^
A
A
A

Ar man reikia suaugusiųjų, kad būtų išvengta epidemijos?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 26.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

19 July 2017, 09:00

Kalbant apie epidemiją, visi kalba apie vaiko skiepijimo poreikį. Bet kaip būti suaugusiu? Ar jiems reikia skiepyti, kada ir iš ko?

Iš tiesų, imunoterapeutai nerimauja rimtai: Ukrainoje beveik nė vienas iš suaugusiųjų neprivalo skiepyti, ypač nuo difterijos. Kodėl? Pagrindinis veiksnys yra būtinos informacijos trūkumas. Nedaugelis žino, kad suaugusiesiems yra keletas privalomų skiepų.

Specialistai mums pasakė, kokios vakcinos reikia prisiminti praėjus 20 metų, o kas gali atsitikti, jei tai nebus padaryta.

Sveikatos apsaugos ministerija Ukrainoje privalomai revakcinuoja nuo ligų, tokių kaip difterija ir stabligė. Faktas yra tai, kad imuninė gynyba, kuri susidaro po vakcinacijos nuo šių ligų, egzistuoja tik 8-10 metų. Todėl rekomenduojama skiepyti po 26 metų, o paskui kas 10 metų.

Kai kuriose šalyse suaugusieji pakartotinai vakcinuojami nuo kosulys: Ukrainoje privaloma vakcinacija priklauso nuo epidemiologinės situacijos. Šiuo metu nėra tokio skiepijimo akivaizdaus poreikio.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat nustatė profesijų sąrašą, kurio atstovai privalo nedelsdami skiepyti. Tai žmonės, kurie dėl savo profesinės veiklos gali tiesiogiai susisiekti su pavojingais patogenais. Tarp tokių profesijų yra medicinos darbuotojai, veterinarai, ūkininkų ir mėsos perdirbimo įmonės, vaikų įstaigų darbuotojai ir kt.

Remiantis statistika, per pastaruosius trejus metus Ukrainoje mirė 30 sutrikusi kokliušo ir stabligės atvejų. Praėjusiais metais Pasaulio sveikatos organizacija pažymėjo, kad skiepijimo diapazonas Ukrainoje yra mažiausias iš kitų Europos šalių. Todėl gydytojai nerimauja, nes egzistuoja visos būtinos sąlygos epidemijai vystytis.

Manoma, kad infekcinė epidemija atsiranda, jei daugiau kaip 90% žmonių turi imunitetą nuo ligos. Mūsų šalyje šis skaičius yra mažesnis nei 40%.

Kaip nurodo pirmaujanti imunoterapeutas V. Kotsarenko, dauguma ukrainiečių nėra vakcinuoti dėl vidaus migracijos. Perėję iš vieno gyvenvietės į kitą, pagal leidimą gyventi žmonės likti tvirtinami prie poliklinikos. Papildomas veiksnys - netinkamas sanitarinis ugdymas. Asmuo gali prisiminti skiepijimo poreikį tik įdarbinant (ir netgi ne visada), arba kai jis yra sužeistas rustingu naglu.

"Pavienių protrūkiai difterijos toje pačioje aplinkoje išaugo. Be to, liga yra daug sunkesnė nei vaikystėje. Atsižvelgiant į stabligę, statistika taip pat nuvilia. Po infekcijos, stabligės lazdelės netinkamo paciento rizikos be skiepai yra daug didesnis. Atlikti pakartotinius skiepus yra gyvybiškai svarbus, nes jis yra tikrai pavojingas infekcines patologijos - labai didelė tikimybė, mirties ", - apibendrino B. Kotsarenko.

Kalbant apie vaikus, tik 46 proc. Mažų pacientų per paskutinius metus buvo skiepyti, o tai netgi ne kiekvienas antras vaikas.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.