^
A
A
A

Naudojant buitines chemines medžiagas gali sukelti gimdymo defektus

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

26 July 2017, 09:00

Osteopatijos medicinos mokyklos specialistai Edwardas Via kartu su Virdžinijos politechnikos universiteto atstovais atėjo nepatogiai.

Jie nustatė, kad ketvirtiniai amonio junginiai, esantys įvairiais kiekiais buitinėse cheminėse medžiagose, gali sukelti gimdymo defektų atsiradimą.

Graužikų bandymai jau buvo atlikti: deja, informacija buvo patvirtinta.

Tokios medžiagos veikia kaip konservavimo arba dezinfekavimo priedai. Jie gali būti plovikliuose, šampūnuose, stiliaus produktuose ir net akių preparatuose. Mažais kiekiais medžiagos laikomos nekenksmingomis.

Mokslininkai ypatingą dėmesį skyrė tokiems junginiams kaip benzalkonio chloridas ir didecildimetilamonio chloridas. Tokios medžiagos dažniausiai naudojamos kasdieniame gyvenime, dažniau nei kitos. Jie paprastai veikia kaip dezinfekavimo ir antistatikas agentas.

Nustatyta, kad išvardytų medžiagų poveikis nėščioms moteriškoms graužikoms buvo labai neigiamas: ateityje pasirodė palikuonys su nervinio vamzdžio anomalijomis. Tokius pažeidimus galima palyginti su netinkamu vystymusi arba žmonių didžiųjų smegenų pusrutulių nebuvimu.

"Iš ketvirtinių amonio junginių graužikams naudojimas sukėlė baisių apsigimimais naujagimio palikuonių. Ypač liūdna, kad tokios medžiagos buvo pavojingas ir vienodai moterų ir vyrų ", - sakė dr Kilpiniai Hrubek anatomija, Tarnautojas biologinių ir medicininių mokslų ir patologinės biologija.

Tyrėjai taip pat pažymėjo, kad norint parodyti pavojingą amonio junginių savybę, nereikia naudoti didelių šių medžiagų dozių. Teratogeninis poveikis pasireiškė net tada, kai ląstelės su graužikais buvo išvalytos tik išvardytų cheminių medžiagų pagalba.

Tačiau labiausiai neigiamą informaciją mokslininkai tikėjosi. Pasirodo, anomalijų rizika buvo netgi vėlesniame graužikų generavime: tokiu būdu jau buvo grasinta dviejų kartų.

Anksčiau tie patys mokslininkai nustatė, kad valymo produktus amonio švino pagrindu į į reprodukcinės funkcijos susilpnėjimas, sumažinti spermatozoidų skaičių, taip pat blokuoja ovuliaciją graužikams. Beje, visi šie poveikis - tai dažniausiai registruojami priežastis nevaisingumo, būdingas žmonėms. Atsitiktinumas Vargu.

"Mes dažnai klausiame tokį klausimą: ar galima manyti, kad iš graužikų gaunami rezultatai tinka žmogui? Mes atsakome nedviprasmiškai: taip. Mūsų tyrinėjamos medžiagos trikdo procesus, kurie egzistuoja embrionų vystymosi mechanizme visose žinduoliams. Tarp mokslininkų, graužikai laikomi žmogaus kūno prototipu ", - sako gydytojas.

Šie amonio junginiai buvo naudojami chemijos pramonėje nuo praėjusio amžiaus penkiasdešimties. Tuo metu nebuvo toks toksikologinių tyrimų atlikimo klausimas. Dabar tokius tyrimus inicijuoja Aplinkos apsaugos agentūra.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.