^

Sveikata

Psichikos sveikata (psichiatrija)

Vyrų šizofrenija: priežastys, tipai, diagnozė, prognozė

Praėjo daugiau nei šimtmetis nuo to momento, kai šizofrenija buvo išskirta kaip savarankiška liga, tačiau vis dar diskutuojama ne tik apie jos prigimtį, bet ir apie jos, kaip atskiros ligos, egzistavimą.

Vyrų šizofrenijos gydymo metodai

Vyrų šizofrenijos gydymas nesiskiria nuo moterų gydymo, tiesiog vyrai dažniau serga sunkesniais, atitinkamai jiems gydyti reikia galingesnių antipsichozinių vaistų didesnėmis dozėmis.

Vyrų šizofrenija: simptomai, būdingi elgesio požymiai

Pirmuosius požymius artima aplinka dažniausiai suvokia kaip ekscentriškumą – bloga nuotaika, emocijų nuskurdimas, izoliacija nėra specifiniai tik šizofrenijos, o apskritai psichikos ligos požymiai. 

Moterų ir vyrų vienatvės baimė

Autofobija yra medicininis terminas, apibūdinantis tokį psichikos sutrikimą kaip baimė būti vienam. Kiti galimi šio sutrikimo pavadinimai yra izolofobija, eremofobija, monofobija. Kalbame apie baimę likti vienam, neturėti sveikų ir nuolatinių santykių, netekti artimųjų.

Moterų ir vyrų rimtų santykių baimė

Tarp specifinių žmogaus baimių, kurios laikomos neracionaliomis (nemotyvuotomis) ir vadinamos fobijomis,  yra santykių  baimė arba emocinio prisirišimo baimė. 

Mažų daiktų baimė arba mikrofobija

Fobija – gerai žinomas terminas, apibūdinantis stiprią, nepagrįstą ir nuolatinę žmogaus baimę dėl tam tikros problemos, daikto, veiksmo ir pan. 

Darbo baimė

Mokslo pripažinta fobija, kai žmogus patiria neracionalią nekontroliuojamą darbo baimę ar jo baimę, vadinama ergofobija arba ergasiofobija.

Atkaklumas

Patologinis atkaklumas dažnai pastebimas pacientams, sergantiems organiniais smegenų pažeidimais, smegenų ateroskleroze, šizofrenija, senatvine demencija, Alzheimerio liga ir Piko liga. 

Vabzdžių baimė: kaip ji vadinama ir kaip ją gydyti?

Kaip teisingai vadinama vabzdžių ir vabalų (koleopterinių vabzdžių) baimė? Nuolatinę neracionalią (nepagrįstą) vabzdžių baimę dauguma ekspertų apibrėžia kaip entomofobiją: iš graikų kalbos. žodžiai entomon (vabzdys) ir fobos (baimė).

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.