^

Sveikata

Radionuklidų diagnostika

Radionuklidų nuskaitymas

Radionuklidas yra nestabilus izotopas, kuris tampa stabilesnis, kai energija išsiskiria spinduliuotės (branduolio skilimo) forma. Ši spinduliuotė gali apimti kietųjų dalelių emisijas arba Y-ray fotonus.

Radiacinės diagnostikos metodai nefrologijoje

Radiacinė arba vaizdavimo, tyrimo metodai užima svarbią vietą diagnozuojant ir diferencijuotai diagnozuojant inkstų ligas. Jų vaidmuo pastaraisiais metais ypač padidėjo dėl techninių metodų tobulinimo, kuris gerokai padidino jų sprendimą ir saugumą.

Urologinių ligų radioizotopų diagnostika

Šiuolaikinės medicinos disciplinos neįmanomos be sąveikos su atitinkamomis specialybėmis, ypač diagnostikos. Sėkmingas gydymas ir jo prognozė daugiausia priklauso nuo diagnostinių tyrimų kokybės ir tikslumo.

Smegenų ir nugaros smegenų angiografija

Angiografija yra smegenų ir nugaros smegenų kraujagyslių sistemos tyrimo metodas, kai švirkščiamas kontrastinis preparatas į arterijas, tiekiančias kraują į smegenis. 1927 m. Monica pasiūlė pirmą kartą, bet plačiai paplitęs klinikinėje praktikoje prasidėjo tik 1940 m.

Termografija

Medicininė termografija - natūralaus žmogaus organizmo šiluminės spinduliuotės užregistravimo nematomoje elektromagnetinio spektro infraraudonųjų spindulių srityje metodas. Termografija apibrėžia būdingą "šiluminį" vaizdą visose kūno srityse. Sveikas žmogus yra palyginti pastovus, tačiau su patologinėmis sąlygomis jis skiriasi.

Klinikinė radiometrija

Klinikinė radiometrija - viso kūno arba jo dalies radioaktyvumo matavimas po RFP administravimo. Paprastai klinikinėje praktikoje naudojami gama spinduliuojantys radionuklidai.

Vienos fotoninės emisijos tomografija

Vienos fotoninės emisijos tomografija (OFET) palaipsniui pakeičia įprastą statinę scintigrafiją, nes tai leidžia pasiekti geriausią erdvinį skiriamąją gebą su tuo pačiu kiekiu to paties RFP. Aptikti daug mažesnes organų pažeidimo vietas - karštus ir šaltus mazgus. Norėdami atlikti OFET, naudojamos specialios gama kameros.

Scintigrafija

Scintigrafija - tai paciento organų ir audinių vaizdų gavimas, įrašant gama kameroje radionuklido spinduliuotą spinduliuotę.

Radionuklidų tyrimas

Depresiškai ilgai atrodė atstumas tarp fizinių laboratorijų, kuriose mokslininkai įregistravo branduolinių dalelių pėdsakus ir kasdienę klinikinę praktiką. Pati idėja dėl galimybės panaudoti branduolinius fizinius reiškinius pacientams ištyrinėti gali atrodyti, jei ne beprotiška, tada fantastiška. Tačiau tokia idėja buvo gimusi Vengrijos mokslininko D. Heveshi, vėliau Nobelio premijos laureato eksperimentuose.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.