^

Naudingi mikroelementai: sidabras

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Sidabras yra ne tik puikus metalas grandinėms, auskarams ir žiedams, bet ir svarbus mikroelementas kūnui. Sidabras visada buvo naudojamas ne tik apeigose dėl piktųjų išsiuntimo, bet ir ligos išsiuntimo.

Preparatai su sidabru

Preparatai su sidabru

Populiariausi iš jų yra sidabro nitratas ir sidabro koloidai. Jie vadinami kolargolu (pirmoji grupė) ir protargolis (antroji grupė). Savo sudėtyje sidabras yra kaip mažos dalelės, kurias sunku net apsvarstyti. Bet jie yra stebėtinai tvirti.

Sidabras yra sunkesnis už vandenį, todėl jis nepatenka į narkotiko apačią, jis yra auginamas specialiais priedais, dėl kurių skystis tampa vienalytesnis.

Preparatai, naudojami norint praskiesti sidabro tirpalą, yra albuminas, kiaušinio baltymas. Čia yra daug sidabro - iki 75%, o kiti - priedai kartu su kiaušinių baltymu. Preparatas gali atrodyti kaip mėlynos spalvos milteliai.

Tiesa, tai ne visada vyksta miltelių pavidalu. Jo formos yra skirtingos: kremas, tepimas, tepalai, tirpalai. Šie vaistiniai preparatai - protargolis ir kolargolomas - prakaito uždegimo vietas, traumas.

Preparatai su sidabru yra naudojami šioms ligoms

  • Akių ligos (akių lašai su sidabru)
  • Tepalai gijimui ir dezinfekcijai
  • Tepalai ir skystieji tirpalai, kurių pagrindas yra sidabras, skirtas pašalinti gleivinės uždegimą
  • Tepalai ir tirpalai su sidabru, kad pašalintų žaizdas nuo žarnos infekcijų
  • Preparatai, skirti riebalų ir kremų pavidalo odos, kuriai būdingi erysipeliai, gydymui

Sidabras yra geras, nes jis aktyviai kovoja su infekcijomis. Ši funkcija yra labai naudinga, norint pašalinti sunkius odos pažeidimus.

Sidabras teisingose dozėse

Sidabras teisingose dozėse

Sidabras, naudojamas medicininiuose preparatuose, padeda kovoti su uždegimu, sumažina infekcijos tikimybę. Tačiau jūs turite būti atsargūs su dozėmis: jei sidabras įdedamas į tirpalą daugiau nei įprasta, audinius galima sudeginti. Norint gydyti akis ar odos ligas, reikia skirti sidabro nitrato koncentraciją ne daugiau kaip 2%.

Norint ištirti sidabro, vartojamo per burną, reikia dar mažesnės koncentracijos: iki 0,06%. Net toks mažas sidabro kiekis gali kovoti su uždegimu, skrandžio opos, gastritu.

Jei naudojate sidabro nitrato dalį ir sumaišykite su dviem kalio nitrato dalimis, galite sėkmingai deginti žaizdas ant odos.

Vanduo su sidabru: naudingos savybės

Toks vanduo taip pat gydo ir dezinfekuoja. Jei į vandenį įdėkite labai mažą sidabro kiekį, tai silpnina bakterijų augimą. Vanduo tampa labai švarus ir daug naudingesnis naudoti. Ir jums reikia tik sidabro - už 1 toną vandens tai pakaks iki 30 gramų šio nuostabaus metalo. Tiesa, bus nedidelis sidabro skonis.

Bet jei atskiedus sidabrą šiek tiek didesnėje koncentracijoje - iki 50 gramų už toną - skonis nebus girdimas, bet vanduo vis tiek išlaiko savo naudingąsias savybes.

Dėl šio vertingo turto sidabras valomas vandeniu. Toks vanduo pilamas į filtrus ir aušintuvus. Tiesa, tai brangesnis nei įprasta.

Plaukams taip pat naudojamas vanduo su mažomis sidabro dozėmis. Toks vanduo gali sunaikinti augalus ir kenksmingus mikroorganizmus, bet žmonėms tai nėra pavojinga. Neviršijant sidabro dozių, jie griežtai kontroliuojami, ypač valymo baseinams.

Kaip sidabro jonai valo vandenį?

Jie sunaikina kenksmingų mikroorganizmų molekulių struktūrą ir taip neutralizuoja juos. Sidabro jonai dezinfekuoja vandenį, jungiasi su amino rūgštimis ir taip stiprina jų gryninimo savybes.

Labai gerai išvalyti vandenį būtų gyvsidabrio ir vario sprendimai, tačiau jie yra labiau kenksmingi žmogaus organizmui. Sunaikinant kenksmingas bakterijas, tuo pačiu metu jie užpildo žmogaus kūną toksinais ir sunaikina jį kartu su blogais mikroorganizmais.

Perdozavimas sidabro yra pavojingas

Jei sidabras vandenyje yra daugiau nei įprastas, vanduo daugiau nevaldo toksinų kūno ir nekenkia infekcijoms, bet sukelia įvairias ligas. Imuninė sistema priešišku būdu pradeda reaguoti į padidėjusį sidabro koncentraciją, imuniteto mažėjimą ir vietoj kilnios kovos su infekcijomis funkcijos, o sidabras, priešingai, mažina atsparumą jiems.

Jei perdozavote sidabru, smegenų indai gali išaugti per daug ir sukelti galvos skausmą. Tas pats pasakytina apie nugaros smegenų kraujagysles, dėl kurių gali kilti kraujo krešulių susidarymo pavojus.

Didesnės sidabro dozės taip pat gali sukelti vidaus organų, visų pirma kepenų, skydliaukės, širdies, inkstų sutrikimą. Perdozavimas sidabro dozių taip pat sutrikdo nervų sistemos funkcionavimą. Tiesa, sidabro savybė labai greitai išsiskiria iš kūno. Bet geriau nerekomenduoti didelėmis dozėmis.

Kaip perdozavimas sidabru paveikia odą?

Oda po sidabro įtakoja savo šešėlį nuo sveika iki melsvai-blyški. Jei kūnas nuolat gauna sidabro dozes, netgi mažas, vystosi tokia liga kaip argirija.

Sidabras gali kauptis raumenyse, kaulų audinyje, smegenyse, inkstuose, kepenyse, blužnyje. Žmogus, kuris nuolat susiduria su sidabro dozėmis, iš karto matomas iš melsvos odos spalvos, kartais gana tamsios. Tiesa, tai gali užtrukti daug metų, bet vis tiek turėtumėte saugokitės nereguliuojamo narkotikų vartojimo su sidabru.

Kūno su sidabru apsinuodijimo požymiai yra labai lėti, tačiau pasekmės yra negrįžtamos: vėliau juos labai sunku neutralizuoti. Sveika odos spalva negrįš. Nors žmogus nemėgsta apsinuodijimo sidabru.

Vienintelis teigiamas momentas su argyria yra kūno dezinfekavimas ir infekcijų sunaikinimas.

Prieš pradėdami vartoti vaistus su sidabru, būtinai pasitarkite su gydytoju, kad neviršytumėte dozių.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.