir Ukrainoje - ne, čia leidžiama tik monogaminė santuoka.

trusted-source[4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.