^

Anaboliniai steroidai: ko jums reikia žinoti?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Anaboliniai steroidai naudojami fizinei veiklai ir raumenų augimui pagerinti. Jei jie ilgą laiką vartojami didelėmis dozėmis ir be medicininės priežiūros, jie gali sukelti ekscentrišką ir neracionalų elgesį bei daugybę somatinių šalutinių poveikių.

Anaboliniai steroidai yra testosteronas ir kiti vaistai, kurie farmakologiškai panašūs į testosterono ir sukelia raumenų augimą. Anaboliniai steroidai turi androgeninį poveikį (pvz., Plaukų augimą, libido, agresyvumą) ir anabolinį poveikį (pvz., Padidėjusi baltymų absorbcija, raumenų masės pokyčiai). Androgeninio poveikio negalima atskirti nuo anabolinių, tačiau kai kurie anaboliniai steroidai buvo sintezuoti, siekiant sumažinti androgeninį poveikį.

Testosteronas greitai sunaikinamas kepenyse; tabletinis testosteronas yra inaktyvuotas per greitai, kad būtų veiksmingas, o injekuojamas testosteronas turi būti modifikuotas (pvz., esterifikuojant), kad būtų užtvenksnis absorbcija ir vėluojama sulėtinti. Analogai, modifikuoti per 17-b-alkilinimą, dažnai yra veiksmingi peroraliniam vartojimui, tačiau gali sukelti daugiau šalutinio poveikio. Taip pat yra pasirengimo patekti į odą.

Šalutinis poveikis skiriasi priklausomai nuo dozės ir vaisto. Fiziologinėse pakaitinio gydymo dozėse (pvz., Metiltetosterono 10-50 mg per parą ar jos analogų) šalutinis poveikis yra mažai išreikštas. Sportininkai gali naudoti 10-50 kartų didesnę dozę. Didelėse dozėse kai kurie poveikiai yra pastebimi, o kiti nėra akivaizdūs. Yra neaiškumų, nes dauguma tyrimų yra pacientams, kurie negali būti vadinamas tiksli dozė suvartojama ir pirkti narkotikus juodojoje rinkoje, iš kurių daugelis kuriuose padirbti ir (priešingai etiketės) skirtingų medžiagų skirtingų koncentracijų.

trusted-source[1], [2], [3]

Anabolinių steroidų šalutinis poveikis

Labai išreikšta

 • Eritrocitozė
 • Sutrikęs lipidų profilis (sumažėjęs DTL, padidėjęs MTL)
 • Kepenų sutrikimai (hepatitas, adenoma)
 • Nuotaikos sutrikimai (didelėmis dozėmis)
 • Androgeninis poveikis: spuogai, plaukų slinkimas ant galvos, vyriškumas ir hirsutizmas moterims
 • Gonadalio slopinimas (sumažėjusi spermos kokybė, sėklidžių atrofija)
 • Ginekomastija
 • Priešlaikinis epifizių uždarymas

Vidutiniškai

 • Hipertenzija / kairiojo skilvelio hipertrofija
 • Prostatos hipertrofijos ir jau egzistuojančios karcinomos pablogėjimas
 • Kepenų karcinoma
 • Šiek tiek išreikštas
 • Didesnė sportininkų staigios mirties rizika
 • Reikšmingi nuotaikos sutrikimai mažomis dozėmis
 • Visų pirma 17-b-alkilinti preparatai.

DTL - didelio tankio lipoproteinų, LDL - mažo tankio lipoproteinų, LVH - kairiojo skilvelio hipertrofija.

Klinikinėje praktikoje anaboliniai steroidai yra naudojami mažam testosterono kiekiui gydyti. Be to, atsižvelgiant į tai, kad anaboliniai steroidai turi antiakabolinį poveikį ir pagerina baltymų įsisavinimą, kartais jie yra skirti sudegintiems, nuleistiems ir kitiems susilpnintiems pacientams, siekiant užkirsti kelią raumenų atrofijai. Kai kurie gydytojai šiuos vaistus skiria pacientams, kurių amžius yra nuo AIDS ir vėžio. Tačiau nepakanka duomenų, kaip rekomenduoti tokį gydymą, ir informaciją apie tai, kaip androgenai veikia pagrindinę ligą. Manoma, kad testosteronas yra veiksmingas traumų ir raumenų pažeidimo gydymui, nors šios nuomonės nepagrindžia.

Anaboliniai steroidai piktnaudžiaujama, siekiant padidinti raumenų masę ir stiprumą; šie poveikiai yra sustiprinti, jei kartu su intensyvesniu mokymusi ir tinkama dieta. Nėra tiesioginių požymių, kad anaboliniai steroidai padidintų ištvermę ar greitį, tačiau yra aiški vienintelė informacija, kad sportininkai, vartojantys anabolinius steroidus, gali atlikti dažnius intensyvaus krūvio. Neabejotinai išreikšta raumenų hipertrofija.

Anabolinių steroidų dažnis jų gyvenimo laikotarpiu svyruoja nuo 0,5 iki 5% gyventojų, labai skiriasi įvairiose grupėse (pvz., Didesnis kultūristų ir konkuruojančių sportininkų skaičius). Jungtinėse Amerikos Valstijose vartojimo paplitimas tarp berniukų, aukštesniųjų klasių mokinių yra 6-11%, o tarp kolegijos merginų - apie 2,5%.

Sportininkai gali steroidus vartoti tam tikrą laiką, sustoti ir tada vėl (pvz., Dviračiu) kelis kartus per metus. Manoma, kad tarpinis narkotikų vartojimas gali normalizuoti endogeninio testosterono, spermatozoidų skaičiaus, hipotalaminių-hipofizio-gonadalinių santykių lygį. Yra tam tikrų įrodymų, kad toks ciklinis vartojimas sumažina neigiamą poveikį ir poreikį padidinti dozę norint pasiekti norimą poveikį.

Sportininkai dažnai vartoja daug narkotikų tuo pačiu metu (vadinami "overdraftas") ir įvairiais vartojimo būdais (oraliniu, intramuskuliniu, transderminiu). Dozės didinimas ciklo metu (daugiapakopis) gali padidinti fiziologinę dozę, viršijančią 5-100 kartų. Perdozavimas ir daugiapakopė reakcija padidina receptorių koaguliaciją ir sumažina šalutinį poveikį, tačiau šis pranašumas nėra įrodytas.

Simptomai ir požymiai

Labiausiai būdingas ženklas yra greitas raumens masės padidėjimas. Padidėjęs laipsnis ir sunkumas tiesiogiai priklauso nuo dozės. Pacientams, vartojantiems fiziologines dozes, raumenų masė yra lėta ir nereikšminga; gaunant megadozę, neriebalinės kūno masės padidėjimas gali siekti kelis svarus per mėnesį. Energijos lygis ir lytinis potraukis padidėja (vyrams), tačiau tai sunkiau nustatyti.

Šeimoje paprastai pastebimi psichologiniai poveikiai (paprastai vartojant labai didelių dozių): ryškūs nuotaikų svyravimai, neracionalus elgesys, padidėjęs agresyvumas, dirglumas, padidėjęs lytinis potraukis, depresija.

Dažni skundai yra padidėjęs spuogai ir ginekomastija, o moterims - musulmonų pasekmės. Kai kurie poveikiai gali būti negrįžtami (pvz., Alopecija, padidėjęs klitoris, hirsutizmas, balso sumažėjimas). Be to, gali sumažėti krūtų dydį, atrofija makšties gleivinę, menstruacijų pažeidė ar nutrauktas, lytinis potraukis gali kilti arba kristi rečiau, gali padidėti agresyvumas ir apetitą.

Diagnozė, prognozė ir gydymas

Šlapimo tyrimai paprastai nurodo tuos, kurie naudoja anabolinius steroidus. Anabolinių steroidų metabolitai gali būti aptikti šlapime iki 6 mėnesių (ir netgi ilgiau kai kuriems anabolinių steroidų tipams) po jų vartojimo nutraukimo.

Gydytojai, kurie prižiūri paauglius ir jaunus žmones, turėtų būti budrūs dėl steroidų piktnaudžiavimo požymių ir paaiškinti galimą riziką pacientams. Anabolinių steroidų mokymas turėtų prasidėti vidurinėje mokykloje.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.