^

LPI/ŽIV prevencijos metodai

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

LPI profilaktika ir kontrolė remiasi penkiomis pagrindinėmis sąvokomis: pirma, mokyti žmones, kuriems gresia STD profilaktika; antra, asimptominiu būdu užkrėstų asmenų arba tų, kurie serga STD simptomai, identifikavimas, bet labiausiai tikėtina, kad nebus kreipiamas medicinos pagalbos medicinos įstaigoje; trečia, veiksminga diagnozė ir gydymas užsikrėtusiems asmenims; Ketvirta, STD sergančių asmenų lytinių partnerių tyrimas, gydymas ir konsultavimas; Penkta, profilaktinio skiepijimo teikimas asmenims, kuriems gresia pavojus. Nors šiame dokumente daugiausia dėmesio skiriama antrinei prevencijai, ty klinikiniams STD kontrolės aspektams, pagrindinis būdas išvengti lytiniu būdu plintančių ligų yra pakeisti lytinį elgesį pacientų. Be to, kadangi STD kontrolė sumažina infekcijos perdavimo tikimybę partneriui, priemonių, skirtų užkirsti kelią infekcijai, yra visuomenės, kaip visumos, prevencija.

Gydytojai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai atlieka svarbų vaidmenį plintančių ligų profilaktikai. Be to, gydant pacientus su lytiniu būdu plintančių ligų, kurias sukelia bakterijos arba pirmuonys, siekiant nutraukti tolesnį perdavimą, gydytojai turi galimybę atlikti švietimo ir konsultavimo pacientų ir dalyvauti nustatant ir gydant užkrėstus lytinių partnerių. Medicinos darbuotojo gebėjimas surinkti tikslią paciento seksualinio gyvenimo anamnezę yra ypač svarbus atliekant prevencinį darbą. Rekomendacijos šiuo klausimu pateikiamos skyriuje "Seksualumas ir reprodukcinė sveikata", pateiktame vadove "Kontracepcijos technologija". Tikslaus diagnozės nustatymo ir laiku pateikiamos informacijos apie tai gydytojai yra priežiūros paslaugos veiksmingumo pagrindas.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Rekomendacijos pacientams, sergantiems STD prevencija

Siekiant užkirsti kelią STD plitimui, būtina, kad asmenys, kuriems kyla pavojus perduoti ar įsigyti ligą, pakeistų savo elgesį. Pirmasis būtinas žingsnis šia kryptimi yra įtraukimas į tinkamai suformuluotų klausimų, susijusių su paciento seksualiniu gyvenimu, anamnezę. Kai nustatomi rizikos veiksniai, sveikatos priežiūros darbuotojas gali pateikti rekomendacijas dėl LPI profilaktikos. Norint, kad rekomendacijos būtų veiksmingos, būtini bendravimo įgūdžiai (pvz., Sugebėjimas parodyti pagarbą, gailestis, o ne pasmerkti). Efektyvus būdas bendrauti su pacientu, įskaitant atvirų klausimų ir sąlygų, kurios yra suprantamos paciento naudojimo, taip pat paciento užtikrinimas, kad gydymas bus teikiama nepriklausomai nuo mokumą, pilietiškumo, imigracijos statusą, kalbos, kurioje jis sako ar gyvenimo būdo.

Vykdant pokalbį, būtina atsižvelgti į konkretaus šio paciento rizikos veiksnius. Būtina apibūdinti konkrečius veiksmus, kurių pacientas turi imtis, kad išvengtų užsikrėtimo ar paplitimo tarp lytiniu būdu plintančių ligų (įskaitant susilaikymą nuo lyties, jei jis serga STD simptomais).

Lytiniu keliu plintanti infekcija

Veiksmingiausias būdas užkirsti kelią lytiniam ŽIV ir kitų lytiniu būdu plintančių ligų perdavimui yra susilaikyti nuo lytinių santykių su užsikrėtusiais partneriais. Ji turėtų būti patariama būtinai susilaikyti nuo prasiskverbia sekso tipais asmenų, kurie gydoma lytiniu keliu plintančių ligų, arba kurių partneriai yra gydomi lytiniu keliu plintančių ligų, o taip pat tiems, kurie nori išvengti lytinių santykių (ty, STD / ŽIV infekcija ir nėštumas) pasekmes. Išsamesnė diskusija apie abstinenciją pateikta "Kontracepcijos technologijose".

 • Abu partneriai turi būti ištirti LPI ir ŽIV prieš juos lytinius santykius.
 • Jei asmuo pageidauja turėti lytinių santykių su partneriu, kurio infekcija statusas yra nežinomas, arba tiems, užsikrėtę ŽIV ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų, ji turi naudoti naują latekso prezervatyvais už kiekvieną lytinį aktą.

Asmenys, vartojantys narkotikus į veną

Rekomendacijos narkomanams, vartojantiems į veną skirtus vaistus (CNV), yra šios:

 • Pradėkite arba tęskite priklausomybės nuo narkotikų gydymo programą.
 • Jokiu būdu neturėtumėte naudoti švirkštimo priemonių (švirkštų, adatų), jei jas jau naudojate kitas asmuo.
 • Jei rajone yra adatų keitimo programa, turite gauti švarias adatas.
 • Asmenys, kurie ir toliau naudoja jau naudojamus švirkštus ar adatas, pirmiausia turi išvalyti balionu ir vandeniu. (Dezinfekcija su balikliu nėra sterilizuoti įrangą ir negarantuoja ŽIV nukenksminimą. Tačiau nuolatinis valymas švirkštimosi įranga bus sumažinti ŽIV perdavimo greitį, jeigu įrankiai yra naudojami skirtingų žmonių).

Profilaktinė vakcinacija

Profilaktinė vakcinacija yra vienas iš efektyviausių būdų, kaip užkirsti kelią tam tikrų lytiniu būdu plintančių ligų perdavimui. Infekcija, kurią sukelia hepatito B virusas, dažnai lytiniu būdu perduodama, o vakcinacija nuo hepatito B rekomenduojama visiems nevakcinuotiems pacientams, kuriems atliekamas STD tyrimas. Neseniai Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo išduotos licencijos vakcinos nuo hepatito A, kurią pagamino dvi gamybos įmonės. Skiepijimas nuo hepatito A rekomenduojamas keletui pacientų grupių, galinčių apsilankyti STD klinikoje, įskaitant homoseksualius ir biseksualius vyrus, taip pat žmones, kurie vartoja narkotikus. Vakcinos yra išbandomos prieš kitus STS, kurių praktinis naudojimas gali prasidėti keletą ateinančių metų.

LPI / ŽIV prevencijos metodai

Vyrų prezervatyvai

Naudojant nuosekliai ir tinkamai, prezervatyvai yra labai veiksminga priemonė užkirsti kelią įvairiems LPS, įskaitant ŽIV infekciją. Daugybė kohortinių tyrimų, įskaitant serodikordantų porų tyrimus, parodė, kad ŽIV infekcija yra stiprus prezervatyvų apsauginis poveikis. Kadangi prezervatyvai neapima visą paviršių, į pavojų infekcijos, jie yra labiau veiksminga perduotų kontakto gleivinės nei tie, kurie yra užsikrėtę odos kontaktinių paviršių infekcijų profilaktikai. Prezervatyvai yra susiję su medicinos prietaisais ir yra tikrinami FDA. Kiekvieno JAV gaminamo latekso prezervatyvo vientisumas tiriamas elektroniniais prietaisais prieš pakuojant. JAV vartojimo metu vartojamų prezervatyvų dažnis yra žemas (2 iš 100). Gedimai prezervatyvų vartojimui dažniausiai yra pertraukiami ar netinkami, o ne prezervatyvų pertrauka.

Kad būtų veiksmingai užkirstas kelias LPL, pacientai turėtų būti skatinami vartoti prezervatyvus nuosekliai ir teisingai. Pacientams taip pat reikėtų nurodyti, kaip teisingai naudoti prezervatyvą. Toliau pateiktos rekomendacijos leis tinkamai taikyti vyrų prezervatyvą:

 • Kaskart, kai turite lytinių santykių, naudokite tik naują prezervatyvą.
 • Atidžiai tvarkykite prezervatyvą, kad nesusidarytumėte nagų, dantų ar kitų aštrų daiktų.
 • Dėvėkite prezervatyvą ant varpos esant erekcijos būsenai ir prieš bet kokį lyties organų kontaktą su partneriu.
 • Pasirūpinkite, kad prezervatyvo pabaigoje nėra oro.
 • Jei seksualinio veiksmo metu turite pakankamai tepalo, gali prireikti papildomai naudoti tepalus.
 • Naudokite tik tepalus ant vandens pagrindu su latekso prezervatyvais (pvz., KY Jelly ™ arba glicerinu). Nenaudokite tepalų (pvz., Vazelino, mineralinių alyvų, masažo kremų, kūno losjonų ar maisto riebalų aliejaus), nes jie sunaikina lateksą.
 • Kad išvengtumėte slydimo po lytinių santykių, būtina atidžiai laikyti prezervatyvą prie varpos pagrindo, jį išimdami ir pašalinti, kol varpa yra erekcijos būsenoje.

Moteriški prezervatyvai

Laboratoriniai tyrimai parodė, kad moterišką prezervatyvą (realybės ™) -smazannaya poliuretano apvalkalas su žiedu abiejuose galuose patenka į makštį - tai patikimas mechaninis barjeras virusų, įskaitant ŽIV. Be mažų trichomoniozės tyrimų, klinikiniai tyrimai, skirti įvertinti moterų prezervatyvų veiksmingumą siekiant užkirsti kelią ŽIV infekcijai ir kitoms lytinėms inuliatyvioms ligoms, dar nebuvo baigti. Kad būtų nuosekliai ir tinkamai naudojamos, moteriškos prezervatyvai turėtų žymiai sumažinti STD riziką. Esant situacijai, kai negalite naudoti vyriškojo prezervatyvo, pora turėtų naudoti moterišką prezervatyvą.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Prezervatyvai ir spermicidai

Duomenys, rodantys, kad prezervatyvai, tepami spermicidais, yra veiksmingesni užkertant kelią ŽIV infekcijai ir kitiems LPM perduoti, nei prezervatyvai su kitais tepalais. Be to, spermicidų dengtų prezervatyvų naudojimas yra susijęs su jaunų moterų Echechchia coli šlapimo takų infekcija. Nėra duomenų, rodančių, ar prezervatyvų, kuriuose yra spermicidų, naudojimas yra efektyvesnis nei naudojant prezervatyvus be spermicidų. Todėl rekomenduojama teisingai naudoti prezervatyvus be tepalų, taip pat su spermicidų tepalais arba į spazmus į makštį.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Makšties spermicidai, kempinės ir diafragmos

Kaip buvo parodyta kelių randomizuotų, kontroliuojamų tyrimų, makšties spermicidai naudojami be prezervatyvo sumažina gimdos kaklelio gonorėja ir chlamidijos riziką. Tačiau jie neturi apsauginį poveikį nuo ŽIV infekcijos, todėl naudokite spermicidai išvengti ŽIV infekcijos nerekomenduojama. Makšties kontracepcijos kempinė apsisaugoti nuo gimdos kaklelio gonorėja ir chlamidioze, bet jų naudojimas didina besivystančių kandidozė riziką. Naudojant diafragmos rodomas apsauginį poveikį nuo gimdos kaklelio gonorėja, chlamidijos ir Trichomonozė, bet tik mokslinių tyrimų metodo "skerspjūvio" ir "atvejis-kontrolė ''; neatlikta kohortos tyrimai, siekiant apsaugoti moteris nuo ŽIV infekcijos negalite naudoti makšties spermicidai, kempinės ar. Diafragma. Iš spermicidai, kempinės ir diafragmos vaidmuo siekiant užkirsti kelią lytiniu būdu plintančių ligų, netirta vyrų.

Ne barjerinė kontracepcija, chirurginė sterilizacija, histerektomija

Moterys, kurios neturi nėštumo pavojaus, gali nepagrįstai manyti, kad jie negali užsikrėsti STD, įskaitant ŽIV. Nesauginiai kontracepcijos metodai neapsaugo nuo STL ar ŽIV. Hormoniniai kontraceptikai (geriamieji kontraceptikai, Norplant, Depo-Provera) buvo susijęs keliose kohortinių tyrimų su padažnėjusius gimdos kaklelio LPI ir ŽIV infekcijos, tačiau šie faktai patvirtina ne visi tyrimai. Būtina patarti moterims, kurie naudoja hormoninę kontracepciją (geriamuosius kontraceptikus, Norplant ™, Depo-Provera ™), buvo atliktos chirurginės sterilizacija ar histerektomija, apie prezervatyvų naudojimą, taip pat esamą riziką LPL, įskaitant ŽIV infekcijos.

Patarimai dėl ŽIV prevencijos

Žmonių elgsenos motyvacijos raiška vaidina svarbų vaidmenį suprantant ŽIV statusą ir tinkamą konsultavimą. Todėl ŽIV prevencijos konsultavimas laikomas labai svarbiu ŽIV plitimo prevencijos strategijoje, tačiau negalima tiksliai įvertinti jo veiksmingumo mažinant elgesio riziką. Įsitikinęs, kad konsultavimas buvo sėkmingas ir pacientas buvo tinkamai orientuotas, sveikatos priežiūros darbuotojas galės tinkamai įvertinti paciento riziką ir padėti jam parengti individualų ir realų planą užkirsti kelią ŽIV infekcijai.

ŽIV testavimo konsultavimas susideda iš dviejų pagrindinių etapų: konsultacijos prieš testą ir po jo. Konsultavimo Prieš bandymą medicinos specialistas turėtų įvertinti individualią riziką paciento metu paaiškinti teigiamus ir neigiamus tyrimų rezultatus prasmę, gauti neformalų sutikimą testavimui ir padėti pacientui sukurti realų asmens rizikos mažinimo planą. Konsultavimo metu po bandymo sveikatos darbuotojas turėtų informuoti pacientą apie tyrimo rezultatus, paaiškinti išvadų reikšmę ir prevencines rekomendacijas. Jei testo rezultatas yra teigiamas, konsultuojantis po testavimo, būtina pasitarti su gydymo įstaigomis dėl tolesnių veiksmų ir, jei reikia, socialinės apsaugos ir psichologinės pagalbos tarnybų. ŽIV seronegatyviems pacientams, kuriems yra pavojus užsikrėsti ŽIV infekcija, taip pat gali būti naudinga kreiptis į kitas konsultacines tarnybas arba prevencijos tarnybas.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.