^
A
A
A

Aštrių angliavandenių apribojimas dietoje gali būti pavojingas.

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

12 January 2019, 09:00

Dietiniai dietos, mažinantys angliavandenių kiekį, padidina ankstyvos mirties riziką - tai sako mokslininkai.

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą žmogui, kuris nori numesti svorio, yra angliavandenių apribojimas arba netgi pašalinimas. Tai yra logika, nes greitai išsiskirianti energija verčia organizmą saugoti riebalų atsargas, kurių perteklius per tam tikrą laiką pažeidžia nemažai medžiagų apykaitos procesų.

Mitybos specialistai gali pasiūlyti keletą mažai angliavandenių turinčių maisto produktų. Manoma, kad pagrindinis tokių dietų tikslas yra priversti organizmą nesikaupti, o deginti kalorijas.

Vis dėlto, pasak Europos Kardiologų draugijos atstovų, iš tikrųjų mažai angliavandenių dietos ilgainiui gali būti pavojingos. Jau keletą metų gydytojai svarsto įvairius mitybos projektus, kurie kelia abejonių dėl ilgalaikio angliavandenių maisto vartojimo apribojimo. Tą pačią problemą iškėlė ir Lodzės universiteto ekspertai reguliarioje visuomenės konferencijoje.

Mokslininkai ištyrė daugybę statistinių faktų, gautų per 11 metų trukusį didelį medicinos projektą Jungtinėse Valstijose. Mokslininkai stebėjo beveik 25 000 pacientų 40–50 metų amžiaus amžiaus grupėje: visų pirma, jie įrašė duomenis apie šių žmonių ligas, mitybos būdus ir mirties priežastis.

Kaip rezultatas, buvo nustatyta, kad tie pacientai, kurie prilipo prie mažai angliavandenių dietos, turėjo didesnę galimybę mirti šešerius metus (apie 32%), skirtingai nei tie, kurie renkasi didelio angliavandenių dietą. Širdies ir kraujagyslių sistemos ligų ar onkologijos mirties tikimybė buvo atitinkamai 50% ir 35%. Mokslininkai išaiškino šį aspektą: lyginant pacientų, kurių svoris viršijo normalią svorį, mirtingumą, tie žmonės, kurių svoris buvo normaliose ribose, dažniau miršta dėl mažai angliavandenių dietos.

Panašūs rezultatai buvo gauti atliekant netiesioginę trečiųjų šalių projektų, atliktų tuo pačiu klausimu, analizę: tokių darbų statistika apėmė daugiau kaip pusę milijono žmonių, ir jie buvo stebimi 15–16 metų.

Dėl šios priežasties tokia analizė parodė, kad maži angliavandenių maistas padidina ankstyvos mirties riziką 15% (ypač mirties nuo širdies ir kraujagyslių sutrikimų - 13%, ir onkologinių ligų - 8%).

Mokslininkai paaiškina, kad nedidelio angliavandenių kiekio valgymas gali turėti teigiamą poveikį medžiagų apykaitos procesams, kasos kokybei, kraujospūdžio rodikliams, bet tik tuo atveju, jei yra išvardytų problemų ir ribotas šio tipo dietos laikotarpis. Kad būtų laikomasi tokių dietos apribojimų, siekiant kontroliuoti svorį, yra nepraktiška. Žinoma, vienas dalykas - saldainių ir baltų pyragaičių atmetimas. Ir dar vienas dalykas - atsisakyti sudėtingų angliavandenių: grūdų, makaronų ir kietųjų kviečių. Pirmenybė teikiama žmonėms, turintiems sveiką ir subalansuotą mitybą, o ne banalią angliavandenių išskyrimą.

Išsamesnę informaciją apie pirmiau pateiktą informaciją galima rasti puslapyje. Https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Low-carbohydrate-diets-are-unsafe-and-should-be-avoided

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.