^

Sveikata

Imūnglobulinas E kraujyje

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Nuo IgE (reagin) yra glaudžiai susijęs mechanizmą atopinio alerginių reakcijų. Jie turi galimybę greitai fiksavimo ant odos ląstelių, gleivinės putliųjų ląstelių ir bazofilų, todėl laisvos formos imunoglobulino E, esančio kraujo plazmoje pėdsakų. Immunoglobulino E pusinės eliminacijos laikas yra 3 dienos kraujo serume ir 14 dienų masto ląstelių ir bazofilių membranose. Pakartotinai kontakto su antigeno (alergenų) reagavimą reaginic antikūnus ir antigeną atsiranda dėl bazofilų, putliosios ląstelės ir paviršiaus, kuris veda į degranuliacijos, išleidimo vazoaktyvių veiksnių (histamino, serotonino, heparino, ir tt) ir jos klinikinių pasireiškimų anafilaksijos plėtros. Imunoglobulinu E lemia I tipo greito tipo padidėjusio jautrumo - labiausiai paplitęs tipas alerginių reakcijų. Be to, dalyvaudami alerginių reakcijų I tipo imunoglobulinu E taip pat dalyvauja imuniteto kirmėlių.

Bendras imunoglobulino E koncentracijos etaloninės vertės (normos) serume

Amžius

Koncentracija, kE / l

1-3 mėnesiai

0-2

3-6 mėnesiai

3-10

1 metai

8-20

5 metai

10-50

15 m

15-60

Suaugusiesiems

20-100

Didesnė imunoglobulino E koncentracija dažniau diagnozuojama vaikams, kuriems yra alergijos ir jautrina daugeliui alergenų. Ypač padidėjusio imunoglobulino E kiekio nustatymo dažnis yra didesnis pacientams, kuriems yra padidėjęs jautrumas maistui ir žiedadulkių alergenams, nei vaikams, kurių jautrumas namuose yra dulkių ir pelėsių.

Pagrindinės ligos ir būklės, kartu padidinant viso imunoglobulino E koncentraciją serume

Ligos ir sąlygos

Galimos priežastys

Alerginės ligos, kurias sukelia IgE antikūnaiAlergenai:
Atopinės ligos: 
alerginis rinitas;žiedadulkės;
atopinė bronchinė astma;dulkės;
atopinis dermatitas;maistas;
alerginė gastroenteropatijamedicinos;
Anafilaksinės ligos:cheminės medžiagos;
sisteminė anafilaksija;metalai;
dilgėlinė ir angioedemaužsienio baltymai
Alerginė bronchopulmoninė aspergiliozėNežinoma
HelmintizėsIgE IT
Hyper-IgE sindromas (Jobo sindromas)T-slopintuvų defektas
Selektyvus IgA trūkumasT-slopintuvų defektas
Wiskot-Aldricho sindromasNežinoma
Thymus aplazija (Di-Giorgi sindromas)Nežinoma
IgE mielomaB-ląstelių neoplazija

"Transplantato prieš šeimininką" reakcija

T-slopintuvų defektas

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Imunoglobulino E padidėjimas

Suaugusiesiems imunoglobulino E koncentracija serume yra mažiau diagnozuota nei vaikams. Padidėjęs imunoglobulino E kiekis nustatomas tik 50% pacientų, sergančių atopine bronchine astma. Didžiausias koncentracija IgE kraujo padidėjusio jautrumo pažymėti daug alergenų kartu su bronchinės astmos, atopinio dermatito ir alerginio rinito. Kai padidėja jautrumas vienam alergenui, imunoglobulino E koncentracija gali būti didesnė už normalią dozę.

Alerginė broncho-plaučių aspergiliozė kartu su reikšmingu imunoglobulino E kiekio padidėjimu kraujyje. Jo koncentracija padidėja beveik kiekvienam pacientui, kuriam yra alerginė aspergiliozė, ūminio plaučių infiltracijos laikotarpiu. Normalus imunoglobulino E lygis pacientams, sergantiems aktyvia plaučių liga, leidžia pašalinti aspergiliozės diagnozę.

Immunoglobulino E nustatymas yra svarbus retosios ligos - hiper IgE sindromui diagnozuoti. Tai būdinga į IgE koncentracija kraujyje iki padidinti iki 2000-50 000 KSV / L, eozinofilija, ryškus dilgėlinę ir eritema inhaliuojamiesiems alergenų, žiedadulkių, maisto, bakterinių ir grybelinių alergenų. Šio sindromo bronchinė astma nėra būdinga.

Vertinant viso imunoglobulino E kiekio nustatymo rezultatus, reikia turėti omenyje, kad maždaug 30% ligonių, sergančių atopinėmis ligomis, imunoglobulino E koncentracija yra normali.

Kada sumažintas imunoglobulinas E?

Imunoglobulino E kiekio kraujyje sumažėjimas yra susijęs su ataksijos-telangiektazijos dėl T ląstelių defekto.

Bendrojo imunoglobulino E koncentracija kraujo serume tam tikromis patologinėmis sąlygomis

Patologinės sąlygos

Koncentracija, kE / l

Alerginis rinitas

120-1000

Atopinė bronchų astma

120-1200

Atopinis dermatitas

80-14000

Alerginė bronchopulmoninė aspergiliozė:

 

Atsisakymas;

80-1000

Paūmėjimas

1000-8000

IgE mieloma

15 000 ir daugiau

Kai alergijos diagnostika nepakanka siekiant pagerinti bendrą aptikti imunoglobulino E koncentracija kraujyje. Norėdami rasti alergijos priežastis reikia nustatyti specifinius antikūnus imunoglobulino klasė E. Šiuo metu laboratorijos gali nustatyti alergeną specifinio IgE į daugiau nei 600 alergenų, kad dažniausiai sukelia alergines reakcijas žmonėms serume. Nepaisant to, alergenų specifinė IgE nustatymas (bet alergeno arba jo antigeną) neįrodo, kad šio alergeno, atsakingas už klinikinių simptomų. Turėtų būti aiškinimas mokslinių tyrimų rezultatų tik po palyginti su klinikiniais duomenimis ir išsamiai alergijos istorijoje. Nuoroda į konkrečią IgE stoka serume netrukdo dalyvavimą patogenezės mechanizmą IgE priklausomų ligų, nes vietos sintezė IgE ir putliųjų ląstelių įjautrinimo gali atsirasti dėl specifinės imunoglobulino E nesant kraujyje (pvz, alerginis rinitas). Kitų šios alergenui būdingų klasių antikūnai, ypač G hemoglobulinas, gali sukelti klaidingai neigiamų rezultatų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.