^
A
A
A

Žmogus atmeta atmosferą jau du tūkstančius metų

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

15 June 2017, 09:00

Prieš du tūkstančius metų, per senovės Romos imperijos klestėjimą, atmosfera tapo užteršta dėl žmonių veiksmų. Tuo metu į orą pateko daug švino ir kitų kenksmingų junginių. Tai pranešė specialistai iš paleolifematologijos iš Harvardo universiteto.

"Mes gavome išsamią informaciją apie tai, kad žmogaus veikla yra nuolatinė atmosferos tarša mažiausiai du tūkstančius metų. Daroma iš Amerikos universiteto Harvardo teigia, kad tik periodiškas planetoje gyvenančių žmonių skaičiaus mažėjimas, taip pat ekonomikos nuosmukis, sumažino taršos laipsnį tokiems rodikliams, kurie šiandien yra vadinami "natūraliais".

Per pastaruosius kelerius metus mokslininkai išsamiai ištyrė žmogaus veiklos charakteristikas ir žemės gyventojų skaičiaus didėjimą, daugiausia dėmesio skirdami, kaip šie veiksniai turėjo įtakos klimatui ir ekologiniams pokyčiams iki naujojo epochalinio laikotarpio pradžios. Tai pokyčiai, kurie įvyko per pastaruosius dvejus šimtmečius ir sukėlė vadinamojo visuotinio atšilimo pradžią ir toksinų bei kenksmingų junginių kiekio padidėjimą ore, vandenyje ir dirvožemyje.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais mokslininkai nustatė, kad pasaulinio atšilimo pasireiškimas negali būti pradėtas 50-tieji metai. XX a. Ir devyniolikto amžiaus pabaigoje - šiuo laikotarpiu Europos šalys ir Jungtinės Amerikos Valstijos buvo pramoninio vystymosi viršūnėje.

Istorikai atkreipė dėmesį į kitus aplinkos taršos veiksnius ir tendencijas. Senovės Romos ir kitų tautų gyventojų masiškai naudojama švino: iš jam daro indus, vamzdžiai, namų apyvokos daiktai ir pan Mokslininkai svarstė, kokiu būdu aktyviai naudotis švino galėtų paveikti ekologinę būklę planetoje tuo metu ..

Specialistai atliko tyrimus Alpėse - tose vietose, kur daugelį tūkstančių metų ledas buvo masyviai nusodintas. Mokslininkai paėmė mėginius ir nustatė švino turinį, kad įvertintų civilizacijos atsiradimo poveikį Žemės užterštumo laipsniui.

Kaip paaiškėjo, oras Europoje buvo užterštas per visus du tūkstančius metų, išskyrus nedidelius laiko tarpus, kai žmogaus veikla buvo sustabdyta dėl vienos ar kitos priežasties. Taigi, labiausiai ilgą laiką "sustabdžius žmogaus veiklą" buvo stipriausia epidemija, susijusi su maru. Ši epidemija truko nuo 1349 iki 1353 metų. Remiantis tyrimu, šiuo metu švino lydymas beveik visiškai sustabdytas, dėl maro bent 1/3 visos Europos gyventojų buvo nužudyti, dėl ko dauguma prekybos sandorių ir finansinių bei pramoninių ryšių buvo pažeisti. Panaši situacija atsirado 1460 m., Taip pat 1880 ir 1970 m.

Gali būti, kad švinas nėra vienintelis toksinis elementas, dėl kurio atsiranda oro tarša. Panašus toksinis poveikis pasireiškė gyvsidabrio ir sieros dujų apdorojimui.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.