^
A
A
A

Geriamieji kontraceptikai ir alkoholis: suderinama ar ne?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

08 December 2018, 09:00

Daugelio vaistų vartojimo instrukcijose nurodomas jų nesuderinamumas su alkoholiniais gėrimais. Ekspertai teigia, kad geriamųjų kontraceptikų - tablečių, kurios apsaugo nuo nėštumo, - nėra tokių narkotikų.

Moteriai leidžiama naudoti nedidelį vyno kiekį, kuris neturi įtakos kontraceptinių priemonių patikimumui ir kokybei.

Tačiau tai taikoma vidutinio alkoholio dozėms. Piktnaudžiaujant, apsaugos veiksmingumas gerokai sumažėja - nors tik netiesiogiai. Tyrimas parodė, kad girtos merginos atsipalaiduoja, jos mažiau koncentruojamos, yra atsakomybės jausmas. Visų pirma, tai reiškia, kad praleidžiama kita vaisto dozė.

Pasak "Planed Parenthood" ekspertų, alkoholio vartojimas neturi įtakos gimdos prietaisų, geriamųjų kontraceptikų, implantų ir pleistrų veikimui. Jei laikotės visų gydytojo rekomendacijų, šių lėšų veiksmingumas gali būti didesnis nei 91%.

Specialistai nurodo, kad jei moteris piktnaudžiauja dvi valandas, nes vartoja didelę alkoholio dozę, kontraceptinis poveikis prarandamas. Esant tokiai situacijai, gydytojai pataria nedelsdami imtis kitos tabletės arba pasikonsultuoti telefonu su ginekologu. Tačiau, remiantis statistiniais duomenimis, pagrindinė problema yra moteris, kurios vartoja tabletes dėl geriamojo. Kitą rytą audringas vakaras moteris prisimena, kad reikia vartoti šį vaistą, tačiau iki šiol dažnai kontraceptinių priemonių veiksmingumas jau yra sutrikęs.

Pavyzdžiui, manoma, kad progestino kontraceptikai išlieka veiksmingi, reguliariai įvedami kasdien tuo pačiu metu, priimtina 3 valandų paklaida. Jei praleidote susitikimą, ovuliacija gali būti skatinama.

Ir dar vienas faktas: moterims, vartojančioms geriamuosius kontraceptikus, etilo alkoholio metabolizmas yra lėtesnis. Dėl to alkoholis ilgiau lieka kraujyje, kaupiasi dideliais kiekiais: apsinuodijimo būsena pasireiškia greičiau.

Tačiau, kaip sako ekspertai, nesileidžkite ir nesudaro alkoholinių gėrimų su tabletėmis. Remiantis ta pačia statistika, daugelis girtų moterų yra linkę į lytinių santykių su atsitiktiniais pažįstamais, be prezervatyvų.

Prieš trejus metus atlikta apklausa tarp eilinių amerikiečių nuo 26 iki 38 metų parodė, kad po alkoholio vartojimo epizodų daugiau nei 13% vyrų ir beveik 12% moterų turėjo neigiamų pasekmių. Tarp šių pasekmių, dažnai stebimas nėštumą, infekcinės ligos, kurių seksualinė perdavimo metodą, ŽIV ir tt Todėl ekspertai įspėja. Tai bėdų rūšis yra geriau užkirsti kelią, o ne piktnaudžiauti alkoholiu.

Informacija pateikiama Amerikos federacijos šeimos planavimo puslapiuose - planuojamasparenthood.org.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.