^
A
A
A

Vaikų žaislai yra potencialiai pavojingi

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

19 March 2021, 09:00

Didžioji dauguma plastikinių žaislų vaikams kelia potencialų pavojų vaikams. Ši problema nerimą kelia mokslininkams nuo pat plastiko išradimo. Ekspertai neseniai atliko tyrimus, kurie tik įrodo padidėjusią pavojų vaikų sveikatai tikimybę.

Tarptautiniu formatu mokslininkai ištyrė skirtingų gamintojų žaislų cheminę sudėtį ir įvertino galimą jų poveikį vaikams. Todėl jie rado daugiau nei šimtą potencialiai pavojingų junginių, keliančių didelį pavojų.

„Iš daugiau nei keturių šimtų cheminių medžiagų, esančių įvairaus tankio ir struktūros medžiagose, mes nustatėme 126 junginius, galinčius sukelti kancerogeninį ir nekancerogeninį poveikį. Tarp jų yra daugiau nei 30 plastifikatorių, 18 antipirenų ir 8 kvapiosios medžiagos “, - sakė Danijos technikos universiteto darbuotojas daktaras Peteris Franke.

Pasak ekspertų, daugelyje šalių peržiūrima ir stebima leistina plastikinių žaislų sudėtis. Tačiau tarptautiniu lygmeniu nėra vieno patvirtintų cheminių junginių registro. „Dabartinės tarptautinės taisyklės neapima viso cheminių medžiagų, kurias galima rasti žaisluose, asortimento“, - sako mokslininkai. „Be to, plastike galima rasti kai kurių žinomų toksiškų ir nelegalių junginių, kurie, perdirbus plastiko atliekas, patenka į gaminius, o tai rodo arba gamintojų aplaidumą ir neišmanymą, arba kai kurių šalių taisyklių nesilaikymą“,-aiškina tyrėjai.

Siekdami išsiaiškinti pavojaus mastą, ekspertai nustatė žaisluose esančių cheminių junginių sąrašą. Po to jie sujungė informaciją apie produktų cheminę sudėtį su tokiais veiksniais kaip vaikų žaismo su vienu žaislu trukmė, tikimybė, kad vaikas jį paims į burną, ir apytikslis tokių žaislų skaičius tame pačiame darželyje. Dėl to buvo nustatyta, kad 126 plastiko junginiai yra pavojingi. Be to, buvo nustatyta 27 cheminės medžiagos, kurios jau buvo uždraustos naudoti vaikams (nepaisant to, jų vis dar buvo). Kai kurie komponentai buvo išvardyti kaip „galimai pavojingi“ - buvo rasta 17 iš jų.

Kol kas mokslininkai negali daryti įtakos gamintojams ir uždrausti išleisti plastikinius žaislus. Jie primygtinai pataria tėvams kuo labiau sumažinti tokių produktų buvimą namuose, kad nekiltų pavojus vaiko sveikatai. Paprasti vartotojai negali žinoti, kas yra iš pažiūros nekenksmingo žaislo. Tačiau pasekmės gali būti labai neigiamos: nuo alerginių procesų ir atopinio dermatito iki sunkios intoksikacijos ir piktybinių ligų vystymosi.

Apie esamą pavojų praneša „ ScienceDirect“

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.