^
A
A
A

Kinijoje šį sezoną užfiksuota antroji banga paukščių gripo

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 30.05.2018
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

20 February 2017, 11:00

Kinijoje išlieka didelio masto paukščių gripo epidemija, kuri šiais metais žuvo beveik šimtą žmonių.

Toks masyvus ligos protrūkis jau įvyko anksčiau - 2013 m. Šį sezoną epidemija įvyko antrą kartą, o nuo metų pradžios jau mirė apie 90 pacientų.

H7N9 etiketėje yra žinomas paukščių gripo virusas, kuris pasireiškia 2017 m. Iš viso sezono metu buvo nustatyta apie 260-270 šios infekcijos sergančių pacientų.

BBC naujienų agentūra pažymi, kad Kinijos valdžios institucijos jau ėmėsi priemonių uždaryti paukščių prekybos rinkas pietuose ir centrinėse Kinijos vietovėse. Kartu vyriausybė sustiprino paukščių vežimo ir naudojimo kontrolę. Faktas yra tai, kad daugelis pacientų buvo tiesiogiai užsikrėtę paukščių gripo virusu dėl tiesioginio sąlyčio su naminiais paukščiais. Dažniausiai tokie ryšiai buvo pastebimi prekybos rinkose ar paukštininkystės ūkiuose.

Šiuo metu Kinijos valdžia paragino šalies gyventojų saugokitės užkrėstų paukščių, o ne aplankyti gamyklas ir rinkas, ir sveikatos priežiūros darbuotojų gavome naujausią informaciją apie ankstyvųjų ligos simptomų, kurie gali būti įmanoma aptikti paukščių gripo ankstyvosiose stadijose.

Šiuo sezonu virusas nėra taip dažnai diagnozuotas naminiams paukščiams, o dažniau - gyventojų. Deja, daugeliu atvejų paukščių gripo požymiai dažnai nepaisomi, nes žmonės juos paima dėl peršalimo ar apsinuodijimo. Nepaisant to, daugeliu atvejų kinų gydytojai diagnozavo, kad sunkus ligos variantas, kuris gali sukelti paciento mirtį.

2013 m. Užregistruota epidemija sukėlė daug panikos tarp Kinijos gyventojų: tuo metu taip pat buvo žinoma apie didelį aukų skaičių iš ligos. Gyventojai daugiausia pirko apsaugines kaukes ir vaistus, naikino visus naminius paukščius, megapiernių gyventojai vengė žmonių ir viešųjų vietų kaupimosi. Tačiau dabar daugelis pamiršo apie šį pavojų, todėl šia žiemą kai kurie Kinijos žmonės reagavo į informaciją apie epidemiją nerūpestingai. Atsižvelgdama į tai, vyriausybė paspartino pastangas dirbti su gyventojais, padidino pirmosios pagalbos punktų skaičių. Gydytojai tikisi, kad paukščių gripo epidemija gali tęstis iki pavasario vidurio.

Ligos kontrolės ir prevencijos centro vadovas Ni Daxin pranešė, kad šiuo metu yra kontroliuojama situacija su liga: "Tikėtina, kad didžiausia epidemijos būklė baigsis. Tačiau tam tikrą skaičių ligų galima nustatyti net prieš paskutinę balandžio savaitę. "

Paukščių gripas laikomas virusine liga, kurios didelis užkrečiamumas. Jo klastingumas dažnai susideda iš to, kad liga prasideda be akivaizdžių simptomų ar "kaukių" kitoms mažiau pavojingoms ligoms - apsinuodijimui šalčiu ar maistu. Virus vežia naminiai viščiukai, kalakutai ir medžiojamųjų gyvūnų antys arba žąsys.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.