^

Sveikata

Kraujo krešėjimo laikas (pagal suharev)

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kraujo krešėjimo laikas (pagal Sukharevą) yra gana paprastas kraujo tyrimas, kuris paimtas iš piršto. Pačios savaime krešėjimo veiksnys yra reikalingas fermentų būklei įvertinti, tačiau tai nėra informacija apie jos pažeidimo mechanizmus.

Paprastai krešėjimo procesas rodo, kiek kūnas gali apsisaugoti, įskaitant kraujo netekimą. Geriamasis tirpalas tiesiogiai priklauso nuo endokrininės sistemos veikimo, taip pat nuo nervų sistemos. Norint nustatyti hemostazės (bendrosios krešėjimo sistemos) būklę ir vertinimą, nustatyta koagulograma, turinti daug rodiklių, įskaitant kraujo krešėjimo laiką (pagal Sukharevo duomenis).

Tiesą sakant, Sukharevo metodas leidžia įvertinti intervalą tarp kraujo surinkimo ir jo kondensacijos pradžios arba, tiksliau sakant, fibrino (krešulio) atsiradimo.

Anksčiau medicinoje buvo naudojami daugiau nei trisdešimt koaguliacijos nustatymo metodų. Šiandien naudojamos tik dvi laboratorijos, patikimiausios ir informatyviausios - pagal Sukharevo ir Lee-White metodą. Sukharevo metodas nustato kraujo krešėjimo tik kapiliarinį laiką, o Lee-White metodas yra tik veninis. Tai yra jų skirtumas, ir apskritai abu šie metodai yra pakankamai informatyvūs ir be jų neįmanoma gauti pilno homeostatinio vaizdo.

Be to, kad mėginiai imami ryte ir tuščiu skrandžiu, nereikia pasirengti šiai analizei. Iš skysčių galite naudoti tik vandenį, nes visų rūšių sultys, taip pat arbata ar kava gali iškreipti koagulogramos vaizdą. Procedūra paima labai mažai laiko.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kaip yra koagulograma, nustatanti krešėjimo laiką (pagal Sukharevą)?

Tyrimo medžiaga yra nedidelis kraujo kiekis paciento piršte. Kraujas dedamas į specialų trikojį, vadinamą Panchenkovo aparatą. Kadangi pats pirmasis lašas gali būti audinių skystis, tiriamos tik šios dalys, o pirmas lašas yra pamirkęs ir nuimamas nuo piršto.

Medžiaga įvedama į specialų indą - kapiliarą, kuris tam tikru kampu įlinkia tam tikru ritmu į kairę arba į dešinę. Chronometras nustato laiką, kada kraujas laisvai judėti indo viduje, ty jis pradeda krešėti. Kraujo krešėjimo laikas (pagal Sukharevą) paprastai yra: fibrino susidarymo pradžia nuo 30 iki 120 sekundžių, proceso pabaiga nuo 3 iki 5 minučių.

Reikia pažymėti, kad rezultatai, tai yra kraujo krešėjimo laikas (pagal Sukharevą) gali skirtis priklausomai nuo to, kokie narkotikai yra tiriami. Pavyzdžiui, laikotarpis nuo fibrino krešėjimo procese formuojant į uždarymo gali būti padidintas dėl priėmimo antikoaguliantų (varfarino, fraksiparin ir kt.) Taip pat padidinkite kepenų patologijos arba sunkesnių ligų, pvz., Hemofilijos, krešėjimo laiką.

Koaguliacijos laikas (pagal Sukharevą) gali būti daug mažesnis už įprastą, paprastai tai vyksta moterims, vartojančioms geriamuosius kontraceptikus, taip pat galima su dideliu kraujo netekimu.

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad krešumą galima padidinti dėl to, kad organizmas pradėjo formuotis dideliais kiekiais protrombinazės. Visa informacija apie kraujo tėkmės mažinimo laiką ir greitį visų pirma reikalinga gydytojui, kad paaiškintų diagnozę ir stebėtų gydymo veiksmingumą. Bet kokiu atveju tokio sudėtingo rodiklio aiškinimas yra specialisto, o ne paties paciento, užduotis.

Kraujo krešėjimo laikas (džiūvėsių) - yra vienas iš būdų nustatyti sudėtingus fermentinio proceso stadijas, kai fibrinogeno, tirpi paprastųjų aplinkoje, tampa netirpus forma, kaip tai laikina priemonė vaidina labai svarbų vaidmenį koaguliacijos aiškinimo apskritai.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.