Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Muzika turi įtakos jūsų treniruotės kokybei

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 25.02.2021

Tikriausiai kiekvienas žmogus, lankantis sporto salėje, norėtų, kad treniruotės būtų kuo efektyvesnės. Tačiau kai kurie žmonės „pagaminami“ 90–100 proc., Kiti - tik 20 proc. Kaip pagerinti našumą?

Grupė tarptautinių ekspertų iš Italijos ir Kroatijos pasidalijo informacija, kad ritmiška muzika pagerina sporto efektyvumą, padidina ištvermę ir pagerina pasirodymą.

Galima sakyti, kad dauguma žmonių sportuodami nori klausytis muzikos. Kai kurie tyrinėtojai anksčiau teigė, kad šis įprotis gali veikti kaip trukdis, blokuojantis kūno nuovargio signalus ir taip sustiprinantis mankštos poveikį. Tačiau negalima ignoruoti fakto, kad skirtingi žmonės klausosi skirtingos muzikos ir ją suvokia skirtingai. Čia vaidina tiek kultūriniai bruožai, tiek individualūs pageidavimai. Yra daug įvairių muzikos rūšių, skirtingų ritmų, melodijų, aranžuočių ir dainų tekstų. Todėl negalima sakyti, kad bet kokie muzikos takeliai visiems veikia vienodai.

Iki šiol tyrinėtojams trūko supratimo, kaip tiksliai viena ar kita muzika gali paveikti mokymo kokybę. Pavyzdžiui, liko paslaptis, kuris ritmas yra optimalus efektyviam tam tikrų pratimų atlikimui.

Savo naujame projekte Splito, Milano ir Veronos universitetams atstovaujantys specialistai turėjo išsiaiškinti šias problemas. Tyrime dalyvavo moterys, praktikuojančios bėgimo takeliu ėjimą ir jėgos pratimus, tokius kaip kojų presai. Dalyviai pirmiausia praktikavosi tylėdami, o paskui - skambėdami skirtingais tempais melodijomis.

Tyrimo metu buvo užfiksuoti įvairiausi rodikliai, atsižvelgta į pačių moterų atsiliepimus apie treniruotes. Todėl buvo nustatyta, kad skambant muzikai dideliu tempu labiausiai padažnėjo širdies ritmas ir sumažėjo subjektyvus pratimo sunkumo suvokimas - palyginti su tais momentais, kai reikėjo treniruotis tyloje. „Muzikiniai“ efektai buvo labiau pastebimi sportininkams, kurie mankštinosi ant bėgimo takelio - tai yra treniravo ištvermę.

Specialistai išreiškė viltį, kad jų darbo rezultatai bus naudingi žmonėms, siekiantiems pakelti savo fizinių galimybių lygį - ir, greičiausiai, tai bus gana didelis skaičius žmonių. Nepaisant to, kad projekte dalyvavo palyginti nedidelė savanorių grupė, rezultatai buvo gana aiškūs. Tačiau mokslininkai neatmeta tolesnių didesnio masto eksperimentų, kuriais siekiama tęsti muzikos įtaką kitiems mūsų gyvenimo aspektams.

Tyrimo rezultatus galite rasti leidinio „Frontiers in Psychology“ puslapiuose - www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2020.00074/full


iLive portāls nesniedz medicīnisku padomu, diagnostiku vai ārstēšanu.
Portālā publicētā informācija ir tikai atsauce, un to nedrīkst izmantot, konsultējoties ar speciālistu.
Uzmanīgi izlasiet vietnes noteikumus un politiku. Taip pat galite susisiekti su mumis!

Autortiesības © 2011 - 2020 iLive. Visas tiesības aizsargātas.